Roland Garros změnilo pravidla testování. Ale co teď já? píše bezmocný Verdasco

  • Frustrace Fernanda Verdaska kvůli neumožnění startu na French Open vinou pozitivního testu na Covid-19 neutichá. Naopak. Zlobu španělského tenisty pořadatelé zvýšili dodatečnou změnou pravidel, kdy pozitivně testovaným hráčům umožní druhý kontrolní test. Jenže v případě Verdaska to nic nemění. Jsem bezmocný, píše zkušený Španěl na sociální sítě.
    27. 9., 10:24 | Aktuality |  8 komentářů
    Fernando VerdascoFernando Verdasco 
     
  • Profil hráče

Bylo dopředu zřejmé, že uspořádat grandslamový turnaj v novém termínu a za současné koronavirové situace nebude vůbec snadné. A že bez komplikací se to neobejde.

Humbuk je před startem Roland Garros především kolem testů na Covid-19. Kvůli pozitivnímu výsledku nesmělo nastoupit pět tenistů do kvalifikace a Fernando Verdasco přišel o hlavní soutěž. 

Bosenský tenista Damir Džumhur hodlá pořadatele žalovat za zmařenou šanci hrát kvalifikaci. O start v hlavní soutěži totiž nesměl bojovat kvůli kontaktu s pozitivně testovaným trenérem. Kouč přitom podle Džumhura nákazu koronavirem už prodělal a jeho test v Paříži byl proto falešně pozitivní. Druhý test mu udělat odmítli.

Podobnou zkušenost má i bývalý sedmý hráč světa Verdasco. Šestatřicetiletý Španěl nemoc Covid-19 prodělal bez symptomů už v srpnu a po karanténě měl opakovaně negativní testy. Po příjezdu do Paříže ale kontrola ukázala opět pozitivní výsledek a organizátoři ho ze soutěže vyřadili.

Pořadatelé pařížského grandslamu mu následně odmítli udělat nový test a frustrovaný Verdasco je za jejich postup při kontrolách tenistů ostře zkritizoval. Ve čtvrtek se na vlastní náklady podrobil dvěma PCR testům a kontrole protilátek, všechny vyšly negativně.

Navíc frustraci 58. hráče světa zvýšila změna pravidel pro testování, kterou pořadatelé v tichosti provedli během pátečního dne. V případě Verdaska ale nic nezměnili.

"K mému rozčarování a frustraci se teď dozvídáme, že Roland Garros včera změnilo pravidla a souhlasí s druhým testem pro ty, co měli pozitivní test. Ale co teď já?" napsal Verdasco v sobotu večer na Twitter. 

"Já jsem tuhle příležitost nedostal a do teď nejsou učiněna žádná opatření k nápravě chyby. Jednoduše jsem byl ze soutěže vyloučen. Dnes mi říkají, že pro mě neexistuje žádné řešení. Jsem frustrovaný a bezmocný. Ale dělá Roland Garros něco pro nápravu situace? Ne," dodává hořce zklamaný Verdasco.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
27.09.2020 16:14Od: Davor1
Chápem ho, že sa cíti ukrivdený... Ale nechápem, že okolo toho robí taký cirkus, tenista v jeho pozícii. Má za malú chvíľu 37, to najlepšie dávno za sebou, RG hral 17 krát, rovnako si zahral všetky najväčšie turnaje toľko, čo len málokto na okruhu a celkovo v tenise vôbec...
Zarobené milióny, množstvo titulov a veľkých výsledkov, ktoré už reálne nemôže zopakovať. Ten už by mal byť úplne v kľude a také niečo, obzvlášť v tejto dobe by ho nemuselo takto rozhodiť. Pochopil by som, ak by sa jednalo o nejakého niemanda, pre ktorého by bola účasť na GS sviatkom...
[ Reagovat ]
27.09.2020 18:40Od: FulnekUltras
proti bordelu tohoto typu je vždycky lepší se ozvat
[ Reagovat ]
27.09.2020 20:20Od: stefankelner Re: Netárajte!
Aj Vy budete musiet zaplatit, aby Ste mohli ísť do práce? Veď je to jasné, že len niektorí budú pozitívny /nie chorí, nakazení/, ktorí sa nepodvolia...
[ Reagovat ]
29.09.2020 15:37Od: Gracias_Mendoza
"Pochopil by som, ak by sa jednalo o nejakého niemanda, pre ktorého by bola účasť na GS sviatkom..."

jo jo třeba pro takového Tsitsipase by to byla pak adekvátní reakce na sociálních sítích
[ Reagovat ]
27.09.2020 12:47Od: SwissMaestro
Zažalovat. Takto zásadní pravidla se nemohou změnit pro jeden/během jednoho a toho samého turnaje. Hnus.
[ Reagovat ]
27.09.2020 11:41Od: paddy
Nic neplatí retroaktivně. Když se změní zákony nebo daně, tak se také neuplatňují zpětně
[ Reagovat ]
27.09.2020 11:28Od: Mantra Lidi
jsou druh zvláštní, čím víc mají, tím víc pláčou a chtějí smile
[ Reagovat ]
27.09.2020 11:02Od: Forehand
Ak by mi niekto pred turnajom povedal, ze spanielsky lavak bude vyradený.

Znervoznel by som.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist