Trénink místo grandslamu se mu vyplatil. Titul mi pomůže psychicky, věří Veselý

  • Dlouhých pět let čekal Jiří Veselý na triumf z turnaje ATP. Po nedělním vítězství v indickém Puné se po necelém roce vrátil do první stovky světového žebříčku a věří, že ho úspěch posílí a bude stoupat ještě výš, než je aktuální 72. pozice. Jeho cílem je dostat se do první padesátky.
    13. 2., 19:55 | Aktuality |  8 komentářů
    Jiří VeselýJiří Veselý 
     
  • Profil hráče

Veselý zužitkoval v Indii poněkud netypickou zimní přípravu. Vynechal Australian Open, kde by musel do nejisté a těžké kvalifikace, a místo toho trénoval ve Vysokých Tatrách a v Dubaji. "Příprava vyšla parádně. Jirka v ní nechal všechno a vyplatilo se," řekl trenér a kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil na tiskové konferenci.

"Zapracovali jsme hlavně na servisu a forhendu," uvedl Veselý. Na turnajích nižší kategorie v Thajsku to ještě ovoce nepřineslo, úspěch sklidil až v Indii. "Dal jsem během celého turnaje 94 es," pochlubil se šestadvacetiletý český hráč, který ve finále porazil Bělorusa Jegora Gerasimova. "Věřím, že Jirka je schopen posunout se do padesátky žebříčku ATP," řekl Navrátil.

Veselý, který už byl v žebříčku na 35. místě, věří, že tohoto cíle může dosáhnout. "Hlavně jsem se uklidnil. Vytěsnil jsem z hlavy různé důvody, proč to dřív nešlo. Vítězství mi pomůže zejména psychicky," prohlásil.

Nyní odlétá na turnaj v Delray Beach, pak se vrátí do Evropy a znovu poletí do Ameriky, kde bude hrát v Miami. "Vylepšení mého postavení v žebříčku znamená, že nemusím hrát kvalifikace. Pak bude hodně záležet na štěstí a losu, koho dostanu," uvedl. Jeho výhodou je, že loni touto dobou výsledkově paběrkoval a nebude během jara obhajovat žádné velké body.

Začátkem března čeká české tenisty kvalifikační utkání Davisova poháru proti Slovensku v Bratislavě. "Bude to pikantní souboj, pro veřejnost hodně vyhecovaný. Napětí tam bude cítit, ale já si myslím, že máme tým, v jehož silách bude postoupit," řekl Veselý.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
14.02.2020 08:30Od: Krisboy
Příští sezónu to bude obráceně - místo tréninku bude vyhrávat grandslamy.
[ Reagovat ]
13.02.2020 21:16Od: FulnekUltras co je hlavní
je to chlapec NÁŠ
[ Reagovat ]
13.02.2020 21:21Od: sojka1
uprimne? Toho jsem se bala nejvic! :-)))
[ Reagovat ]
13.02.2020 21:56Od: FulnekUltras
do ATP přece jen zas tolik nefušuju ;-) ale pokud Jirka vydrží v Chrámu na druhý týden, ať se všechny poutní kapličky třesou ;-)))
[ Reagovat ]
13.02.2020 21:25Od: sojka1
a nerozmyslis si to jeste? Ma takoveho maloburzoazniho pejska.... ;-) :-)
[ Reagovat ]
13.02.2020 20:52Od: Krisboy
V Davis Cupu to J1rkovi nikdy nešlo, třeba to v Pique Cupu bude lepší.
Každopádně jsem moc rád za ten titul a doufám, že v tý pajdě bude brzy.
[ Reagovat ]
13.02.2020 20:36Od: EllNino Jsem rád
že se vyprd na ten Golden Swing, to už tu jednou bylo a vyšlo to uplně tragicky ...

Delray Beach a následně Miami
[ Reagovat ]
14.02.2020 10:17Od: makro99
Tak je to pochopitelné, byla tam ta euforie, pohár, média, nové kontrakty... hlavní je, že se nám povedlo to unáhlené rozhodnutí s Golden Swingem Jirkovi rozmluvit.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist