Obhájce Nišikoriho ve finále v Memphisu vyzve Chorvat Karlovič

16. 2. 2014, 11:47
Aktuality 11
ATP MEMPHIS - Keie Nišikoriho v Memphisu dělí jediná výhra od zopakování loňského triumfu. Japonský tenista bez potíží postoupil do finále, v nemž narazí na Chorvata Karloviče, který během turnaje ještě nepřišel o podání.
Kei Nišikori

Kei Nišikori v prvním semifinále porazil hladce 6-3 6-2 domácího Michaela Russella. Nejvýše nasazený Japonec si pomohl 6 esy, využil všechny čtyři brejkboly a po 64 minutách mohl slavit postup do svého šestého finále, z toho čtvrtého na americké půdě.

"Myslím, že jsem dnes hrál nejlepší tenis za celý týden tady," pochvaloval si obhájce titulu Nišikori, který v Memphsu vyhrál už osm zápasů v řadě.

Pětatřicetiletý rodák z Detroitu Russell, který je po Haasovi druhým nejstarším hráčem v Top 100, se tak znovu nedočkal svého premiérového finále na okruhu ATP. V semifinále hrál teprve potřetí: poprvé v něm neuspěl v roce 2012 na antuce v Houstonu, podruhé pak loni na trávě v Newportu.

Čtyřiadvacetiletý Nišikori si o svůj čtvrtý titul zahraje s Ivem Karlovičem, s nímž loni nedohrál zápas v Delray Beach a předloni neuhrál ani set v zápase Davisova poháru.

"Ivo bude velmi těžký soupeř, obzvlášť pak v hale. K returnům se často vůbec nedostanete a to není vůbec jednoduché," uvědomuje si Nišikori nebezpečnost o deset let staršího soupeře.

Dvoumetrový Karlovič letos v Memphisu neztratil ještě ani jeden servis, v semifinále mu k výhře pomohly i zdravotní potíže soupeře. Poté, co nad Yen-Hsun Luem vyhrál první set, tenista z Tchaj-wanu kvůli zranění krku z utkání odstoupil.

Čtyřiatřicetiletý Chorvat si zahraje ve finále podeváté v kariéře, svůj poslední 5. titul vybojoval loni v Bogotě.