Nic než trápení. Bezradný Menšík na Cobolliho nestačil

Cobolli – Menšík 6:2, 6:4, 6:2
Menšík si do této doby počínal v All England Clubu velmi dobře. Roli favorita splnil jak v prvním kole proti Francouzovi Hugo Gastonovi, tak ve druhém v souboji s Američanem Marcosem Gironem. Oba duely vyhrál shodně 3:1 na sety.
Na nepřízeň osudu si rozhodně nemusel stěžovat jeho soupeř ve třetím kole Ital Cobolli. Na úvod mu totiž los přisoudil Kazacha Beibita Žukajeva, hráče z poloviny třetí stovky, ve druhém pak ještě hůře postaveného Brita Jacka Pinningtona Jonese. Oba zápasy zvládl Ital ve třech setech.
Jak pro Menšíka, tak pro Cobolliho byla účast ve třetím kole Wimbledonu zatím jejich dosavadním maximem na tomto turnaji. Ve vzájemné bilanci vedl před dnešním zápasem český tenista 1:0, jediný vzájemný duel vyhrál Menšík v roce 2023 na challengeru v Helsinkách.

Menšík nevstoupil do boje o osmifinále vůbec dobře. Nervózně působící český tenista přišel proti Cobollimu hned o úvodní servis. I při další hře na svém podání se dostal do velkých problémů, když musel odvracet šest brejkbolových možností soupeře.
To se mu sice povedlo, na jasném průběhu úvodní sady to ale nic změnit nemohlo. V sedmé hře přišel prostějovský rodák o podání podruhé a sadu tak za 27 minut hry ztratil jasně 2:6.
Do druhé sady vstoupil svěřenec Tomáše Josefuse stejně jako do té první – tedy prohraným podáním. Poté ve druhém gamu utkání při Italově servisu přerušil na dvě hodiny déšť. Ani po pauze se ale průběh utkání nezměnil. Menšík měl za stavu 5:4 pro Itala možnost srovnat krok, brejkbol ale nevyužil, Cobolli proměnil třetí setbol a šel do vedení 2:0 na sety.
Na špatné vstupy do setů doplatil Menšík i ve třetím dějství. Opět to byl on, kdo ztratil při první možné příležitosti servis. O poslední zbytky naděje přišel český reprezentant v sedmé hře, kdy mu výborně returnující Ital znovu vzal podání a utkání dovedl po hodině a 50 minutách k pohodovému vítězství 6:2, 6:4, 6:2.
Menšík si v utkání připsal 24 vítězných míčů oproti 36 soupeře, zaznamenal však 38 nevynucených chyb, Cobolli jen 17. Italský tenista si vypracoval 17 brejkbolových možností, pět z nich využil, český hráč svou jedinou neproměnil.
Výsledky dvouhry mužů ve Wimbledonu
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Komentáře
Ale samozřejmě, že mu chyběly winnery a esa...
https://www.tennisabstract.com/charting/20160124-M-Australian_Open-R16-Novak_Djokovic-Gilles_Simon.html
LOL
Ale druhý set byl navzdory tomu docela zajímavý a ukázaly se myslím i určitě Sinnerovy slabiny na trávě, zejména pohyb.
3:1
Pěkné zklamání, pánové. To že při takovém losu ani jeden nedojde do druhého týdne je pěkná ostuda.
Počkám si, kdo bude mít pravdu
Jinak to byl zmar a troufni si říct i dost ostuda. On by pravděpodobně dnes prohrál tak jako tak, i kdyby hrál dobře, ale tohle byl velmi lacino odevzdaný zápas.
Snad si tuto lekci vezme k srdci a nedopustí, aby se podobně zápasy na GS turnajích opakovaly.
Kuba mi připomněl Karolínu P. v takových těch dnech, kdy jí nešel servis, ona zdánlivě neměla náladu se snažit a proti ní stála motivavaná soupeřka.
Ale jak se psalo, nehrál nic moc ani v předchozích zápasech.
Dneska neměl den, nešlo nic vymyslet, chyby... :/ škoda, přála jsem mu. Tak snad USO.
Kuba dneska neměl den, bohužel, nicméně ten kontrast mezi tím, jak si pro to Ital šel, byl docela bolavý.
Mno nic, snad se bude klukům dařit za mořem....
Ted by to chtelo chobotnici, aby to rozsekla
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele