Nizozemská deblistka byla v Palermu pozitivní na Covid-19. Druhý test měla negativní a může hrát

  • V Palermu, kde příští týden proběhne restart sezony a už o víkendu startuje kvalifikace, řešily hráčku s pozitivním testem na koronavirus. Nizozemka Rosalie Van Der Hoeková měla pozitivní výsledek na protilátky v těle, neboť už nemoc Covid-19 prodělala na začátku roku. Nicméně druhý test byl negativní a deblová specialistka se turnaje může zúčastnit.
    31. 7., 10:42 | Aktuality |  7 komentářů
    Rosalie Van Der HoekováRosalie Van Der Hoeková 
     
  • Profil hráče

V Palermu se má od 3. srpna konat antukový turnaj WTA International. Je to ostře sledovaná akce, neboť půjde o první oficiální podnik profesionálních tenistů od začátku března, kdy byla sezona přerušena kvůli pandemii koronaviru. 

Situace ve světě se však dosud příliš neuklidnila a rušeny jsou už i akce z výrazně upraveného kalendáře. A pořadatelé turnajů, které proběhnou, musí mít připravená přísná bezpečnostní a hygienická opatření, aby nedošlo k šíření nákazy. 

Připravenost organizátorů v Palermu už otestovala Rosalie Van Der Hoeková. Po příletu na Sicílii jí byl udělán test na koronavirus a 25letá Nizozemka se následně přesunula do hotelu. Když se však dozvěděla, že má pozitivní výsledek, byla přemístěna do karantény a tenistka se rozplakala. 

146. deblistka světa, jež na začátku roku vyhrála dva turnaje ITF a loni triumfovala také po boku Marie Bouzkové, se ale nakonec turnaje v Palermu zúčastní. Hlavní druhý test totiž vyšel negativně a drama mělo šťastný konec. 

"Chci vám oznámit, že můj PCR test byl negativní! Předtím jsem měla pozitivní test na protilátky v těle, protože jsem měla nemoc Covid-19 už na začátku roku. Jsem zcela zdravá a už se těším, až si v Palermu zahraju," vysvětlila Van Der Hoeková na Instagramu.

Nasazenou jedničkou na Sicílii bude 15. hráčka světa Petra Martičová z Chorvatska. Z Top 20 jsou přihlášeny ještě Markéta Vondroušová a Maria Sakkariová. Z českých tenistek se na restart sezony do Itálie chystají také Karolína Muchová a Kristýna Plíšková. V kvalifikaci zkusí štěstí Tereza Martincová.

Před pár dny se kvůli obavám z koronaviru odhlásila světová dvojka Simona Halepová, původně přihlášena Johanna Kontaová dává přednost přípravě na 'americké betony'.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
31.07.2020 17:09Od: Linka
Kromě absence Simony Halepové a Johanny Kontaové podle původního plánu nebude hrát ani Karolína Muchová, Světlana Kuzněcovová nebo Jelena Ostapenková.
[ Reagovat ]
31.07.2020 17:12Od: tommr
už by to chtělo los. Kvalifikace má začít už zítra ...
[ Reagovat ]
31.07.2020 17:19Od: paddy
odhlášeno 8 z 24 main draw + Halep smile

tak to bude vypadat dál, hráči se budou přelévat podle konání jiných turnajů

Palermo asi bylo nouzovka, kdyby nebylo US
"hoď tam rezervačku, když tak jí zrušíme" smile
[ Reagovat ]
31.07.2020 13:50Od: tommr
tady je názorně vidět jak je to testování nespolehlivý. I zcela zdravej člověk může bejt pozitivní ... smile
[ Reagovat ]
31.07.2020 15:06Od: paddy
To je normální věc ve zdravotnictví či statistice, chyba 1 a 2 druhu, falešně pozitivní, falešně negativní

Další z tvých neznalostí, o životě toho moc nevíš, jsi jako komunistický funkcionář, který by rád poručil větru i dešti smilesmile
[ Reagovat ]
31.07.2020 15:16Od: Gulbis
za to ty seš ředitel zeměgule, vo kovidu víš uplný hounosmile
[ Reagovat ]
31.07.2020 15:56Od: paddy
dnes o tobě dávají v TV film smile
https://tv.seznam.cz/program/13421356
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist