Murray na domácí exhibici nenastoupil k zápasu o bronz. Jsem v pohodě, vzkázal fanouškům

  • Andy Murray se před týdnem na domácí exhibici Battle of the Brits dostal až do semifinále, ale po porážce s pozdějším vítězem Danielem Evansem nenastoupil k zápasu o třetí místo. Své fanoušky tím pořádně vyděsil, obávali se totiž, že přišlo další vážné zranění. Bývalý první hráč světa a trojnásobný grandslamový šampion však přispěchal s dobrou zprávou a své příznivce uklidnil.
    1. 7., 09:37 | Aktuality |  4 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Murray se naposledy na kurtech objevil loni během listopadového finálového turnaje Davisova poháru. Comeback na tenisové dvorce plánoval na březnovém podniku Masters v Miami, ale ten byl kvůli pandemii koronaviru zrušen a sezona se na okruhu ATP zase rozjede až 14. srpna.

Po dlouhých sedmi měsících ale přece jen dostal příležitost se divákům, tedy alespoň těm u obrazovek, představit. Bývalý první hráč světa se v minulém týdnu zúčastnil domácí exhibice svého bratra Jamieho s názvem Battle of the Brits. Tam si vedl skvěle, když ze skupiny postoupil do semifinále a nestačil až na pozdějšího vítěze Evanse.

V neděli si ještě mohl zahrát o třetí místo, proti Cameronovi Norriemu však nenastoupil a své fanoušky pořádně vyděsil. Místo dalšího vážného zdravotního problému se ale jednalo jen o opatrnost ze strany trojnásobného grandslamového šampiona. "Jsem v pohodě, jen jsem toho za ten týden odehrál nejvíc za posledních sedm měsíců. Mám menší problém s holení, trochu bolí, tak nechci nic riskovat," řekl Murray, jenž během pěti dní zvládl čtyři zápasy.

"Výsledky pro mě nebyly důležité. V některých chvílích jsem hrál dobře a někdy úroveň mé hry nebyla ideální. Pokud bych si dokázal udržet úroveň z prvního setu proti Evansovi (Murray ho vyhrál 6-1), pak bych byl spokojený," dodal s tím, že svou přípravu teď podřídí US Open, které startuje 31. srpna.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
01.07.2020 11:46Od: sojka1
za vsechny verne fanousky Mury - fujtajbl, to se nam ulevilo! :-)
[ Reagovat ]
01.07.2020 12:15Od: gigin
:DD
[ Reagovat ]
01.07.2020 12:27Od: Pe3k
Teprve až se uvidí co na to Nola.
[ Reagovat ]
01.07.2020 12:28Od: sojka1
;-)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist