Svrčina titul na challengeru ve Stromovce neobhájil, trofej získal Rakušan Ofner

  • CHALLENGER PRAHA - Daliboru Svrčinovi se nepodařilo na tenisovém challengeru TK Sparta Prague Open obhájit titul. Jeho finálový soupeř Rakušan Sebastian Ofner od začátku zápasu dominoval a při jeho vedení 4:0 vyhnal tenisty z kurtu déšť. V dohrávce v hale na tvrdém povrchu už Svrčina zápas neotočil a podlehl Ofnerovi 0-6 4-6.
    24. 4., aktualizováno | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     

"Jsem rád, že jsem to dotáhl až do finále, ve kterém to bohužel dneska nevyšlo. Ale i tak jsem spokojený. Díky všem, kteří mě podporovali celý týden," řekl Svrčina v nahrávce pro média.

Do finále na antuce ve Stromovce prošel devatenáctiletý český tenista bez boje, protože Tomáše Macháče v sobotu nepustilo na kurt zranění žeber. Stejně jako Ofner figuruje Svrčina ve třetí stovce žebříčku, ale v prvním setu na Rakušana nestačil a dostal za 22 minut "kanára". Poslední dva gamy se dohrávaly po zhruba tříhodinové pauze.

Ve druhé sadě ostravský rodák ve třetím gamu opět neudržel servis a manko brejku už nedohnal. Ofner vyhrál challenger potřetí v kariéře. Ve světovém žebříčku byl dosud o 30 míst výše než Svrčina.

"Když po třech hodinách čekání déšť neustával, naopak sílil a kurty byly promočené, bylo jasné i vzhledem k předpovědi počasí, že dnes by se nedohrálo. Na základě dohody se supervizorem ATP a oběma hráči se finále přesunulo na beton v jedné z krytých hal areálu TK Sparta Praha. Během 30 minut se podařilo do haly vše přemístit a turnaj se dohrál," uvedl pro ČTK ředitel turnaje Miroslav Malý.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
24.04.2022 17:31Od: Tomas_Smid_fan Dalibor
na té fotce vypadá jak napůl Taylor s $afousmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist