Nadal nenabídl Mmohovi jediný brejkbol, nerozhodila ho ani opilá divačka

11. 2. 2021, 18:24
Aktuality 9
AUSTRALIAN OPEN - Rafael Nadal na Australian Open vyhrál i svůj druhý zápas hladce 3-0 na sety. Američanu Michaelu Mmohovi dnes dokonce nenabídl ani jeden brejkbol a postoupil do 3. kola. V něm nechybí ani Daniil Medveděv, Andrej Rubljov či Stefanos Tsitsipas, kterému vzdoroval čtyři a půl hodiny domácí Thanasi Kokkinakis.
Rafael Nadal (© AFP)

Rafael Nadal, který sice kvůli problémům se zády neodehrál v přípravě žádný zápas, zatím neztratil ani set. Po Srbu Laslu Djerem si poradil i s Michaelem Mmohem, kterému dokonce nenabídl ani jeden brejkbol.

Zkušený Španěl se nenechal vyvést z míry ani zřejmě opilou fanynkou, která na něho v závěru druhého setu pokřikovala urážky a ukazovala vztyčený prostředníček. Pořadatelé ji z hlediště po chvíli vyvedli a dvacetinásobný grandslamový šampion zápas za hodinu a tři čtvrtě dotáhl k vítězství 6-1 6-4 6-2.

"Mám ze zápasu dobrý pocit. Vyhrál jsme ve třech setech a to je pro mě hlavní," komentoval Nadal první vzájemný zápas. "Moc jsem toho něm nevěděl, včera jsem studoval pár jeho zápasů na YouTube," přiznal šampion z roku 2009.

Zatímco výkony mu dělají radost, stav bolavých zad optimální není. "Moc se to nelepší, zítra začnu s novou léčbou," řekl druhý hráč světa.

Také v dalším kole bude Nadal velkým favoritem proti méně známému soupeři. V prvním vzájemném duelu ho vyzve Brit Cameron Norrie, jenž dnes zdolal v deštěm přerušeném utkání dohrávaném pod zataženou střechou 3-6 7-5 6-3 7-6 Rusa Romana Safjullina a podruhé v kariéře postoupil do 3. kola grandslamu.

Set zatím stále neztratil set ani Daniil Medveděv. Dnes ruský favorit porazil snadno 6-2 7-5 6-1 Španěla Roberta Carballése a vyhrál i šestý letošní zápas. O postup do osmifinále si zahraje se Srbem Filipem Krajinovičem (h2h 0-1).

Přes čtyři a půl hodiny bojoval o postup pátý nasazený Řek Stefanos Tsitsipas, který udolal až v pěti setech domácího držitele divoké karty Thanasiho Kokkinakise.

24letý Australan, jehož kariéru provázejí časté zdravotní potíže, se letos vrátil na okruh ATP poprvé od předloňského US Open. V žebříčku mu patří až 267. místo, přesto dokázal jednoho z favoritů potrápit.

Předloňský semifinalista Tsitsipas dnes absolvoval dlouhou bitvu, byť ani jednou nepřišel podání. O osmifinále se utká se Švédem Mikaelem Ymerem.

V turnaji pokračuje devětatřicetiletý Feliciano López, který hraje rekordní 75. grandslam v řadě. Španělský veterán svedl rovněž pětisetovou bitvu s Italem Lorenzem Sonegem. Do třetího kola v Melbourne se dostal po pěti letech.

"Vyhrát zápas na grandslamu je teď pro mě už něco mimořádného, a když se to povede tímhle způsobem, o to víc," řekl López, který debutoval na turnajích velké čtyřky v roce 2001 v Paříži. Víc celkových účastí ve dvouhře má jen švýcarská legenda Roger Federer (79).

Nedávno se stal López otcem a před cestou do Austrálie prý tolik netrénoval. "Už po prvním zápase jsem byl unavený a teď jsem ještě víc. Tohle vítězství bylo nad plán," řekl Španěl.

Ve třetím kole 39letého Lópeze, který na Australian Open čtyři roky po sobě nepřešel přes první kolo, čeká ve formě hrající Andrej Rubljov. Sedmý nasazený Rus dnes nezaváhal proti Brazilci Thiagu Monteirovi.