Mektič s Pavičem ve Wimbledonu získali už osmý letošní titul, poprvé slaví na grandslamech

  • WIMBLEDON - Nikola Mektič s Matem Pavičem se ve Wimbledonu dočkali prvního společného grandslamového triumfu a celkově už osmého letošního titulu. Jasně nejúspěšnější tým letošní sezony ve finále porazil 6-4 7-6(5) 2-6 7-5 Marcela Granollerse a Horacia Zeballose a stal se prvním ryze chorvatským párem, který vyhrál čtyřhru mužů na grandslamu. Zatímco Mektič se v mužském deblu na grandslamech raduje poprvé, Pavič přidal třetí trofej z podniků velké čtyřky.
    10. 7., 23:42 | Aktuality |  0 komentářů
    M. Pavič a N. Mektič (© AFP)M. Pavič a N. Mektič (© AFP) 
     

Dvaatřicetiletý Mektič a 28letý Pavič spojili síly na začátku letošní sezony a jejich spolupráce už nemá po dnešním triumfu žádnou chybu. Letos totiž vyhráli již osmý turnaj a konečně se dočkali i grandslamového titulu.

Ten se rozhodně nerodil snadno, ve čtvrtfinále museli otáčet z 0-2 na sety proti zkušenému páru Lukasz Kubot, Marcelo Melo a více než tři sety potřebovali také v osmifinále a semifinále.

Mektič díky Pavičovi rozšířil svou sbírku trofejí už na 16 kousků, na grandslamech se v deblu mužů raduje poprvé. Osmadvacetiletý Pavič si domů odveze 25. vavřín a třetí z grandslamových podniků (Australian Open 2018, US Open 2020).

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist