Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

5. den US Open: Muchová, Menšík a Veselý zabojují o účast ve druhém týdnu

  • V rámci pátého hracího dne letošního ročníku US Open poznáme první účastníky druhého týdne. Karolína Muchová se ve třetím kole utká s domácí Taylor Townsendovou, kvalifikant Jakub Menšík vyzve domácí jedničku a světovou devítku Taylora Fritze a Jiří Veselý změří síly s kvalifikantem Bornou Gojem. Další krok k úspěšné obhajobě se pokusí udělat světová jednička Iga Šwiateková.
    1. 9., 10:00 | Previews |  134 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
NÁŠ DNEŠNÍ VÝBĚR
• Češi v akci •
Muchová (10-ČR) - Townsendová (USA) | Louis Armstrong Stadium (17:00 SELČ)
Veselý (ČR) - Gojo (Chorv.) | Court 17 (22:00 SELČ)
Menšík (ČR) - Fritz (9-USA) | Louis Armstrong Stadium (sobota 1:00 SELČ)
• Cesta za obhajobou titulu •
Šwiateková (1-Pol.) - Juvanová (Slovin.) | Louis Armstrong Stadium (18:30 SELČ)
DALŠÍ PREVIEWS ŽENY | DALŠÍ PREVIEWS MUŽI

 

Češi v akci

Karolína Muchová (10.) - Taylor Townsendová (132.) | Louis Armstrong Stadium (17:00 SELČ)
Karolína Muchová si suverénně poradila se Storm Hunterovou i Magdalenou Frechovou a znovu si zahraje třetí kolo US Open. Proti australské deblové specialistce ztratila jen čtyři gamy a v duelu s Polkou šest. V New Yorku se jí tak znovu po letech daří, v posledních dvou ročnících ztroskotala hned v prvním kole.

Právě ve Flushing Meadows před pěti lety prorazila na hlavní okruh, když coby kvalifikantka porazila Garbiňe Muguruzaovou a Dajanu Jastremskou. Třetí kolo v tomto dějišti absolvovala 27letá Češka už třikrát a jejím maximem je osmifinále z roku 2020, ve kterém podlehla pozdější finalistce Viktorii Azarenkové.

Ještě před necelým rokem figurovala kvůli častým zdravotním potížím mimo TOP 200 žebříčku, ale v letošní sezoně se zase rozjela. Na skvělé výsledky dosáhla už v úvodních měsících tohoto roku postupy do čtvrtfinále v Dubaji a Indian Wells. Následovala finále na French Open a na WTA 1000 v Cincinnati a debut v TOP 10 pořadí.

Karolína Muchová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Cincinnati,  French Open (F)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Cincinnati (F)
Bilance: 35:12
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 25:8
Bilance proti hráčkám mimo TOP 100: 9:3 (kariérní 141:70)
Grandslamy: Australian Open (2K), French Open (F), Wimbledon (1K)

Karolína Muchová - US Open
Kariérní bilance:
9:5
Nejlepší výsledek: osmifinále (2020)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: Varšava (2K), Montreal (OF), Cincinnati (F)
Cesta turnajem: Hunterová (6:4, 6:0), Frechová (6:3, 6:3)

Taylor Townsendová sklidila bouřlivé ovace na dvorci číslo 17 za zvládnutou více než dvouhodinovou bitvu s nasazenou devatenáctkou Beatriz Haddadovou Maiaovou (7:6, 7:5). V utkání pouze jednou zaváhala na podání a připsala si svůj čtvrtý skalp TOP 20, druhý v aktuálním roce (Jessica Pegulaová, Řím) a druhý na US Open (Simona Halepová, 2019).

Sedmadvacetiletá Američanka měla před startem turnaje na kontě jen jednu výhru v hlavních soutěžích grandslamů po koronavirové pauze v roce 2020, zejména i kvůli mateřské přestávce, z níž se vrátila loni v dubnu. Na letošním US Open nepovolila set ani Varvaře Gračovové (6:4, 6:2) a potřetí v kariéře prošla do třetího kola grandslamů.

Taylor Townsendová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Řím (3K)
Největší úspěchy na venkovních betonech: US Open (3K)
Bilance: 19:13
Bilance z posledních 10 zápasů: 6:4
Bilance na venkovních betonech: 5:7
Bilance proti hráčkám TOP 10: 1:0 (kariérní 2:10)
Grandslamy: Australian Open (2K), French Open (1K), Wimbledon (Q)

Taylor Townsendová - US Open
Kariérní bilance:
6:7
Nejlepší výsledek: osmifinále (2019)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: Cincinnati (Q)
Cesta turnajem: Gračovová (6:4, 6:2), (19) Haddadová Maiaová (7:6, 7:5)

Vzájemná bilance: 0:0. Muchová má v této fázi majorů bilanci 5:4 a je jasnou favoritkou, ačkoli letos prohrála tři souboje s hráčkami mimo TOP 100 hodnocení. Townsendové by se nemělo podařit vyrovnat grandslamové maximum, kterým je osmifinále US Open 2019, kdy tu včetně kvalifikačních bojů zvládla šest utkání v řadě.

 

Jiří Veselý (437.) - Borna Gojo (105.) | Court 17 (22:00 SELČ)
Jiří Veselý naskočil do letošní sezony kvůli zranění s velkým zpožděním, je odpočatější než většina jeho kolegů a možná i díky tomu zvládl na probíhajícím US Open už dvě pětisetové bitvy. Zatímco na posledních třech challengerech vypadl vždy po třísetové porážce, v New Yorku rozhodující sadu vyhrává. Jeho vítězství nad Enzem Couacaudem nebylo takovým překvapením, ovšem to nad členem TOP 20 Franciscem Cerúndolem už ano a velkým. Navíc se jedná o jeho první letošní vítěznou sérii v hlavních soutěžích na nejvyšším okruhu a teprve třetí napříč všemi úrovněmi.

Třicetiletý Čech exceloval mezi juniory, když ovládl Australian Open, hrál finále US Open a dotáhl to na post světové jedničky. Jeho působení mezi profesionály však od začátku brzdí neustálé zdravotní potíže, které mu v mnoha případech znemožnily naplnit potenciál. Poslední zranění řešil loni, kdy sezonu uzavřel už po US Open a osm měsíců vůbec nehrál. Momentálně v žebříčku figuruje až v páté stovce.

Na US Open startuje bývalý 35. hráč světa podesáté v kariéře a mezi nejlepší dvaatřicítku dokázal postoupit teprve podruhé. Před osmi lety vzdal v této fázi za stavu 0:2 na sety domácímu Johnovi Isnerovi.

Jiří Veselý - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
US Open (3K)
Největší úspěchy na venkovních betonech: první turnaj na nejvyšší tour
Bilance: 9:11
Bilance z posledních 10 zápasů: 6:4
Bilance na venkovních betonech: 5:1
Bilance proti hráčům mimo TOP 100: 6:9 (kariérní 284:130)
Grandslamy: Australian Open (-), French Open (1K), Wimbledon (2K)

Jiří Veselý - US Open
Kariérní bilance:
5:8
Nejlepší výsledek: 3. kolo (2015, 2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: Grodzisk Mazowiecki challenger (2K)
Cesta turnajem: Couacaud (5:7, 6:3, 6:2, 3:6, 6:4), (20) F. Cerúndolo (7:6, 6:2, 3:6, 2:6, 7:6)

Borna Gojo v posledních letech udržoval jistý trend, a sice sbíral úspěchy na challengerech a držel krok s nejlepšími hráči světa v týmových soutěžích jako Davisův pohár a ATP Cup. Pětadvacetiletému Chorvatovi však velmi dlouho trvalo, než se začal prosazovat i na nejvyšším okruhu, na kterém naopak pravidelně selhával.

V posledních týdnech se ovšem zlepšil už i na turnajích ATP a grandslamech. Na úvod sezony amerických betonů porazil v Los Cabos ve třech setech Cristiana Garína a proti Iljovi Ivaškovi nebyl daleko od svého prvního čtvrtfinále na této úrovni. A nyní na US Open vylepšuje své maximum na majorech. Těžký los měl už v kvalifikaci, v níž narazil na mladé talenty Hamada Medjedoviče, Adriana Andrejeva a Tomáše Macháče. V hlavní soutěži ještě neztratil set, nejprve smetl antukáře Huga Delliena a pak překvapivě a snadno přehrál Mackenzieho McDonalda.

Borna Gojo - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
US Open (3K)
Největší úspěchy na venkovních betonech: US Open (3K)
Bilance: 38:21
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 21:8
Bilance proti hráčům mimo TOP 100: 34:11 (kariérní 190:126)
Grandslamy: Australian Open (-), French Open (Q), Wimbledon (1K)

Borna Gojo - US Open
Kariérní bilance:
2:0
Nejlepší výsledek: 3. kolo (2023)
Loňský výsledek: kvalifikace
Generálka: Los Cabos (2K), Toronto (Q), Stanford challenger (ČF)
Cesta turnajem: Dellien (6:3, 6:3, 6:1), McDonald (6:3, 6:4, 6:4)

Vzájemná bilance: 0:0. Veselý je větším talentem a celkově lepším i úspěšnějším hráčem. Gojo má nicméně i tak velkou příležitost ve svém průlomovém tažení na grandslamech pokračovat. Bývalé české jedničce totiž po dvou vyčerpávajících bitvách hrozí, že mu v průběhu zápasu dojdou síly.

 

Jakub Menšík (206.) - Taylor Fritz (9.) | Louis Armstrong Stadium (sobota 1:00 SELČ)
Jakub Menšík si asi jen těžko mohl přát lepší grandslamový debut. Český talent, jenž v pátek slaví 18. narozeniny, posbíral na letošním US Open už pět vítězství a zahraje si o postup do osmifinále. V kvalifikačních bojích porazil bývalého člena TOP 10 Fabia Fogniniho, Leandra Riediho a krajana Zdeňka Koláře a v hlavní soutěži přemohl francouzský dvojboj v podobě Grégoireho Barréreho a Titouana Drogueta.

V posledním zhruba roce a půl výrazně zapracoval na fyzické kondici a neustále se zlepšuje i herně a výsledkově. Loni v lednu ve finále juniorského Australian Open prohrál vyčerpávající bitvu a kurt musel kvůli křečím opustit na vozíčku. Po zklamání se ovšem začal pravidelně účastnit profesionálních turnajů a velmi rychle se prosazoval. V průběhu loňské a letošní sezony dohromady posbíral už přes 70 výher a nyní by měl mít jistý debut v TOP 150 žebříčku.

Posledním českým teenagerem, který se dokázal probojovat do třetího kola grandslamů, byl ještě před pár dny Tomáš Berdych. Také bývalému čtvrtému muži pořadí se to poprvé povedlo v tomto dějišti, a to v roce 2004, kdy v souboji o osmifinále porazil Michajla Južného.

Jakub Menšík - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
US Open (3K)
Největší úspěchy na venkovních betonech: US Open (3K)
Bilance: 33:17
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 10:5
Bilance proti hráčům TOP 10: 0:0 (kariérní 0:0)
Grandslamy: Australian Open (-), French Open (-), Wimbledon (-)

Jakub Menšík - US Open
Kariérní bilance:
2:0
Nejlepší výsledek: 3. kolo (2023)
Loňský výsledek: nehrál
Generálka: žádná
Cesta turnajem: Barrére (6:4, 4:6, 7:6, 6:2), Droguet (3:6, 6:2, 7:6, 6:3)

Taylor Fritz odehrál na generálkách před US Open nejvíce zápasů ze všech členů TOP 10 pořadí. V úvodních kolech na US Open tak ideálně potřebuje vítězit rychle, aby pošetřil síly pro případné závěrečné boje. To se mu zatím i díky příznivému losu daří, Stevovi Johnsonovi i Juanovi Pablovi Varillasovi povolil pouhých pět gamů.

Pětadvacetiletý Američan je letos pilný od začátku sezony a možná právě to stojí za jeho poklesem formy v posledních měsících. V probíhající sezoně amerických betonů se na řadu vítězství nadřel, včetně soubojů s outsidery, a před několika dny ve čtvrtfinále na Masters v Cincinnati působil vyčerpaně a vůbec nedokázal vzdorovat pozdějšímu šampionovi Novakovi Djokovičovi (0:6, 4:6).

Pro loňského čtvrtfinalistu Wimbledonu vypadá i další zápas jednoduše. Vzhledem ke své historii na US Open si však nemůže dovolit podcenit žádného protivníka. Na domácím grandslamu totiž prohrál obě utkání třetího kola a poslední porážku v tomto dějišti loni v prvním kole si připsal proti ještě většímu outsiderovi, Brandonovi Holtovi.

Taylor Fritz - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Atlanta,  Delray Beach (T);  Washington,  Ženeva,  Mnichov,  Monte Carlo,  Acapulko, Dallas (SF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Atlanta, Delray Beach (T);  Washington, Acapulko (SF)
Bilance: 47:19
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 31:8
Bilance proti hráčům mimo TOP 100: 7:2 (kariérní 151:61)
Grandslamy: Australian Open (2K), French Open (3K), Wimbledon (2K)

Taylor Fritz - US Open
Kariérní bilance:
8:7
Nejlepší výsledek: 3. kolo (2018, 2020, 2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: Atlanta (T), Washington (SF), Toronto (OF), Cincinnati (ČF)
Cesta turnajem: Johnson (6:2, 6:1, 6:2), Varillas (6:1, 6:2, 6:2)

Vzájemná bilance: 0:0. Fritz nehrál v přípravě na US Open v nejlepší formě, ovšem ve Flushing Meadows působí zase rozjetě a nejspíše si s nezkušeným českým mladíkem poradí. Nejlepší Američan v žebříčku ATP by měl poprvé postoupit do osmifinále domácího majoru.

 

Cesta za obhajobou titulu

Iga Šwiateková (1.) - Kaja Juvanová (145.) | Louis Armstrong Stadium (18:30 SELČ)
Iga Šwiateková musela ve druhém kole US Open zabrat více než v tom prvním, ale i tak si poradila s Darjou Savilleovou snadno 6:3, 6:4 za hodinu a půl. O dva dny dříve ztratila nasazená jednička jediný game s Rebeccou Petersonovou a úspěšně zahájila obhajobu loňského triumfu a také boj o setrvání na postu světové jedničky.

Před závěrečným grandslamem roku měla solidní přípravu složenou z titulu ve Varšavě a semifinále v Montrealu a Cincinnati. Čtyřnásobná grandslamová šampionka zvládla na všech letošních turnajích alespoň tři zápasy a od začátku sezony 2021 neprošla pouze v jednom případě do druhého týdne grandslamových podniků.

Dvaadvacetiletá Polka se na US Open každou účastí zlepšovala. Po druhém kole v roce 2019, třetím před třemi lety a předloňském osmifinále tady dokázala loni v posledních třech kolech porazit Jessicu Pegulaovou, Arynu Sabalenkovou a Ons Jabeurovou a zvednout nad hlavu trofej pro šampionku.

Iga Šwiateková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Varšava,  French Open,  Stuttgart,  Dauhá (T);  Madrid,  Dubaj (F);  Cincinnati,  Montreal,  Bad Homburg,  Indian Wells (SF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Varšava, Dauhá (T); Dubaj (F); Cincinnati, Montreal, Indian Wells (SF)
Bilance: 55:9
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 29:6
Bilance proti hráčkám mimo TOP 100: 7:0 (kariérní 99:16)
Grandslamy: Australian Open (OF), French Open (T), Wimbledon (ČF)

Iga Šwiateková - US Open
Kariérní bilance:
15:3
Nejlepší výsledek: triumf (2022)
Loňský výsledek: triumf
Generálka: Varšava (T), Montreal (SF), Cincinnati (SF)
Cesta turnajem: Petersonová (6:0, 6:1), Savilleová (6:3, 6:4)

Kaja Juvanová prožívá na US Open jeden z nejlepších turnajů za dlouhou dobu. Bývalá 58. hráčka světa začínala už v kvalifikaci a dokázala vyrovnat své grandslamové maximum. Dvaadvacetiletá Slovinka v hlavní fázi přehrála nasazenou Elisabettu Cocciarettovou (6:2, 7:5) a po téměř třech hodinách domácí Lauren Davisovou (6:7, 6:4, 6:3).

Ve třech z pěti zápasů v posledních dnech musela do tří setů a obě její dvousetové výhry zahrnovaly dějství, které skončilo poměrem 7:5, nebo 7:6. Letošní rok je pro ni náročný nejen tenisově, v prosinci totiž zemřel její otec. V posledních týdnech se ale herně výrazně zvedla a zvládla 15 z posledních 18 duelů.

Kaja Juvanová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Budapešť (ČF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: US Open (3K)
Bilance: 28:15
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 9:5
Bilance proti hráčkám TOP 10: 0:1 (kariérní 2:4)
Grandslamy: Australian Open (2K), French Open (Q), Wimbledon (2K)

Kaja Juvanová - US Open
Kariérní bilance:
4:3
Nejlepší výsledek: 3. kolo (2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: žádná
Cesta turnajem: (29) Cocciarettová (6:2, 7:5), Davisová (6:7, 6:4, 6:3)

Vzájemná bilance: Šwiateková vede 2:0. Aktérky jsou už několik let kamarádky a startovaly bok po boku na juniorských turnajích, společně došly třeba do semifinále dívčího US Open 2016. Na profesionální úrovni měla v obou soubojích (2021) navrch Polka. Juvanová neuhrála set v ani jednom z předchozích tří utkání třetího kola na grandslamech.

 

Program 5. hracího dne

• ARTHUR ASHE STADIUM • (od 18:00 SELČ)
1. Paul (14-USA) - Davidovich (21-Šp.)
2. Wozniacká (Dán.) - Bradyová (USA) / nejdříve v 19:00 SELČ
3. Mertensová (32-Belg.) - Gauffová (6-USA) / nejdříve v sobotu v 1:00 SELČ
4. Djere (32-Srb.) - Djokovič (2-Srb.)


• LOUIS ARMSTRONG STADIUM • (od 17:00 SELČ)
1. Muchová (10-ČR) - Townsendová (USA)
2. Šwiateková (1-Pol.) - Juvanová (Slovin.)
3. Mannarino (22-Fr.) - Tiafoe (10-USA)
4. Menšík (ČR) - Fritz (9-USA) / nejdříve v sobotu v 1:00 SELČ
5. Rybakinová (4-Kaz.) - Cirsteaová (30-Rum.)


• GRANDSTAND • (od 17:00 SELČ)
1. Xinyu Wang (Čína) - Schmiedlová (SR)
2. Shelton (USA) - Karacev (-)
3. Stricker (Švýc.) - Bonzi (Fr.)
4. Lin Zhu (Čína) - Bencicová (15-Švýc.) / nejdříve ve 23:00 SELČ


• COURT 17 • (od 17:00 SELČ)
1. Mariaová/Rusová (Něm./Niz.) - Collinsová/N. Kičenoková (USA/Ukr.)
2. Ostapenková (20-Lot.) - Peraová (USA) / nejdříve v 18:30 SELČ
3. Zhizhen Zhang (Čína) - Hijikata (Austr.)
4. Veselý (ČR) - Gojo (Chorv.) / nejdříve ve 23:59 SELČ


• COURT 5 • (od 17:00 SELČ)
1. Kar. Plíšková/Vekičová (ČR/Chorv.) - L. Chan/Z. Yang (11-Tchaj-wan/Čína)
2. Kolodziejová/Nosková (ČR) - Montgomeryová/Ngounoueová (USA)


• COURT 10 • (od 19:00 SELČ)
1. Krejčíková/Siniaková (1-ČR) - Strýcová/Vondroušová (ČR)
2. Matteková-Sandsová/Potapovová (USA/-) - S. Hsieh/Xin. Wang (8-Tchaj-wan/Čína)
3. Strýcová/González (ČR/Mex.) - Hunterová/Peers (Austr.)


• COURT 12 • (od 17:00 SELČ)
1. Behar/Pavlásek (Urug./ČR) - Lammons/Withrow (15-USA)


Kompletní program

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (134)
02.09.2023 03:17Od: frenkie57
Když jsem viděl toho Chorvata v kvalde, jeho fyzické dispozice a z toho pramenící delovy servis, hned jsem si říkal, že to bude mít Jirka těžké. Nu což, Novák může klidně spát. smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:20Od: Liverpool22
Dalo se to čekat, že J1rka bude unavený a fyzicky odpadne - kluci dnes velké zklamání. Teda pokud ještě Jirka nepovstane z popela
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:36Od: frenkie57
Moc to nevypadá, 4:2. Tak se alespoň můžeme plně soustředit na trio našich holek. Vlastně duo, Muška má prozatím splněno. Doufám, že nezůstane v OF osamocen, že jí tam alespoň jedna z nich doprovodí. Maruška to asi nebude, to by musela mít Žába zase nějaké návaly, příp. se zase poblinkat na kurtu. smile
Ale ani Maki to nebude mít jednoduché. Tož uvidíme.
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:39Od: Liverpool22
J1rka smile - konečná smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 12:32Od: Krisboy
196 cm/90 kg. Nechtěl bych od něj dostat facku smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:14Od: frenkie57
Zápas Kuby jsem neviděl, ale musel to být fičák teda. Tři gemy za tři sety. Čekal jsem přeci jenom trochu větší odpor. Ale co už, svoje si Kuba splnil, zahrál si na centerkurtu, postoupil výrazně na žebříčku, nasbíral nějaké zkušenosti a nějakou tu kačku taky vydělal. Já myslím, že může být spokojený.
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:18Od: Liverpool22
Zázrak se nestal a uhrát 3 hry je fakt klepec smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:19Od: R01316
no tak na druhe strane je Fritz docela ve forme. Jeste na turnaji v zadnem setu neztratil vic nez 2 hry.
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:14Od: frenkie57
Zápas Kuby jsem neviděl, ale musel to být fičák teda. Tři gemy za tři sety. Čekal jsem přeci jenom trochu větší odpor. Ale co už, svoje si Kuba splnil, zahrál si na centerkurtu, postoupil výrazně na žebříčku, nasbíral nějaké zkušenosti a nějakou tu kačku taky vydělal. Já myslím, že může být spokojený.
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:46Od: HolyMotors
Uff, to by klepec. Rychle zapomenout, i tak to byl skvělý turnaj. Je na čem stavět smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:53Od: Mac
mladej se asi nechal rozhodit tim silne protahnutym mto a nikdy se z toho nevzpamatoval...
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:00Od: Liverpool22
Přesně tak. To MTO Kubu úplně vykolejilo - nečekal, že si Fritz bude po 3. hře tejpovat prsty u nohou - proč si to neudělal před zápasem? smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 03:04Od: Mac
jojo, cas byl davno vyprsenej a fric v pohode, malem tam jeste zacal rozdavat autografy... a mensik se tam v koute rozciloval... se divim, ze aspon nesel zalovat za rozhodcim...smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 07:29Od: Ela-fon-isi
smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:43Od: Blondie
:( :(
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:41Od: Mac
ten jugos je uplne nehratelnej, si snad pred zapasem snupnul...smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 00:51Od: Preview.lover TM
Saúdská Arábie nabízí trojnásobné příze money na turnaji mistryň
[ Reagovat ]
02.09.2023 01:21Od: Svatopluk
My nabízíme plné hlediště. Nechtěl bych to rozhodovat
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:23Od: tommr
a navíc nabízíme zdarma prověrku politické způsobilosti: bud podepíšeš nebo si nezahraješ ...
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:42Od: HolyMotors
To je v pořádku. Pokud souhlasíš s tím, co dělá Putin, neměl bys z té země ani vylejzat, natož si vydělávat ve svobodném světě tenisem.
[ Reagovat ]
02.09.2023 02:44Od: Blondie
smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 07:30Od: Ela-fon-isi
smile
[ Reagovat ]
02.09.2023 09:53Od: DJOKERTHEGOAT
lol
[ Reagovat ]
02.09.2023 10:53Od: Ondra979
smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 22:51Od: fandorin78
Wozniacká skvěle! Tento návrat nevypadá na propadák jako pokusy Clijstersové. Jen tak dál.
[ Reagovat ]
01.09.2023 23:00Od: EllNino
tak první pokud Kim skončil velkými GS tituly :) Až ten druhý byl trochu zbytečný, ale taky jí byo 38
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:32Od: Dobry-den KrejSi vs VoStrý
VoStrý holky s nasazenejma jedničkama pěkně vytřely kurt.
Bylo krásně vidět, kdo je na vlně a může si to užívat a kdo je v těžké nepohodě...
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:42Od: com
no az zitra Vondrouska postoupi do druhyho tydne, tak cekam odstoupeni z debla smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:44Od: GaelM
smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:45Od: com
presne tak tomu bylo ve Wimbledonu smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 22:15Od: BooOoo
tohle je úplně jiné než s Miriam na Wimbledonu. Tohle Báře neudělá, je to její úplně poslední turnaj, každý zápas může být poslední. Miriam nekončila kariéru a s Markétou si určitě ještě zahrají.
[ Reagovat ]
01.09.2023 22:36Od: R01316
Tak zatim se Marketa na kurtu moc nezdrzela, tak posetrila sily
[ Reagovat ]
01.09.2023 22:26Od: tommr
není jisté že Markéta porazí Alexandrovou ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:25Od: A211 KrejSi
vyřazeny no je velký sestup.Jsem zvědav co a jak bude B.K dělat.smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:21Od: Preview.lover Siniaková
Přesně po roce opustí post světové jedničky ve čtyřhře
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:31Od: GaelM
Už to dlouho držela jen setrvačností a díky nevyrovnaným výkonům dalších párů, hlavně Gauff+Pegula.

Období mezi červnem 2022 a březnem 2023 bylo v podání KrejSi skvělé, zaslouženě se dostaly na vrchol a prakticky v té době neměly konkurenci. Čeká je teď ještě dost obhajob a asi se budou dál propadat, ale snad se jim podaří restart a vrátí se příští sezónu opět silné. Pořád jsou obě velmi mladé a obhajoba olympijského zlata by snad měla být hodně silná motivace... smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:05Od: com Swiatek
ha, dva kanari nebudou smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:01Od: A211 Gratulace
Karolíně M. k vítězství jen tak dál a přidávat.smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:40Od: SpacialRecognition Plech/Vekič
porazily v deblu nasazené jedenáctky Chan/Yang smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:48Od: Liverpool22
měl jsem nutkání vsadit - kurz byl 4, ale pak jsem se na to vybodnul - škoda smile Kája se nyní možná už bude soustředit na debl, kde GS má stále šanci vyhrát smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:52Od: cabuna
Nebude,říkala,že ho má jen na rozehrání,že toho nemá moc nahráno a že Dona také.Jsou kamarádky a že jim jde jen o radost ze hry a deblem se bavit.Každopádně nevím jestli jsi na zápas koukal ,ale trval přes dvě hodiny a napíbavé do konce.
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:02Od: Liverpool22
Vše je o nastavení hlavy. Pravda je taková, že v singlu už GS nevyhraje, ale v deblu by šanci měla - stačí přepnout myšlení. Máme mraky holek, které GS tituly + placky z OH mají - Bára, Katka, Šafářová, Strýcová, v minulosti Suková, Novotná.... Jenže Kája je prostě jiná smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:22Od: hanz
No a pro dnešek máme hotovo...
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:17Od: Otmar Muška
Dobrý tenis, znamenitá Muška. První set trochu problémy s podáním a náběhovými údery, excelentní tiebreak a 2.set spíš jako čestný doprovod na nádraží. Příjemný páteční podvečer, radost a přání, smileaby dál přinášela radost mezi nás, je vítaná. Díky a můžu pustit palce?
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:20Od: Ela-fon-isi
smile
A to vše i přes nepřízeň většiny diváků.
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:21Od: NovacekTP
smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:22Od: Liverpool22
smile Na začátku zápasu si Taylor oťukávala smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:17Od: NovacekTP Gratulace!!!
Karolíně. Hrála jako vždy, míček po míčku s maximální koncentrací.smile Když jí vidím vždy si vybavím mentálního kouče.smile Karolína je dobrá a Markéta taky.smile Přeji oběma hodně zdraví.
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:21Od: Liverpool22
smile Dnes Muška BIG tenis - sebevědomí, koncentrace, výborný servis, super náběhy na síť - prostě byla radost se na to dívat smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:23Od: NovacekTP
smile to byla. Jsem tomu rád. Muchová je osobnost jako hrom.smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:24Od: Liverpool22
smile Ano - Muška má charisma a hraje atraktivní tenis smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:36Od: NovacekTP
smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:14Od: vavrinec
Muška !!! smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:18Od: Liverpool22
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:10Od: Liverpool22 MUŠKA
dnes parádní výkon z říše snů. smile Vše rozhodl 1. set, kde v koncovce a hlavně v TB Muška přepla na vyšší level a tím Taylor zlomila. Ve 2. setu si pohlídala výhodu brejku a to hlavně díky výbornému servisu - 2. set byl ze strany Mušky smile BIG smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:13Od: misa
Pouhých 14 nevynucených chyb v celém zápase je při herním stylu Mušky vynikající číslo. Další kolo má taky hratelné a ve čtvrtfinále by mohla přijít první velká zkouška.
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:17Od: Liverpool22
smile Muška už ve 2. kole výborně servírovala a dnes to hlavně ve 2. setu opět potvrdila. Dneska jsem nadšený jelikož hrála fakt hodně dobře smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:18Od: NovacekTP
smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:08Od: zfloyd Muška
ve druhém setu prodala svou větší kvalitu smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:10Od: Liverpool22
smilesmilesmile 2. set byl hodně kvalitní
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:21Od: NovacekTP
smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:07Od: Dobry-den gratulka
Je to tam. smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:11Od: Liverpool22
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:57Od: Liverpool22
Muška ve 2. setu zatím výborně servíruje smile snad to vydrží 5:2 to už je blízko smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:43Od: hanz
Tejlůrka je nutný rozhejbat, v tom hicu z ní bude pěkně lejt...
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:56Od: Nenela
Tejlurka smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:57Od: Nenela
Jak bys psal moje jmeno? Nenelinek? smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:06Od: hanz
Tak záleží, kterýho jsi pohlaví...smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:09Od: Nenela
Vzhledem k tomu ze Townsend je evidentne zena a nazyvas ji Tejlurek, je to evidentne jedno smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:20Od: hanz
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:35Od: Liverpool22
Muška výborný začátek a 3:0 smile Taylor je psychicky dole po výprasku v TB
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:35Od: frenkie57 Tisícovka
ve druhém setu poněkud zvadla, teď už jí snad Kája dorazí.
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:37Od: Liverpool22
má v hlavě nepovedou koncovku 1. setu. Naopak Muška je nyní psychicky hodně nahoře
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:25Od: zfloyd Muška
byl jsem nějak klidný , a tajbrejk potvrdil , že jsem udělal dobře , Karolina je lepší , ale mohly by ji srazit UE smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:27Od: Liverpool22
Konec setu se Mušce povedl - jen tak dál smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:25Od: magnus Muchová
uspešne zvládla prvý set smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:26Od: Liverpool22 Re: Muška
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:22Od: Liverpool22 Muška
zkušeně a zaslouženě bere 1. set. smile Muška jasně lepší na BIG míčích viz. hafo odvrácených brejků. No a TB to už byla jízda a s Taylor zametla smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:21Od: Dobry-den
No, tak v koncovce Muška koncentrovaná, naopak Taylor vypla a je z toho set. Muška vyhrála posledních 11 míčů. smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:23Od: Liverpool22
to byla jízda smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:20Od: misa
Tiebreak 7-0. Kvalita se ukázala v koncovce setu.
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:21Od: Dobry-den
smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:22Od: Liverpool22
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:04Od: magnus
Skvelé. Schmiedlová vyhrala prvý set nad X.Wang 6"4 smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:12Od: Liverpool22
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:15Od: frenkie57
Vypadá to, že soupeřkou Káji v OF bude Číňanka.
[ Reagovat ]
01.09.2023 19:19Od: frenkie57
Je to tak, bude to Wang.
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:01Od: Sinuhet1
tenis peknej smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:06Od: dadaft
to jo smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:11Od: Nenela
Ale jen od Townsend, Kaja nic moc smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:24Od: Liverpool22
7:6 a koncovka setu z říše snů - už jsi spokojená?
[ Reagovat ]
01.09.2023 18:38Od: Nenela
Uz jo smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:53Od: Fandina
Tawnsend je tedy hodně rázná a jeden. Obávám se o Mušku. Bude muset něco vymyslet, zatím má dost vynucených chyb.
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:53Od: Fandina
a jede
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:49Od: Dobry-den
No, za stav 3:3 může být Muška hodně ráda. Na síti zatím děs. smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:51Od: Liverpool22
Muška zatím suprově zvládá odvracet brejky smile Celkově pěkný zápas - obě se cpou k síti, mixují hru, hrají útočně... smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:35Od: hanz
Muchová to pere do jejího forhandu... to je taktika...smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:39Od: dadaft
proti levákům je to někdy na levačku smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:39Od: Liverpool22
máš pravdu - hrát do forh. je špatná taktika
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:35Od: Dobry-den
Muško, zápas už začal, tak se prober. smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:38Od: Liverpool22
klídek 2:3 smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:53Od: frenkie57
Muška se vždycky pomaleji rozjíždí. Dejme jí čas.
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:32Od: zfloyd
co to tam je za rachot ??
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:25Od: dadaft
Tuwnsend hraje dobře, to je poznatek prvních dvou gemů.
Ale Karolína je brousek, myslím, že to dá.
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:32Od: ladinec
Nema někde link na mou lásku mušku?
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:36Od: Liverpool22
https://jokeristhebest.live/1f206739/c8fcfed0/767d9d06
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:39Od: Sinuhet1
sportshub.stream
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:05Od: Sinuhet1
ten kurs jako na favoritku na Musku mi prijde prehnany
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:03Od: Marie9
Mušku dávají na Eurosportu2. smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:06Od: uztoje Re: Alternativa třeba zde...
https://b4ucast.com/channel.php?v=superactions
[ Reagovat ]
01.09.2023 15:43Od: misa
Kája postoupí v suchém triku. Townsend sice umí občas hrát skvělý tenis, ale chybí jí konzistence, jinak by byla v žebříčku někde jinde.
[ Reagovat ]
01.09.2023 16:56Od: tommr
Townsend ještě nikdy žádnou Češku neporazila. Prohrála i s Marií Bouzkovou ale to už je hodně dávno. Tak snad Muška dodrží tradici ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:00Od: Liverpool22
Tradice se musí dodržovat smile takže 2:1 pro Mušku smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:05Od: misa
To ani nevím, že prohrála s Maruškou. Ale dívám se, že k tomu došlo v roce 2016, což mě omlouvá :)
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:19Od: Liverpool22 Zajímavé zápasy + tipy
Dnes se těším nejvíc na Mušku a Rybku - přidávám tipy a v některých případech spíše zbožná přání.

1. MUŠKA smile-Taylor 2:1 - očekávám hodně těžký zápas. Taylor vypadá hodně nažhaveně a navíc jí poženou fanoušci. Je to hodně nečitelný zápas. Muška se bude muset snažit Taylor rozběhat, chodit na síť, prostě mixovat hru a pak by měla postoupit

2. PENKO-Pera 2:0 - klíčové bude, aby Penko měla svůj den a správně seřízená mířidla. Hlavní úkol čeká Penko ve 4. kole, kde musí vykostit Igušku což je i v zájmu našich holek

3. Carol-Brady 2:0 - přeju Carol a případný souboj s Cori by mohl být super

4. Elise-Cori 2:1 - přál bych to Elise, ale realita bude jiná

5. Rybka smile-Sorana 2:0 - dlouhá pauza mezi 1. a 3. kolem je pozitivní v tom, že Rybka mohla pošetřit rameno a tak snad v pohodě postoupí

Naši kluci + Ježíš:

1. Ježíš-Djere 2:0 - uvidíme jak moc Nole bude šetřit svého krajana

2. Jirka-Gojo 3:2 - hodně nečitelný zápas, kde se může stát úplně vše. Trošku mám obavu, aby nám Jiřík neodešel fyzicky což by byla škoda, když v dalším kole číhá Nole

3. Kuba smile-Fritz 3:2 - přál bych si, aby Kuba po velké bitvě vyhrál - to by byla BOMBA, ale realita bude asi jiná. Věřme, že Kuba odehraje vyrovnanou partii což by mu do budoucna hodně pomohlo
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:27Od: Liverpool22
oprava Ježíš - Djere 3:0 smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:44Od: tommr
ad 1) Townsend je silná hlavně v deblu kde má reálnou šanci stát se po USO světovou jedničkou. Nebezpečná může být ale i v singlu a to obzvlášť když hraje doma a poženou jí diváci. Muška jí v žádným případě nesmí podcenit ...
ad 5) přál bych si aby vyhrála Cirstea, která by byla pro Mušku schůdnější soupeřka v případném čtvrtfinále ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:54Od: Liverpool22
Já si právě přeju čtvrtfinále MUŠKA smile + RYBKA smile - snad to vyjde. Těšil jsem se na Arynu s naší Kájou a Burel do toho hodila vidle. To samé už se těším na zápas Penko s Igou, ale u Penko člověk nikdy neví smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:48Od: GaelM
Kuba Menšík imho proti Fritzovi narazí na svůj aktuální strop, překvapilo by mě cokoliv lepšího než 0:3. Dali ho proti domácímu na večer a velký kurt, bude se muset prát i s nepřízní publika...
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:59Od: Liverpool22
Taky si myslím, že Kuba narazí na strop, ale uvidíme co to s ním udělá - velký kurt, večerní zápas, proti domácímu.....Může ho to nakopnout a namotivovat k BIG výkonu - já mu věřím smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 16:48Od: Tomas_Smid_fan
Ale atmosféra může semlít i Taylora, není zvlášť odolný. Ale hraje dobře a jeho prohra by byla samozřejmě překvapením, pro nás milým.smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2023 16:59Od: darek.vrana
Ovšem kurz 10 na Menšíka, to se musí zkusit.
[ Reagovat ]
01.09.2023 17:03Od: Liverpool22
dobrej kurz je i na Jirku 3,5 - ale ohledně kurzů vede Juvan kurz 21 smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 13:29Od: bardunek666 Muška
Má teď i v případném osmifinále hratelné soupeřky. Dnes to však bude hodně těžké, jsem zvědavý, jak si s kreativní hrou Američanky poradí. Klíčové bude souperku pořádně rozběhat.
Doufám, že příjemného losu využije, hlavně k upevnění pozice pro kvalifikaci na TM :)
[ Reagovat ]
01.09.2023 13:31Od: JohnB
Tu prostě musí porazit, fyzička není silnou stránkou Townsend
[ Reagovat ]
01.09.2023 13:41Od: tommr
na to jak vypadá se ale pohybuje skvěle ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:31Od: Liverpool22
Přesně tak. Taylor má formu - mám z toho trošku vítr - snad se Muška dobře vyspí a nebude dělat laciné chyby smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 13:11Od: baba KrejSi - Vondr.Srýc
škoda toho deblu, přála bych to oběma .Potkaly se hodně brzo.
[ Reagovat ]
01.09.2023 13:40Od: tommr
jj tomuhle zápasu by slušelo spíš finále. Proti sobě budou hrát GS šampionky z AO proti GS šampionkám z Wimbledonu ...
Přát budu jednoznačně KrejSi protože ty hrajou o účast na TM a udržení se v čele deblovýho žebříčku. Bára Strýcová ztratila moje sympatie tím že předem rezignovala na účast na letošním TM a Markéta Vondroušová má velkou šanci na to aby došla daleko v singlu ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 14:50Od: GaelM
Asi bych taky radši viděl dál KrejSi, zvlášť po vypadnutí Mertensové je pozice světové jedničky opět reálně ve hře. Ale favoritky pro mě po shlédnutí obou zápasů v prvním kole nejsou. Kurz přes 2.4 na Strýcovou a Vondroušovou je imho sázkařské terno smile
[ Reagovat ]
01.09.2023 15:56Od: tommr
jj výhra KrejSi je spíš moje přání než tip. Jejich forma s jakou se prezentovaly v singlu a v prvním kole debla je opravdu velmi špatná. U Katky se už ale včera v mixu objevily první záblesky dřívější formy ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 20:07Od: EllNino
Semifinalistky ne? Bára s Maky AO nevyhrály
[ Reagovat ]
01.09.2023 22:24Od: tommr
KrejSi letos vyhrály AO ...
Bára Strýcová vyhrála letos Wimbledon v deblu a Markéta Vondroušová v singlu ...
[ Reagovat ]
01.09.2023 10:52Od: Mony
Teď už naše holky každá v jiné čtvrtině, tak ať se potkají v SF a F. A Igu tam žádná nemá.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist