Medveděv je bez ztráty setu v osmifinále Roland Garros. Pokračují také Tsitsipas, Rubljov či Ruud

28. 5. 2022, 21:45
FRENCH OPEN - Ve třetím kole dvouhry mužů se ani dnes na French Open žádné překvapení neurodilo. Bez ztráty setu pokračuje světová dvojka Daniil Medveděv, snadno prolétl do osmifinále Řek Stefanos Tsitsipas a mezi šestnáctku nejlepších prošli také Andrej Rubljov, Casper Ruud, Jannik Sinner, Hubert Hurkacz či Marin Čilič.
Daniil Medveděv (© AFP)

Daniil Medveděv při svých prvních čtyřech startech v Paříži nevyhrál ani zápas, loni však došel do čtvrtfinále a letos je bez ztráty setu v osmifinále.

Dnes druhý hráč světa Medveděv přehrál hladce 6-2 6-4 6-2 Srba Miomira Kecmanoviče a v žádném z dosud devíti odehraných setů neztratil víc jak čtyři gamy.

"Dneska to bylo úžasné. Dokonce jsem ani nepřišel o podání. Na tomhle povrchu je to celkem neobvyklé. Doufejme, že si tu příští týden zahraju ještě víc takových zápasů," řekl Medveděv na kurtu.

O vyrovnání pařížského maxima si loňský vítěz US Open Medveděv zahraje s Marinem Čiličem (h2h 3-0). Zkušený Chorvat deklasoval 6-0 6-3 6-2 domácího veterána Gillesa Simona, jenž hrál své poslední French Open.

Stefanos Tsitsipas dva dny po vydřené výhře nad Zdeňkem Kolářem zvládl zcela suverénně duel třetího kola s Mikaelem Ymerem. Švédského soka deklasoval 6-2 6-2 6-1 a ani ve čtvrtém vzájemném duelu s ním neztratil set.

O čtvrtfinále se řecký obhájce finále utká s vítězem chlapeckého Roland Garros z roku 2019 Holgerem Runem. 19letý Dán dnes na pařížské antuce porazil třikrát 6-3 domácího Huga Gastona, přidal třetí grandslamovou výhru a a při své premiéře na French Open postoupil bez ztráty setu do osmifinále

Světová osmička Casper Ruud ve večerním duelu udolal 6-2 6-7 1-6 6-4 6-3 Itala Lorenza Sonegu, vyhrál i čtvrtý vzájemný duel a poprvé postoupil do osmifinále French Open.

O první grandslamové čtvrtfinále se 23letý Nor utká s Hubertem Hurkaczem (h2h 0-0). 25letý Polák, který v předchozích třech letech v Paříži vypadl vždy v prvním kole a na kontě měl jedinou výhru z ročníku 2018, dnes přehrál 7-5 6-2 6-1 Belgičana Davida Goffina a stal se čtvrtým osmifinalistou bez prohraného setu (po Novaku Djokovičovi, Rafaelu Nadalovi a Medveděvovi).

Jannik Sinner i přes zdravotní potíže s levou nohou porazil 6-3 7-6 6-3 Američana Mackenzieho McDonalda, když ve druhé sadě odvrátil 11 setbolů. Minimálně v osmifinále na Roland Garros proměnil i svůj třetí start.

O vyrovnání maxima z roku 2020 si dvacetiletý Ital Sinner zahraje s Andrejem Rubljovem (h2h 2-1). Ten zdolal po třech a čtvrt hodinách boje 6-4 3-6 6-2 7-6(11) Chilana Cristiana Garína a vedení ve vzájemné bilanci zvýšil na 3-0.