Tenisty čeká na rozehrání i soutěž družstev Barvy pro budoucnost

  • Další příležitostí pro české tenisty na rozehrání po pandemii koronaviru bude soutěž smíšených družstev Barvy pro budoucnost. Týmy v barvách trikolory doplněné o žlutý výběr by se měly potkávat od června a akci Českého tenisového svazu (ČTS) má v plánu širší tuzemská špička.
    5. 5., 14:05 | Aktuality |  0 komentářů
    TenisTenis 
     

Liga čtyř týmů bude mít šest kol a první se uskuteční 11. a 12. června. V kalendáři doplní sérii pro jednotlivce nazvanou O trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta, která začne turnajem O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě 26. až 28. května.

"Hráči se potřebují udržovat a odehrát co nejvíc zápasů. A přesně tohle soutěž družstev nabídne," řekl ČTK kapitán žlutých Vojtěch Flégl, bývalý 58. deblista světa. Červené povede někdejší 26. singlista Daniel Vacek, který s Fléglem vyhrál tři turnaje ve čtyřhře na okruhu ATP. Modrým šéfuje bývalý daviscupový kapitán Vladislav Šavrda a bílým současný lodivod týmu o "salátovou mísu" Jaroslav Navrátil.

Účast přislíbili nejlepší domácí muži Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Tomáš Macháč a další, z žen například Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková či Tereza Martincová. Možná se objeví Marie Bouzková a třeba i světová trojka Karolína Plíšková nebo dvanáctka Petra Kvitová.

Celky nemají názvy, ale barvy. Proto byly zvoleny barvy trikolory a žlutá symbolizuje současnou barvu tenisových míčů. "Nechceme klubovou rivalitu, ale hodně zápasů, abychom maximálně pomohli hráčům a jejich týmům k návratu do seriálu turnajů, v kterých budou reprezentovat Česko," prohlásil šéf svazu Ivo Kaderka.

Hrát se bude na Štvanici (modří), Spartě (červení), v Prostějově (bílí) a v Praze na TJ Spoje (žlutí). První den bude na programu šest dvouher mužů a čtyři žen, po dvou čtyřhrách a smíšená čtyřhra, druhý den přijde na řadu bez smíšené čtyřhry stejná porce duelů. Vyhraje tým, který získá 15 bodů. Celkový vítěz soutěže obdrží půl milionu korun.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist