7. den v Melbourne: Krejčíková se o čtvrtfinále utká s Pegulaovou, Lehečka vyzve Augera-Aliassimeho

  • V rámci sedmého hracího dne letošního ročníku Australian Open je na programu první polovina osmifinálových soubojů. Barbora Krejčíková se o zopakování loňského výsledku utká se světovou trojkou Jessicou Pegulaovou. Jiří Lehečka se pokusí znovu vylepšit své grandslamové maximum, jeho soupeřem bude sedmý hráč světa Félix Auger-Aliassime.
    21. 1., 18:00 | Previews |  184 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
NÁŠ DNEŠNÍ VÝBĚR
• Češi v akci •
Lehečka (ČR) - Auger-Aliassime (6-Kan.) | PREVIEW LS | Margaret Court Arena (5:30 SEČ)
Krejčíková (20-ČR) - Pegulaová (3-USA) | PREVIEW LS | John Cain Arena (7:00 SEČ)
• Další osmifinále žen •
Šwiateková (1-Pol.) - Rybakinová (22-Kaz.) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (2:30 SEČ)
Ostapenková (17-Lot.) - Gauffová (7-USA) | PREVIEW LS | Margaret Court Arena (3:00 SEČ)
Azarenková (24-) - Lin Zhu (Čína) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (11:00 SEČ)
• Další osmifinále mužů •
Hurkacz (10-Pol.) - Korda (29-USA) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (4:00 SEČ)
Nišioka (31-Jap.) - Chačanov (18-) | PREVIEW LS | John Cain Arena (4:30 SEČ)
Tsitsipas (3-Řec.) - Sinner (16-It.) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (9:00 SEČ)


• Češi v akci •
Jiří Lehečka (71.) - Félix Auger-Aliassime (7.) | Margaret Court Arena (5:30 SEČ)
Jiří Lehečka neměl na kontě před startem letošního Australian Open jediné vítězství v hlavních soutěžích grandslamů. A teď je 21letý rodák z Mladé Boleslavi prvním českým mužem v osmifinále majorů od Tomáše Berdycha na Australian Open 2019 a může stát prvním českým čtvrtfinalistou podniků velké čtyřky po pěti letech (Berdych, Australian Open 2018). V cestě mu stojí loňský čtvrtfinalista Félix Auger-Aliassime, s nímž změří síly poprvé.

Lehečka loni v únoru debutoval v hlavních soutěžích turnajů ATP a zazářil postupem z kvalifikace až do semifinále, čímž si zajistil premiérový posun do elitní stovky a naplno se usadil na hlavním okruhu. Na něm ale dosáhl už jen na jedno čtvrtfinále a na všech grandslamech vypadl v prvním kole. Rok zakončil finále na Turnaji mistrů pro mladíky. Vstup do nové sezony může hodnotit jedině pozitivně. V United Cupu vzdoroval Taylorovi Fritzovi a porazil Alexandera Zvereva a v Aucklandu vyhrál tři zápasy a nebyl proti Cameronovi Norriemu daleko od postupu do čtvrtfinále. Na Australian Open si vyšlápl na Bornu Čoriče a zaregistroval jedno ze svých nejcennějších vítězství a první v hlavní fázi majorů, na něj navázal výhrou nad Christopherem Eubanksem a senzačním skalpem Camerona Norrieho.

Auger-Aliassime má za sebou nejlepší sezonu kariéry. V únoru v Rotterdamu zlomil prokletí osmi prohraných finále, získal první titul, v průběhu sezony přidal ještě tři další trofeje a se svou zemí ovládl ATP Cup i Davisův pohár. Do letošního tenisového roku vstoupil překvapivou porážkou s kvalifikantem a hráčem druhé stovky Alexejem Popyrinem v Adelaide a přesvědčivě nepůsobí ani na Australian Open. V Melbourne Parku řešil komplikace hned proti Vaskovi Pospisilovi, a s Alexem Molčanem dokonce prohrával 0-2 na sety. Nejméně práce měl ve třetím kole s Franciscem Cerúndolem.

Lehečka byl jasným outsiderem už proti Norriemu a určitě může vyřadit i letos nestabilního Augera-Aliassimeho, který měl v úvodních dvou kolech velké potíže s Pospisilem a Molčanem. Kanaďan je samozřejmě zatím lepším a úspěšnějším hráčem, ale jeho nevyrovnané výkony by mohly Lehečku do premiérového souboje pořádně povzbudit a třeba na pátý pokus proti zástupcům Top 10 uspěje.

Tip na vítěze: Félix Auger-Aliassime

Jiří Lehečka - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 7-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 7-2
Bilance proti hráčům Top 10: 0-1 (kariérní 0-4)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)

Jiří Lehečka - Australian Open
Kariérní bilance:
3-1
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: United Cup (1-1), Auckland (2K)
Cesta turnajem: (21) Čorič (6-3 6-3 6-3), Eubanks (6-4 6-4 3-6 6-3), (11) Norrie (6-7 6-3 3-6 6-1 6-4)

Félix Auger-Aliassime - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 3-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 3-1
Bilance proti hráčům Top 50-100: 2-0 (kariérní 67-28)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-3)

Félix Auger-Aliassime - Australian Open
Kariérní bilance:
10-3
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2022)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance v osmifinále: 1-1
Generálka: Adelaide 1 (1K)
Cesta turnajem: Pospisil (1-6 7-6 7-6 6-3), Molčan (3-6 3-6 6-3 6-2 6-2), (28) F. Cerúndolo (6-1 3-6 6-1 6-4)


Barbora Krejčíková (23.) - Jessica Pegulaová (3.) | John Cain Arena (7:00 SEČ)
Barbora Krejčíková si o zopakování loňského výsledku a celkově čtvrté grandslamové čtvrtfinále zahraje s Jessicou Pegulaovou, která může na Australian Open projít třetím rokem po sobě mezi nejlepší osmičku a hrála čtvrtfinále na třech ze čtyř loňských majorů. Bude se jednat o premiérový vzájemný souboj.

Krejčíková začala mít loni po skvělém lednu problémy s loktem, tři měsíce vůbec nehrála a velmi dlouho hledala formu z famózního předloňského roku. Pořádně se zvedla až v závěru sezony, když předvedla 10zápasovou vítěznou sérii a triumfovala v halách v Tallinnu a Ostravě. Do nové sezony naskočila na druhém podniku v Adelaide a její výkony nebyly moc přesvědčivé. Na Alison Riskeovou-Amritrajovou to ještě stačilo, ale Darja Kasatkinová už byla nad její síly. Na Australian Open nepovolila set krajance Sáře Bejlek, další kvalifikantce Claře Burelové ani Anhelině Kalininové.

Pegulaová už nějakou dobu patří mezi špičku a od začátku loňského roku exceluje na těch největších akcích. V Guadalajaře ukončila více než tříleté čekání na svůj druhý kariérní titul, finále hrála i v Madridu, přidala další tři semifinále a došla do čtvrtfinále tří ze čtyř majorů. Skvělou formu z loňska si evidentně přenesla i do aktuálního roku. V United Cupu sice na úvod prohrála bitvu s Petrou Kvitovou, nicméně v dalších sedmi zápasech neztratila jediný set. Na Australian Open si postupně poradila s Jaqueline Cristianovou, Aljaksandrou Sasnovičovou a Martou Kosťukovou.

Krejčíková bezpochyby herně na Pegulaovou má. Proti Američance ale bude potřebovat co možná nejlepší výkon a hlavně ho ideálně po celý zápas udržet, protože soupeřka umí jakéhokoli zaváhání využít. Pegulaová se po porážce v úvodním letošním zápase s Petrou Kvitovou pořádně rozjela, v poslední době na těch největších akcích exceluje a v Melbourne se řadí mezi největší favoritky. Navíc zvládla posledních pět osmifinálových duelů a v této fázi grandslamů nikdy neprohrála (4-0).

Tip na vítězku: Jessica Pegulaová

Barbora Krejčíková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 4-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 4-1
Bilance proti hráčkám Top 10: 0-1 (kariérní 7-13)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-2)

Barbora Krejčíková - Australian Open
Kariérní bilance:
9-3
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2022)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance v osmifinále: 1-0
Generálka: Adelaide 2 (2K)
Cesta turnajem: Bejlek (6-3 6-1), Burelová (6-4 6-1), Kalininová (6-2 6-3)

Jessica Pegulaová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
první individuální turnaj
Největší úspěchy na venkovních betonech: první individuální turnaj
Bilance: 7-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 7-1
Bilance proti hráčkám Top 30: 2-1 (kariérní 31-38)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 4-0)

Jessica Pegulaová - Australian Open
Kariérní bilance:
10-3
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2021-22)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance v osmifinále: 2-0
Generálka: United Cup (4-1)
Cesta turnajem: Cristianová (6-0 6-1), Sasnovičová (6-2 7-6), Kosťuková (6-0 6-2)


• Další osmifinále žen •
Iga Šwiateková (1.) - Jelena Rybakinová (25.) | Rod Laver Arena (2:30 SEČ)
Světová jednička Iga Šwiateková prošla už čtvrtým rokem po sobě do druhého týdne Australian Open a v dalším utkání se největší favoritka střetne s úřadující wimbledonskou šampionkou Jelenou Rybakinovou, která naopak potřebovala na premiérové osmifinále v Melbourne Parku celkem čtyři starty v hlavní soutěži. Dosud se střetly jen předloni v Ostravě, kde měla navrch Polka.

Šwiateková má za sebou jednu z nejlepších sezón, která kdy byla na ženském tenisovém okruhu k vidění. Včetně exhibicí loni vyhrála 70 z 80 zápasů, posbírala osm titulů, ovládla dva grandslamy a předvedla nejdelší sérii vítězství (37) v tomto století. Do nové sezony vstoupila v premiérovém ročníku United Cupu a celkem odehrála čtyři utkání. S Julií Putincevovou, Belindou Bencicovou i Martinou Trevisanovou si poradila ve dvou setech, ale v semifinále schytala výprask od Jessicy Pegulaové. Na Australian Open ztrácí každým zápasem méně gamů, postupně si poradila s Jule Niemeierovou, Camilou Osoriovou a Cristinou Bucsaovou.

Rybakinová loni naprosto senzačně ovládla slavný Wimbledon, jenže do žebříčku nedostala ani jeden bod, což ji soudě podle následujících výsledků evidentně rozhodilo. Ve zbytku roku totiž postrádala stabilitu, narážela na kvalitní soupeřky už v úvodních kolech a žádný další titul nepřidala. Ideální to nebylo ani generálkách v Adelaide. Na té úvodní porazila Danielle Collinsovou, ale pak překvapivě prohrála s Martou Kosťukovou. S tou následující se rozloučila hned v prvním kole po porážce s Petrou Kvitovou. Na Australian Open už si vede o něco lépe, po solidním odporu finalistky jedné z přípravných akcí Elisabetty Cocciarettové smetla Kaju Juvanovou a ve třetím kole vyřadila loňskou finalistku Collinsovou.

Šwiateková potkává v osmifinále svou jasně nejtěžší dosavadní soupeřku na turnaji, a to nejen žebříčkově. Rybakinová si totiž zatím v Melbourne vede skvěle. Její výkony ale nejsou úplně tak stabilní, jak by proti suverénní světové jedničce potřebovala. Opačný výsledek nevylučujeme, nicméně Šwiateková by měla roli favoritky potvrdit.

Tip na vítězku: Iga Šwiateková

Iga Šwiateková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
první individuální turnaj
Největší úspěchy na venkovních betonech: první individuální turnaj
Bilance: 6-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 6-1
Bilance proti hráčkám Top 30: 2-1 (kariérní 51-26)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 5-5)

Iga Šwiateková - Australian Open
Kariérní bilance:
15-4
Nejlepší výsledek: semifinále (2022)
Loňský výsledek: semifinále
Bilance v osmifinále: 1-2
Generálka: United Cup (3-1)
Cesta turnajem: Niemeierová (6-4 7-5), Osoriová (6-2 6-3), Bucsaová (6-0 6-1)

Jelena Rybakinová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 4-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance na venkovních betonech: 4-2
Bilance proti hráčkám Top 10: 0-0 (kariérní 9-13)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 2-1)

Jelena Rybakinová - Australian Open
Kariérní bilance:
7-3
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 2. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (2K), Adelaide 2 (1K)
Cesta turnajem: Cocciarettová (7-5 6-3), Juvanová (6-2 6-1), (13) Collinsová (6-2 5-7 6-2)


Jelena Ostapenková (17.) - Cori Gauffová (7.) | Margaret Court Arena (3:00 SEČ)
Jelena Ostapenková se až v 25 letech a při osmém startu poprvé dostala do druhého týdne Australian Open, kdežto její příští soupeřce Cori Gauffové se to povedlo už v 15 letech a hned při první účasti. Obě aktérky budou bojovat o své první čtvrtfinále v tomto dějišti, Ostapenková o první postup mezi nejlepší osmičku na majorech od Wimbledonu 2018. Na jediný předchozí souboj došlo ve finále v Linci 2019, kde ve třech setech vyhrála Američanka.

Ostapenková zatím nikdy nedokázala po celou sezonu pravidelně postupovat do závěrečných kol a ani ta minulá nebyla výjimkou. Po skvělém únoru, kdy ovládla Dubaj a hrála semifinále v Petrohradu a v Dauhá přišla série čtyř porážek a znovu se chytla až na trávě s pomocí finále v Eastbourne a osmifinále Wimbledonu. Pak už stojí za zmínku jen zářijové finále v Soulu. Na generálkách zrovna formu neměla, ze tří zápasů zvládla jediný a jasně prohrála s Irinou Beguovou i Annou Kalinskou. Na Australian Open nedala šanci Dajaně Jastremské ani Kateryně Baindlové, ale měla potíže s Annou Bondárovou.

Gauffová si asi představovala loňskou sezonu alespoň o trochu lepší. V žebříčku je nicméně na sedmém místě a na French Open ji až ve finále zastavila suverénní světová jednička Iga Šwiateková. Překvapením je, že za celý rok uhrála už jen dvě další semifinále a neuspěla v australském Adelaide ani v Berlíně. Do letošní sezony vstupuje tím nejlepším možným způsobem a je stále neporažena. V Aucklandu byla jasnou favoritkou, v pěti zápasech ztratila dohromady pouhých 22 gamů a získala svůj třetí titul. Ani v Melbourne zatím nemusela do rozhodující sady, postupně si poradila s Kateřinou Siniakovou, Emmou Raducanuovou a Bernardou Peraovou.

Na okruhu je jen velmi málo hráček, které dokážou v palebné síle Ostapenkové konkurovat. U vítězky French Open 2017 tak bude opět jedna velmi důležitá statistika, a sice počet nevynucených chyb. Proti Gauffové by měla diktovat tempo hry a hlavně její výkon rozhodne o výsledku. O sedm let mladší Američanka, která má na kontě o dvě grandslamové osmifinálové účasti více, se bude snažit měnit rytmus hry a co nejvíce dostávat soupeřku pod tlak dělovým prvním servisem. Ostapenková je po dlouhé době zase ve formě, ale je známá svými nestabilními výkony i výsledky.

Tip na vítězku: Cori Gauffová

Jelena Ostapenková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 4-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 4-2
Bilance proti hráčkám Top 10: 0-0 (kariérní 17-25)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-1)

Jelena Ostapenková - Australian Open
Kariérní bilance:
10-7
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (2K), Adelaide 2 (1K)
Cesta turnajem: Jastremská (6-4 6-2), Bondárová (7-6 5-7 6-0), Baindlová (6-3 6-0)

Cori Gauffová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Auckland (T)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Auckland (T)
Bilance: 8-0
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 8-0
Bilance proti hráčkám Top 20: 0-0 (kariérní 15-24)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-3)

Cori Gauffová - Australian Open
Kariérní bilance:
7-3
Nejlepší výsledek: osmifinále (2020, 2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance v osmifinále: 0-1
Generálka: Auckland (T)
Cesta turnajem: Siniaková (6-1 6-4), Raducanuová (6-3 7-6), Peraová (6-3 6-2)


Viktoria Azarenková (24.) - Lin Zhu (87.) | Rod Laver Arena (11:00 SEČ)
Zatímco dvojnásobná šampionka Viktoria Azarenková si jen na Australian Open již podesáté v kariéře zahraje ve druhém týdnu, Lin Zhu před startem turnaje nikdy nepřešla přes druhé kolo grandslamových podniků. Hráčky se potkávají poprvé.

Azarenková už má své nejlepší roky za sebou, ale stále patří ke stabilním hráčkám, drží se v Top 30 a nebýt častých zdravotních problémů, mohla by být ještě výš. V loňské sezoně čekala velmi dlouho na semifinálovou účast, mezi nejlepší kvarteto se probojovala až v říjnu na závěrečném turnaji WTA 1000 v Guadalajaře. Poslední triumf slavila v srpnu 2020 a letos se k dalšímu zatím ani nepřiblížila. Na prvním podniku v Adelaide vypadla ve čtvrtfinále s Lindou Noskovou a na druhém ztroskotala hned na Veronice Kuděrmetovové. V Melbourne zvládla souboj jediných bývalých šampionek v letošním pavouku se Sofií Keninovou, pak deklasovala Nadiu Podoroskou a po parádním obratu přehrála letos neporaženou loňskou semifinalistku Madison Keysovou.

Zhu si ještě loni v létě procházela nepovedeným obdobím. Obrat k lepšímu nastal až těsně před US Open, když ovládla W100 v Landisville, v Soulu dosáhla na své první čtvrtfinále na turnajích WTA po dvou a půl letech a došla do semifinále na 125k v Tampicu. Letošní sezonu odstartovala postupem mezi nejlepší osmičku v Aucklandu, v Hobartu skončila v prvním kole na Sofii Keninové. V Melbourne byla ve všech třech utkáních outsiderkou, přesto našla recept na Rebeccu Marinovou, nasazenou Jil Teichmannovou i světovou šestku Marii Sakkariovou, proti níž zaregistrovala svůj premiérový skalp Top 10.

Azarenková je ve všech směrech kvalitnější hráčkou a je velmi nízká pravděpodobnost, že Zhu dokáže navázat na senzační skalp Sakkariové. Běloruska se totiž v poslední době na rozdíl od řecké jedničky prezentuje stabilní formou, v Melbourne si vede až na jeden ztracený set výborně a měla by bez jakýchkoli potíží potvrdit roli favoritky a projít do svého prvního čtvrtfinále na majorech od US Open 2020. Pokud by neuspěla, připíše si svou žebříčkově nejhorší grandslamovou porážku od French Open 2020.

Tip na vítězku: Viktoria Azarenková

Viktoria Azarenková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Adelaide 1 (ČF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 1 (ČF)
Bilance: 5-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 5-2
Bilance proti hráčkám Top 50-100: 0-0 (kariérní 167-25)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 17-10)

Viktoria Azarenková - Australian Open
Kariérní bilance:
45-12
Nejlepší výsledek: triumf (2012-13)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance v osmifinále: 5-4
Generálka: Adelaide 1 (ČF), Adelaide 2 (1K)
Cesta turnajem: Keninová (6-4 7-6), Podoroská (6-1 6-0), (10) Keysová (1-6 6-2 6-1)

Lin Zhu - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Auckland (ČF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Auckland (ČF)
Bilance: 5-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance na venkovních betonech: 5-2
Bilance proti hráčkám Top 30: 1-1 (kariérní 4-19)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)

Lin Zhu - Australian Open
Kariérní bilance:
5-5
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: kvalifikace
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Auckland (ČF)
Cesta turnajem: Marinová (6-2 6-4), (32) Teichmannová (6-2 6-2), (6) Sakkariová (7-6 1-6 6-4)


• Další osmifinále mužů •
Hubert Hurkacz (11.) - Sebastian Korda (31.) | Rod Laver Arena (4:00 SEČ)
Hubert Hurkacz už dvakrát vylepšil své maximum na Australian Open a v dalším zápase narazí na Sebastiana Kordu, který patří mezi hráče s nejlepší letošní formou. Pro oba se bude jednat o třetí grandslamové osmifinále, první v Melbourne Parku. Zatímco Američan s českými kořeny může vylepšit své maximum na majorech, Polák už byl v semifinále Wimbledonu. Jediný předchozí duel suverénně vyhrál Hurkacz.

Hurkacz má za sebou další výsledkově nestabilní sezonu, díky skvělým výsledkům na některých z největších turnajů (semifinále v Miami, triumf v Halle a finále na Masters v Montréalu) však figuruje na 11. místě světového hodnocení. Nový tenisový rok zahájil v United Cupu, kde měl potíže s Alexanderem Bublikem i Stanem Wawrinkou a pak těsně prohrál s Matteem Berrettinim a Taylorem Fritzem. Na Australian Open si nevede stabilně, na úvod snadno přehrál Pedra Martíneze, pak otáčel z 1-2 na sety proti Lorenzovi Sonegovi a další pětisetovou bitvu musel absolvovat s Denisem Shapovalovem, když ztratil vedení 2-0 na sety.

Korda se loni pořádně rozjel až v závěru sezony, kdy se probojoval do finále v evropských halách v Gijónu a Antverpách. Ani v jednom však neuspěl a na svůj druhý triumf na této úrovni stále čeká. Velmi blízko k němu měl hned na začátku nového tenisového roku v Adelaide, kde neztratil set s Andym Murraym, Robertem Bautistou ani Jannikem Sinnerem a ve finále měl mečbol proti Novakovi Djokovičovi. Na Australian Open si zatím vede výborně, větší šanci nedal Cristianovi Garínovi ani Josukemu Watanukimu a ve třetím kole nepovolil set finalistovi posledních dvou ročníků a jednomu z největších favoritů Daniilovi Medveděvovi.

Hurkacz nepůsobí na začátku sezony vůbec přesvědčivě, kdežto Korda byl blízko triumfu v Adelaide a na Australian Open si zatím vede suverénně. Druhý jmenovaný je tak zaslouženě favoritem na postup a měl by tuto roli potvrdit, pokud nezahodí vedení, nebo jeho soupeř nepředvede podstatně lepší výkon než v předchozích zápasech.

Tip na vítěze: Sebastian Korda

Hubert Hurkacz - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
první individuální turnaj
Největší úspěchy na venkovních betonech: první individuální turnaj
Bilance: 5-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance na venkovních betonech: 5-2
Bilance proti hráčům Top 50: 3-2 (kariérní 60-64)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 1-1)

Hubert Hurkacz - Australian Open
Kariérní bilance:
5-4
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 2. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: United Cup (2-2)
Cesta turnajem: Martínez (7-6 6-2 6-2), Sonego (3-6 7-6 2-6 6-3 6-3), (20) Shapovalov (7-6 6-4 1-6 4-6 6-3)

Sebastian Korda - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Adelaide 1 (F)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 1 (F)
Bilance: 7-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 7-1
Bilance proti hráčům Top 20: 2-1 (kariérní 13-14)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-2)

Sebastian Korda - Australian Open
Kariérní bilance:
5-1
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (F)
Cesta turnajem: Garín (6-4 1-6 6-3 6-2), Watanuki (6-2 7-5 6-4), (7) Medveděv (7-6 6-3 7-6)


Jošihito Nišioka (33.) - Karen Chačanov (20.) | John Cain Arena (4:30 SEČ)
Jošihito Nišioka dnes nastoupí ke svému premiérovému osmifinále na grandslamových turnajích. Sedmadvacetiletý Japonec v něm vyzve o rok mladšího Karena Chačanova, který je v Melbourne Parku ve druhém týdnu rovněž poprvé, ale už byl třikrát ve čtvrtfinále majorů. Ve vzájemné bilanci má navrch 2-1 Chačanov, poslední souboj loni ve Washingtonu ovšem vyhrál Nišioka.

Nišioka měl velmi silnou druhou půlku loňské sezony. Ve Washingtonu si vyšlápl na Andreje Rubljova či Karena Chačanova a až ve finále prohrál s Nickem Kyrgiosem. V Soulu porazil Caspera Ruuda a Denise Shapovalova a slavil svůj první triumf na turnajích ATP po čtyřech letech. Skvěle si vedl i na začátku probíhajícího roku, v Adelaide se i díky skalpu Holgera Runeho probil až do semifinále, v němž vzdal Sebastianovi Kordovi. Na Australian Open stále neztratil set, postupně vyřadil Mikaela Ymera, Dalibora Svrčina a Mackenzieho McDonalda, který si o kolo dříve vyšlápl na Rafaela Nadala.

Chačanov stále marně hledá formu ze sezony 2018, která mu vynesla prvenství na Masters v Paříži a také pozici v Top 10. Loni se probojoval jen do jednoho finále (Adelaide) a stále na první triumf od listopadu 2018 čeká. Alespoň si vylepšil své grandslamové maximum, na US Open se podíval až do semifinále a vrátil se do Top 20. Do letošní sezony vstupoval na podnicích v Adelaide, na obou skončil ve čtvrtfinále (Daniil Medveděv a Jack Draper). Na Australian Open začal "povinnými" výhrami nad Bernabém Zapatou a domácím Jasonem Kublerem a ve třetím kole přemohl Francese Tiafoea.

Ruský tenista je úspěšnějším i kvalitnějším hráčem a po vypadnutí největších favoritů má šanci dojít až do finále. Nišioka však nebude jednoduchým protivníkem, v posledních měsících má totiž skvělou formu, a pokud je stoprocentně fit, dokáže porazit i tenisty ze špičky, jako třeba letos Holgera Runeho. Chačanov má se zápasy ve druhém týdnu grandslamů daleko více zkušeností a měl by je zužitkovat.

Tip na vítěze: Karen Chačanov

Jošihito Nišioka - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Adelaide 1 (SF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 1 (SF)
Bilance: 6-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 6-1
Bilance proti hráčům Top 20: 1-0 (kariérní 10-28)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)

Jošihito Nišioka - Australian Open
Kariérní bilance:
8-7
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (SF)
Cesta turnajem: M. Ymer (6-4 6-2 7-5), Svrčina (6-3 6-4 6-2), McDonald (7-6 6-3 6-2)

Karen Chačanov - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
Adelaide 2 (ČF),  Adelaide 1 (ČF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 2 (ČF), Adelaide 1 (ČF)
Bilance: 6-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 6-2
Bilance proti hráčům Top 50: 2-2 (kariérní 83-121)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-5)

Karen Chačanov - Australian Open
Kariérní bilance:
13-6
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (ČF), Adelaide 2 (ČF)
Cesta turnajem: Zapata (7-6 6-2 6-0), Kubler (6-4 5-7 6-4 6-2), (16) Tiafoe (6-3 6-4 3-6 7-6)


Stefanos Tsitsipas (4.) - Jannik Sinner (16.) | Rod Laver Arena (9:00 SEČ)
Semifinalista tří z posledních čtyř ročníků Stefanos Tsitsipas má po vyřazení Rafaela Nadala a Daniila Medveděva jedinečnou šanci postoupit do svého druhého grandslamového finále. Jednou z těžkých překážek ale bude repríza loňského čtvrtfinále s Jannikem Sinnerem. S Italem vyhrál poslední tři střetnutí a ve vzájemné bilanci vede 4-1.

Tsitsipas se loni velmi rychle vrátil po operaci lokte a na mnoha turnajích nebyl v nejlepší formě, dokonce si připsal několik překvapivých porážek. Přesto dokázal posbírat nejvíce výher na tour, přidat další dva tituly a s přehledem sezonu zakončit v Top 10. V letošním tenisovém roce stále nenašel přemožitele, v týmovém United Cupu porazil Grigora Dimitrova, Davida Goffina, Bornu Čoriče i Mattea Berrettiniho. Na Australian Open si zatím počíná suverénně, set nepovolil Quentinovi Halysovi, Rinkymu Hijikatovi ani Tallonovi Griekspoorovi.

Sinner se loni neustále trápil zdravotně, ale i tak posbíral 10 minimálně čtvrtfinálových účastí, z toho tři na grandslamech, a ovládl antukový podnik v Umagu. Přípravu na úvodní grandslam sezony absolvoval v Adelaide, kde si poradil s Kylem Edmundem i Thanasim Kokkinakisem a ve čtvrtfinále nestačil na pozdějšího finalistu Sebastiana Kordu. V Melbourne Parku začal suverénními výhrami nad Edmundem a Tomásem Martínem Etcheverrym, ovšem ve třetím kole musel otáčet stav 0-2 na sety proti Mártonovi Fucsovicsovi, který začal od třetího dějství hodně chybovat.

Tsitsipas zatím v Melbourne Parku dominuje a letos předvádí o něco stabilnější a lepší výkony než soupeř. Navíc se Sinnerem suverénně zvládl poslední tří souboje včetně toho loňského v tomto dějišti a po vyřazení Nadala a Medveděva se stal největším favoritem horní poloviny pavouka. Sinner je ovšem dostatečně kvalitním hráčem a se svými zbraněmi rozhodně není bez šance.

Tip na vítěze: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas - Letošní sezona
Nejlepší výsledky:
první individuální turnaj
Největší úspěchy na venkovních betonech: první individuální turnaj
Bilance: 7-0
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 7-0
Bilance proti hráčům Top 20: 1-0 (kariérní 60-54)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 4-3)

Stefanos Tsitsipas - Australian Open
Kariérní bilance: 18-5
Nejlepší výsledek: semifinále (2019, 2021-22)
Loňský výsledek: semifinále
Bilance v osmifinále: 2-0
Generálka: United Cup (4-0)
Cesta turnajem: Halys (6-3 6-4 7-6), Hijikata (6-3 6-0 6-2), Griekspoor (6-2 7-6 6-3)

Jannik Sinner - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Adelaide 1 (ČF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 1 (ČF)
Bilance: 5-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 5-1
Bilance proti hráčům Top 10: 0-0 (kariérní 9-21)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 4-3)

Jannik Sinner - Australian Open
Kariérní bilance:
8-3
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2022)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance v osmifinále: 1-0
Generálka: Adelaide 1 (ČF)
Cesta turnajem: Edmund (6-4 6-0 6-2), Etcheverry (6-3 6-2 6-2), Fucsovics (4-6 4-6 6-1 6-2 6-0)

AUSTRALIAN OPEN 2023 - PROGRAM 7. HRACÍHO DNE
• ROD LAVER ARENA • (od 1:00 SEČ)
1. zápas legend
2. Šwiateková (1-Pol.) - Rybakinová (22-Kaz.) / nejdříve ve 2:30 SEČ
3. Hurkacz (10-Pol.) - Korda (29-USA)
4. Tsitsipas (3-Řec.) - Sinner (16-It.) / nejdříve v 9:00 SEČ
5. Azarenková (24-) - Lin Zhu (Čína)
• MARGARET COURT ARENA • (od 1:00 SEČ)
1. Stefaniová/Matos (Braz.) - Matteková-Sandsová/Pavič (USA/Chorv.)
2. Ostapenková (17-Lot.) - Gauffová (7-USA) / nejdříve ve 3:00 SEČ
3. Lehečka (ČR) - Auger-Aliassime (6-Kan.) / nejdříve v 5:30 SEČ
• JOHN CAIN ARENA • (od 1:00 SEČ)
1. zápas legend
2. Hunterová/Mertensová (4-Austr./Belg.) - Babosová/Mladenovicová (Maď./Fr.) / nejdříve ve 2:30 SEČ
3. Nišioka (31-Jap.) - Chačanov (18-) / nejdříve ve 4:30 SEČ
4. Krejčíková (20-ČR) - Pegulaová (3-USA) / nejdříve v 7:00 SEČ
• COURT 6 • (od 1:00 SEČ)
1. Šmejkalová (ČR) - Žijenbajevová (Něm.)
3. Filip (ČR) - Woohyuk Chang (Korea)
4. Moyanová/Šmejkalová (6-Arg./ČR) - Bartashevichová/Ibragimovová (Fr./-)
• COURT 7 • (od 1:00 SEČ)
4. Kolodziejová/Vondroušová (ČR) - Haddadová Maiaová/Shuai Zhang (7-Braz./Čína)
• COURT 15 • (od 1:00 SEČ)
1. Mrva (9-ČR) - Oliveira (Braz.)
Kompletní program
Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (184)
22.01.2023 12:15Od: RFanousek
Ovšem Sinner má úspěšnost na BP jako Federer v nejlepších letech smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:04Od: RFanousek
Důvod proč hráči jako Tsitsipas a Zverev nemůžou zatím vyhrát GS je že jsou neskutečně nekonzistentní. Zahraje dva sety naprosto skvěle a další dva odevzdá hromadou nevynucených chyb.
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:15Od: Krisboy
...a hlavně jim chybí pokora. Když to hodně přeženu - jsou to lehkomyslní floutci, kteří si myslí, že po prvních úspěších už to půjde všechno samo. Nepůjde. Každý z Big3 + Andy dřeli s pokorou dvacet třicet let každý den. I po vítězstvích a titulech.
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:19Od: RFanousek
Dávám pokorně za pravdu, jsem přesně jejich generace a aniž bych o tom vědomě rozhodoval, tak sám cítím, že v naprosté většině věcí co dělám mám nastaveno udělat nutné minimum a víc nic. Nevím čím to je.
[ Reagovat ]
22.01.2023 11:27Od: Anonym
Azarenka bude hrat kedy? sa zblaznili ti organizatori? vyzera, ze az po skonceni Jannika so Stefanom, a vedlajsi kurt volny, to nevymyslis, to si zasluzi iba poklonu smile, riaditela tunaja odvolat
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:03Od: GaelM
smile

Jsou to blázni. Když poslední zápas nezačne do 22h, automaticky by ho měli přesunout na některý z volných kurtů (což jsou v tuhle chvíli už všechny).
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:25Od: Krisboy
VVV ať hraje třeba ve tři ráno na parkovišti. Turnaji a tenisu jako takovému by to jenom prospělo.
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:26Od: Nola
smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 11:27Od: Nola
Azarenka bude hrat kedy? sa zblaznili ti organizatori? vyzera, ze az po skonceni Jannika so Stefanom, a vedlajsi kurt volny, to nevymyslis, to si zasluzi iba poklonu smile, riaditela tunaja odvolat
[ Reagovat ]
22.01.2023 11:43Od: Petra86
A hlavně když tam byl volný kurt, ale oni musí hrát až od 9, když se po nich hraje další zápas.
[ Reagovat ]
22.01.2023 11:47Od: Nola
uz sa na to stazoval Andy Murray, a celkom opravnene, rozhodeny spanok, potom sa clovek nemoze divit ako zdevastovane vyzeral pri zapase s Autistom
[ Reagovat ]
22.01.2023 11:57Od: Liverpool22
smile pokud Tsipi nevyhraje ve 4setech, tak půjdou holky na kurt těsně před půlnocí smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:23Od: Petra86
Vypadá to, že půjdou do 5. setu.
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:23Od: Nola
Stefan si to riadne komplikuje, pride mi nejak unaveny
[ Reagovat ]
22.01.2023 10:26Od: dadaft
Jannik zase klouže po betonu jako po antuce .................. ale bude to těžké
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:57Od: Krisboy
Co dodat? Jirka jasně lepší. FAA ma skutečně jen ten servis a forehand, jak neukončí výměnu do tří úderů, má problém. smilesmilesmile

Now you are... into quaterfinals! :)
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:57Od: Jon61
Skvěle Jirka, ani se neradoval, úžasný výkon, byl lepší, pestrá hra a lepší hlava, Felix mine otevřený kurt. Gratuluji a těším se na další zápas. smile smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:57Od: Marie9
Jiří, klobouk dolů, velká gratulace.smilesmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:57Od: farr 3:1
Aneb jak jsem tipoval po zapase s Norrriem. Jirka lepší tensita dnes . POOOOOOJĎ!!!!!smile 360 bodu doma ... FANTAZIE!!!!!
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:06Od: farr
ČEŠI DO TOHOOOO jooooo!
Panebože já su tak šťastný smile.
V Jirku jsem vždy věřil, u něj to bylo jen dozrát a přestat kolabovat, snad mu taro dorma vydrží..., potenciál ukázal už loni v Holandsku, ale to co předvádí letos v Austrálii, už v United cupu nehrál špatně, ale to co předvádí zde, tak naprosto spolehlivý, chytrý a pestrý útočný tenis s přechodem na síť.... Nemám slov to je paráda někomu si zase po letech v mužích pořádně zafandit!!! Vytrvat a makat a ono to půjde né, že né!!! Ani QF nemusí být STOPka. Pojď!
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:08Od: farr
*tato forma ( samou radostí, píšu nesmyslysmilesmile)
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:57Od: Petra86
Jirka zaslouženě postupuje.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:55Od: com
Tak aspon by mohla bejt z te prohry v deblu Zhang poradne nahlodana a zitra to ma Karolina v kapse smilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:48Od: Patapuff Debl
O tomhle jsem několikrát četl, ale nikdy jsem to neviděl, až teď - vyhrát z 0:5 a 0:40
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:50Od: jirkaS
už jsem to viděl u Cibulkový
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:52Od: Jon61
Kdysi i Tereza Martincová otočila z 0:5.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:56Od: Patapuff
Z 0:5 a 0:40?
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:00Od: Jon61
Z mečbolu za stavu 0:5 proti Errani.
https://www.tenisovysvet.cz/article/detail/5826--malem-zvracela-sotva-videla-a-prohravala-0-5-martincova-vypravi-jak-vstala-z-mrtvych
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:56Od: jirkaS
Cibule ale obráceně, měla mb 5:0 40:0
soupeřka (už nevim kdo) srovnala,
otočila a vyhrálasmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 17:57Od: Tomas_Smid_fan
Tak u Cibulačky to je jasný, ta byla tak nafouknutá, že se vznášela až u stropu a pak prostě žuchla na zemsmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:47Od: GaelM
Pegula je bohužel skvělá. Po vypadnutí Igy se asi stává hlavní favoritkou na titul a evidentně je na to dobře připravená smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:52Od: Liverpool22
smile Pegula umí na naše holky - nicméně hlavní favoritka není. VIKA jí vykostí v českém zájmu smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:04Od: GaelM
No tak vřískotu rozhodně fandit nebudu... smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:15Od: Liverpool22
Pokud se zasníme, že Plíšková dojde do finále, tak hratelnější je určitě Vika než neoblíbená Pegula - z tohoto pohledu je nyní Vika hodně důležitá a proto je potřeba zafandit - vřískot nevřískot smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:44Od: GaelM
Vybírat si soupeřku do finále je sakra předčasné smile Na Karolínu čeká nepříjemná Číňanka, Garcia v nejlepší fázi singlové kariéry a ve formě hrající Sabalenka. Jestli tohle proleze, nemusí se bát nikoho...
[ Reagovat ]
22.01.2023 11:52Od: com
treba bude mit Karolina porad stesti na los smile a bude hrat s Linett a pak Fruhvirtovou smilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 12:01Od: GaelM
Nebylo to daleko, když Siegemund vedla nad Garciou smile Ale G to zvládla a obávám se, že teď už se jí Karolína nevyhne, pokud postoupí. Nicméně to neznamená, že nemůže do toho finále dojít, jen to bude chtít 100% výkon smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:44Od: EllNino Holky v deblu
Neskutečný :)) Doporučuju kouknout na průběh :))

https://www.livesport.cz/zapas/vX0j6bKk/#/prehled-zapasu/prehled-zapasu
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:45Od: Liverpool22
jo kouknu až dohraje Bára smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:08Od: tommr
úžasnej obrat! Markéta nezačala dobře ale postupně se rozehrávala a ke konci už byla nejlepší na kurtu ... smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:11Od: Liverpool22
Hlavně pro Miriam obrovský úspěch smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:17Od: tommr
je to úspěch pro obě a hlavně povzbuzení do další společný práce ... smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:23Od: Petra86
Ale v singlu jsou obě v jiné kategorii, jestli nechce Miriam singl vzdát a soustředit se na čtyřhru, tak se mimo grandslam nepotkají.
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:36Od: Liverpool22
smile Přesně tak. U Miriam ve 25letech mi přijde brzo se soutředit jen na debla.
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:41Od: GaelM
Miriam imho nemá o čem přemýšlet, v singlu nikdy neprolezla do top200 a aktuálně už ho prakticky nehraje. Tohle bude spíš o Markétě, jestli se chce pravidelně věnovat čtyřhrám. Nemá úplně železnou kondici ani zdraví a kdyby se jim s Miriam dařilo, bude mít na turnajích pořádný zápřah.

Ale dokážu si představit spolupráci klidně jen na GS a vybraných turnajích. Hrály spolu už v juniorkách, takže nějaká základní sehranost by tam měla být. smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 10:01Od: Petra86
Na druhou stranu Bára taky prorazila v singlu v 25.
[ Reagovat ]
22.01.2023 10:18Od: GaelM
To je úplně nesrovnatelné. Do top200 se Bára dostala ještě jako náctiletá. A ten úžasný singlový průlom v 25 absolvovala už jako hráčka světové stovky, finalistka WTA turnaje a čtyřnásobná GS vítězka v deblech. O tom si Miriam při vší úctě fakt může nechat zdát...
[ Reagovat ]
22.01.2023 18:07Od: Tomas_Smid_fan
Super!smile

To musela být nějaká rafinovaná taktika odevzdávat soupeřkám vlastní servis na začátku setů i tie breakůsmile

Ale skvělá výhra našich holek! Jen nevím, co tam Haddadovová- Májová se Šuhajkou na těch MB dělaly.smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:44Od: Liverpool22 Bára
tak asi konečná smile Vyrovnané hry přes shodu jdou za Pegulkou
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:46Od: Petra86
Vypadá to tak, ale Jirka ještě jeden bod a má vyhráno.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:37Od: Krisboy
Tak teď smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:30Od: Tennisfan77
Korda luxus, v tom TB jsem mu už moc nevěřil, ale unesl to.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:29Od: EllNino Markéta a Miri
Prohrávaly ve 3. 0:5 a 0:40 :D A jde se do TB
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:42Od: Jon61
Úžasná stíhací jízda zakončena úspěšně 14:12 ve třetím setu. K neuvěření. smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:45Od: jirkaS
tam musel bejt live kurz smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:46Od: Liverpool22
smilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:21Od: Petra86
Holky ještě dokázaly vyrovnat, už jsem jim nevěřila.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:43Od: Petra86
Tak nakonec to vyhrály, gratulace.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:44Od: Liverpool22
smile smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:13Od: EllNino Sebi
Skvělý! Radek byl výbornej smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:15Od: Marie9
Radek se rozhodl, že nám bude dělat radost i "na starý kolena".smile Bravo, hoši, pokračujte.smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 18:11Od: Tomas_Smid_fan
Štěpec býval salámista, tak snad teď z toho to nejlepší přenáší na Seba!

Je super je vidět spolu a vítězit!smilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:12Od: EllNino Achjo Báro
Tohle jsi měla dát na 6:5 ...
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:14Od: Liverpool22
přesně tak - hrozná škoda smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:17Od: EllNino
Pegula v závěru setu neškodná, ale Bára z toho nevytěží v koncovce absolutně nic
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:19Od: Liverpool22
a set je v háji - ach jo smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:19Od: farr
Doporučuju přepnout na Lehečku, Báru jsem viděl asi 5 minut a těžce z toho bolí oči. smileJirka zato hraje super spolehlivý tenis, tudíž jasná volba co sledovat.(+ po x letech mladý nadějný český tenista takhle daleko na GS pojďme všichni fandit !!!)smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:20Od: EllNino
já koukám na obojí
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:21Od: Liverpool22
já jen na Báru špatné to není, ale Pegula je holt Pegula - vždy to nějak upinká smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:24Od: Marie9
Já jen na Jiřího, parádní vzrůšosmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:23Od: farr
smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:25Od: George_Renel
smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:24Od: Jon61
Navíc takový tenis od českého tenisty s hráčem tenisové špičky jsme dlouho neviděli.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:29Od: farr
Souhlas! A teď to chce brejk a pak dopodávat. FAA nemá co nabídnout, ať jede domů smile.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:10Od: Pe3k papa Hubi, Iga a Gauff
Bravo Seb! smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:08Od: Krisboy Sebi
Famózní. Huberta je mi trochu líto, je to velkej sympaťák a postup bych přál oběma. Ale Korda je jeden z mých nových oblibenců, tak se nedá nic dělat smile
Gratuluju Sebimu i Radkovi. Zdá se že jim to klape, tak doufám, že ještě nekončí.
smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:04Od: Krisboy
J1rka skvěle. Nic není samozřejmě rozhodnuto, ale pořád věřím. Viděl jsem zatím jenom kousek, ale zdá se, že nehraje špatně. Tak pojď, doraž ho ve čtvrtým! smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:04Od: Marie9
Další set je doma, Jirka TB s přehledem, překvapivě hladce. Kéž by to tak šlo dál, poooojď!smilesmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:03Od: Petra86
Jirka druhý set, ještě jeden.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:03Od: Jon61
Jirka zaslouženě, je lepší. Kanaďan má jen dělový servis.
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:04Od: Marie9
Přesně taksmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:08Od: farr
smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:02Od: Liverpool22 Bára
5:5 ty dvě výměny od stavu 30:30 luxusní smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:52Od: bIbec
J2rka je ve třetím lepší. Ale stačí malá ztráta koncentrace a je to prd platné. V tiebreaku, pokud bude (snad!) se může stát cokoliv. Tak držím palec.
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:54Od: Marie9
Drž! Jdeme na TBsmilesmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:04Od: farr
Kulový... Jirka dominuje celý set. FAA slabouckej jak čaj, bez servisu v TB se ukázal propastný rozdíl s klikou jak od blázince se dostal FAA vůbec do toho TB. To už půjde Jirko velká šance ... POJĎ si pro to!!!smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:28Od: Jon61
Na dva brejboly dát dvě esa, to je jeden z důvodů, proč je Kanaďan tak vysoko v žebříčku.
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:31Od: Marie9
Jo, když mu sedne to jeho dvousetkilometrové podání, tak to je nechytatelné.
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:32Od: farr
A ty dvě dvojchyby důkaz proč pořádně nikdy nic velkýho nevyhrál a jestli nenapraví hlavu ani nevyhraje, je to dobrej mentál. Velkej luck.. ulétnout mu jedno z těch es mimo už by byl zase brejk dole. Umí jen servis a nalitý FH, jinak herně nic mocsmile. Jirka ho úplně přehrává...smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:34Od: Jon61
Souhlasím, Jirka je ve hře lepší, hladce vyhrává svá podání, umí si dojít pro bod na síť, má i více winnerů. Jen by měl více štěstí.
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:21Od: Liverpool22 Bára
slušnej začátek - jen tak dál smile smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:37Od: frenkie57
ten pátý gem, slušná přetahovaná. Z 0:40 a několik shod, zisk Barbora.
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:43Od: Liverpool22
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:55Od: historik Lehečka
Mě přijde, že ti komentátoři dost nepokrytě fandí Jirkovismile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:49Od: Marie9
Jirka breeejk!smileJedéééémsmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:53Od: Petra86
Set je doma.
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:54Od: Marie9
Jiří má set, hraje s Felixem vyrovnanou partiismilesmile*smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:57Od: farr Re: FAA x Jirka
Viděl jsem az od konce 1. setu. Jirka jasně lepší na podání v 2. setu. Moc toho mladého opáleného Kanaďana nakoukaného nemám, ale bez 1. servisu uplnej beránek, Jirka mnohem tenisově chytřejší a šikovnější. Pojď to dáš ! smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:42Od: Petra86
První set holky prohrály.
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:54Od: Liverpool22
Nevím, ale Maky + Miriam mi k sobě moc nejdou. Neladí jako Katka + Bára či v minulosti H + H - jde o to, že Bára podrží vše na servisu zatímco Katka je sice slabá na servisu, ale exceluje na síti - to samé bylo u Hradecké s Hlaváčkovou. Tohle u Maky s Miriam není - ta chemie, doplňování se navzájem....
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:57Od: tommr
no hlavně to není vyrovnanej pár. Je bohužel hodně znát že Miriam je jen ITF hráčka a o třídu horší než Markéta ...
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:59Od: Liverpool22
smile souhlas. Pro Miriam je už účast na GS velký úspěch a každé uhrané kolo bonus navíc smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:01Od: Petra86
Ještě nejsou tak sehrané, jestli spolu plánují hrát častěji bude to lepší.
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:06Od: tommr
jsou to kamarádky takže snad spolu budou hrát pravidelně. Žebříček už mají dostatečně dobrej na to aby si mohly turnaje vybírat podle potřeby ...
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:10Od: Liverpool22
Těžko říct zda spolu budou hrát. Miriam hrála s Detiuc - povedlo se jim pár turnajů a z toho nyní budou chvilku žít. Miriam by musela hrát jen debla a obětovat dvouhru
[ Reagovat ]
22.01.2023 07:44Od: Petra86
To, že jsou kamarádky neznamená, že jim to bude klapat herně.
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:26Od: Liverpool22
Maky hraje debla - takže žádné zranění, ale spíš to včera bylo vyčerpání + křeče + šachová partie jak od Maky, tak Lindy....Asi holky koukají na Rafu a Novaka smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:31Od: Marie9
Asismile. Podle mě spíš psychika, Maky byla hooodně zklamaná a těžko se vyrovnávala s porážkou.
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:40Od: tommr
jj zdravotně vypadá v pořádku, ale její výkon je bídnej. Asi se s tou porážkou od Lindy ještě nevyrovnala ...
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:47Od: Liverpool22
smile asi to má Maky ještě v hlavě - snad holky ještě zaberou smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:07Od: Vlk-v-trave
Hm, ted uz Seba toho Huberta slusne reze...
[ Reagovat ]
22.01.2023 06:08Od: Petra86
To jo, ale Polák se oproti prvnímu setu hodně zhoršil.
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:53Od: Vlk-v-trave Jirka x Felix
No...ty Fh Felixe jsou narocne... Jirka bude muset hrat opravdu bez zavahani na servu, a doufat...
V tom prvnim setu je uz brejk dole...uf...
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:35Od: Vlk-v-trave
Tak Seba ted skvele na returnu...;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:07Od: Petra86
Korda hraje zatím dost špatně.
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:10Od: Vlk-v-trave
Muze to byt pro nej tezke, Hubert je velmi zdatny na saku, dost na nej chodi... takze Seba tu svou zbran na saku tolik nevuzije...jako prevahu.

Ale jo zacal hodne ospale, uvidime ve druhem, jestli to zlepsi...a hlavne nezaspi zacatek 2. setu;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:13Od: Petra86
Měl by zlepšit podání.
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:07Od: Vlk-v-trave Seb Korda x HuHu
Sebastian hodne ospaly zacatek... si to nechal dost utect.

Jinak Hubert zatim na AO prekvapuje, tady se mu nikdy moc nedarilo...a nakonec stacilo zmenit micky...a je z toho 4.kolo;)
A jestli tak dal bude hrat Seba, tak i QF.
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:44Od: Vlk-v-trave Jelena Ostapenko
Moc ji nesleduji, ale ta by zapadla do tymu Wolfa:) To je drsna reznicina... dost nabrala... a reze tu chudak Cori drsne... tedy aspon z toho zaveru zapasu...
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:46Od: Petra86
Na to jakou má momentálně postavu hraje dobře, není třeba ji podceňovat. U těch tipů na vítěze bych většinu dala naopak.
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:49Od: Vlk-v-trave
Ja ani ne;)
Ani ji nepodcenuji, to dost muze hracce pomoci, priklad Bartoli.
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:54Od: Petra86
Kdybych ji někde potkala, na první pohled bych neřekla, že je profi tenistka. Nemá zrovna tenisovou postavu, když měla Petra 20 tak se o ní říkalo jak je silná a to měla trochu břicho.
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:58Od: Vlk-v-trave
Kdyz je ta holka nizssi, tak to vizuelne i jinak vypada...
...ale take mne prislo, ze ten outfit te Jeleny Ostapenko ji to jeste zhorsuje, ale nejsem na to expert:) To bys spis mohla rict ty;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:04Od: Petra86
Já taky nejsem expert, ale to oblečení jí nesedí, myslím že má nyní nějakou domácí značku. Je to asi originální, ale zbytečně jí to přidává. To jak naše Bára měla tu předchozí značku, tak mi přišlo, že by potřebovala o dvě velikosti menší. Teď v té nové vypadá mnohem lépe.
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:12Od: Liverpool22
Ostapenko má určitě nějaké kilčo navíc a trošku mi připomíná Bartoli - až skončí bude z ní taky váleček. Nicméně Ostapenko je celkově atypická hráčka, která je taky pro současnou WTA důležitá - nejsem její extra fanoušek, ale má charisma a můj respekt - to jak vyhrála RG bylo super smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 05:17Od: Petra86
Ale když vyhrála RG byla štíhlá, já ji nijak nekritizuji, už jich je tam víc silnějších, ale ona je z nich nejlepší. To je typ postavy, když srovnám naše hráčky, ty jsou většinou vysoké a štíhlá postava. Herně na to má.
[ Reagovat ]
22.01.2023 18:18Od: Tomas_Smid_fan
Ona má vlastní značku a dokonce myslím, že si design dělá sama. Extravagantní, nicméně prý je s tím již poměrně úspěšná.
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:24Od: Liverpool22 RYBKA
dnes zasloužený postup po fantastickém výkonu smile
Od začátku zápasu Rybka vytvářela velký tlak na Igu a to hlavně na returnu - právě luxusní return byl klíč k zápasu jelikož Iga byla neustále pod tlakem....
Celkově z pohledu fanouška Rybakiny BIG zápas na který se vyplatilo vstávat uprostřed noci
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:16Od: Vlk-v-trave
Vlk vsem rybkam gratuluji;)

Je dobre, ze ma Iga nejakou konkurenci, minuly rok na antuce Garciu potkala az mimo GS, ted na hardu ukazala Rybka, ze ji dokaze v poho prehrat...

Jen pro zajimavost, Lindsay Davenport uz trefuje po druhe, z toho, co jsem ji sledoval...

Nejprve Linda, ted Rybakina... celkem fajn dama, ma smysl pro humor, dobry prehled, a nebrani se videt vic nez jen zebricek atd...
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:19Od: tommr
jj nemám nic proti Swiatekový, ale její dominance už byla v poslední době hodně otravná. Je jen dobře že jí Rybakina dokázala porazit ... smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:27Od: Liverpool22
smile Iga žije z toho, že současná WTA je hodně slabá. Vezmi si třeba Cori, která je sice v TOP 10, ale Iga si jí maže na chleba.
Rybakina je důležitá pro celou WTA jelikož dokáže vykostit kohokoliv a nyní je to hodně otevřené např. i pro naše holky smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:12Od: Liverpool22 RYBKA
LUXUS smile smile smile konec ve velkém stylu - takhle ukončuje zápas GS šampionka. Iga si ani nešktrtla
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:12Od: vrabejka
Rybička od stavu 0-3 unstoppable smilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:08Od: tommr Rybakina
Rybakina získala možná rozhodující brejk. smile Dokáže to ale dopodávat?
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:08Od: Liverpool22
musí smilesmilesmile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:12Od: tommr
dokázala a dokonce čistou hrou ... smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:15Od: Liverpool22 Re: RYBKA
smile smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:05Od: Vlk-v-trave
Rybka by potrebovala Musku ted na tom saku, se chytla trochu do site, skoda, hezky si nabehla zadna vracecka...skoda...ale odvaha se ceni...
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:08Od: Liverpool22
brejk a 5:4 - teď to musí dopodávat smile smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:01Od: tommr Ostapenko
Ostapenko bere první set 7:5 ... smile
Favoritky to dneska nemají lehký ...
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:37Od: Vlk-v-trave
Hele....zapas se nam dostava do vymen...:)
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:42Od: Liverpool22
Iga si po 1.setu došla pro bloček a už ve 3:0. Rybka naopak jak jsi psal se začíná vyhazovat smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:45Od: Vlk-v-trave
50% vyhozu je tzv. ok Jinak by ji nedostala asi pod tlak.
Ja si myslim, ze ten brejk stahne.
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:49Od: Liverpool22
ty jsi teda věštec smile 2:3. Jinak souhlas - Rybka chce tlačit a proto tolik chyb - je to její styl či cesta, která je správná smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:52Od: Vlk-v-trave
nejsem vestec, jsem Vlk:D
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:59Od: Vlk-v-trave
50% ok, tech dalsich 50% nereaguje uplne dobre na zmenu rytmu hry... tak plus minus nejsem typ statistik...

Dalsi veci je, ze hodne obraz hry meni mice...jinak ty vymeny vypadaji s novymi, jinak jak rychle chlupati;)

Ted prijde jeden z rozhodujicich gemu setu... Iga zahrala hodne dobre servisgem, a dostala ji trochu pod tlak...neco ve stylu, hele jsem tady:) nedam ti to... ted to uz pujde na krev:)))
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:03Od: Liverpool22
je to 4:4 smile, ale i Iga se zlepšila smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 04:02Od: Vlk-v-trave
Ted Rybka odpovedela jak se slusi a patri na Wimbledonskou vitezku;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:31Od: Vlk-v-trave Iga x Rybka 0:1
Rybka zaslouzene bere prvni set. Porad me udivuje jeji postava, uplne idelani na tenis...neskutecne ciste udery placky, kdyz nespecha, BH hodne silny, takovy prirozeny talent...

Mimo to, ze kupi plno chyb, tak stejne ten set bere.

Doufam, ze to Rybka dotahne, jednak odvratim MB:)
Ale hlavne, zensky tenis ji asi potrebuje, poradnou hracku, konkurenci...

Kdyz uz mi tu Danielku vyradila...:) Tak at to aspon za neco stoji....
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:34Od: Liverpool22
smile smile Ano - Rybka má ideální postavu na tenis - je vysoká + dobře stavěná. Navíc jako malá dělala gymnastiku + krasobruslení a proto se i skvěle pohybuje na svojí postavu....
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:43Od: Vlk-v-trave
Ma ale achilovu patu:)
Neumi menit moc rytmus hry...co ted sleduji...staci ji aby to slo trochu jinak a tzv. divoci dal... to zase Iga mnohem lepe ten rytmus hry zvlada...no uvidime...;) Jak tohle dopadne.
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:25Od: vrabejka
Rybičko TRHEJ!
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:27Od: Liverpool22
smile smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:35Od: lars
Stika je dravec, ktery vi , co ma delat :)
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:14Od: Liverpool22 Rybka
ty returny jsou luxusní smile- celkově zatím hodně zvláštní zápas
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:22Od: Vlk-v-trave
jsou dost netrpelive:)
Rybka je tenisovejsi obecne, aspon za mne. casto specha vic s uderem nez Iga, ale ikdyz vede o nejakych 10UE, tak porad je brejk dole Iga.
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:27Od: Liverpool22
smile 1. set je doma smile Zásadní je return Rybky, kdy si s ním vytváří hned tlak na což Iga není zvyklá - od začátku je nervní smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:35Od: Vlk-v-trave
Jak Ize neco nejde bez odporu, tak silne nervuje... neni zvykla na nejakou konkurenci... ma styl push on, ktery je sice silny, ale staci jak ji nekdo prispendli na BL, nebo nedej boze slajsem na FH atd...a zacinaji se dit veci:)

Tady spis bude ale zalezet na tom, jestli Rybka nenahaze vic autu nez je zdravo, nebo nevyprasi vic sako nez je zdravo:)
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:39Od: Liverpool22
smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:02Od: Vlk-v-trave Iga x Rybka
Koukam, ze to bude takovy ADHD miting s plno autama...
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:06Od: Liverpool22
začátek byl luxusní, ale nyní je to hlavně od Rybky bída - netrefí kurt - za cca 4hry má 12 errorů smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:14Od: Vlk-v-trave
ale ta Iga to je take slabe.
Je to asi tim, ze se potkaly takove styly proti sobe, pak to je jen o tom, jak Rybka bude trefovat, nebot hraje placky a to je s puckama vyhodnejsi... podivana to nejaka specialni nebude.
[ Reagovat ]
22.01.2023 03:16Od: Liverpool22
jo - máš pravdu. Obě chtějí tlačit hned od úvodu a z toho pramení chyby. Rybka se to snaží hrát k lajnám což občas nevyjde.....
[ Reagovat ]
22.01.2023 02:10Od: Vlk-v-trave Djokovic se postavil na stranu Andyho.
Myslím, že pro organizaci turnaje je vždy důležitý přínos hráčů. Ale víme, že tohle není rozhodující, protože nakonec záleží na tom, co chtějí vysílaci stanice. Co se týče Andyho, souhlasím s jeho názory. Myslím, že máme dny, kdy jsou denní zapasy delší, ale pravděpodobně statisticky v průměru se končí řekněme v 5 nebo 6 hodin, večerní zapasy můžete začít alespoň o hodinu dříve. Souhlasím s ním. Pro divaky jsou půlnoční zápasy zábavné a vzrušující, ale pro nás je to opravdu vyčerpávající.
Pokud vyhrajete, vaše spánkové cykly jsou narušeny a rytmus je zcela rozvrácen, nemáte dostatek času na regeneraci pro další pětisetový zápas.

***
V tomhle se shoduji snad pomalu vsichni hraci, vcetne komentatoru Navratilove, Davenport, BigMaca atd. By me opravdu zajimalo, odkud ten Tiley vzal to info, ze si to hraci pochvaluji, a chteji dohravat do konce zapasu za kazdou cenu;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:47Od: paddy
Tiley je schopen čehokoli, to jsme si ověřili už minulý rok smile

Becker i Wilander také kritizovali a mj. argumentovali, že turnaj je pak neregulérní, protože postižený hráč je poškozen
Murray byl fyzicky oddělaný, takže nemohl vyhrát
[ Reagovat ]
22.01.2023 09:53Od: Liverpool22
smile smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 01:08Od: Vlk-v-trave Ellnino - Ben
Chci být jen svou nejlepší verzí sebe sameho, nekladu si žádné rankingove výzvy.

Reakce na Popyrina, ktery o nem rekl, ze muze but do pul roku v top 10;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:06Od: Ondřej.Jirásek Break Point
jak se vám to líbilo? já viděl jen první epizodu (Kyrgios) a byl jsem strašně zklamanej, že to jenom klouže po povrchu a vlastně jsem se vůbec nic nového nedozvěděl.

dnes se chystám na E2 a snad bude lepší.
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:38Od: Vlk-v-trave
Tak to ten prvni dil byl jeste dobry v porovnani s E2, E3, E4;) V tech dalsich to rozhodne do nejake hloubky nejde. Me dost zklamal ten ctvrty, ktery jednostranne a tendencne ukazuje problem odmen zen v tenise atd..

Spis to vnimam jako takovou marketingovou akci na efekt, ktera jde po emocich divaka, aby pritahnout nove divaky k tomuto sportu.;)

Jako dokument to rozhodne uz neberu...;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:53Od: Ondřej.Jirásek
tyjo, tak to mě teda zatím E2 naopak baví oproti E1, tady konečně vidím ty myšlenky těch tenistů trochu víc do hloubky, co se jim během zápasu a před i po něm honí hlavou... za mě mnohem lepší než epizoda s Kyrgiosem, která byla z mého pohledu úplně o ničem.
[ Reagovat ]
22.01.2023 01:19Od: Vlk-v-trave
to je tim, ze jsem zaujaty;).

Ale zase se nedivim, nebot, co tam chces jako zachytit u tech dvou, ze se jim honi hlavou;D)

Pravdepodobne by to bylo stejne nepublikovatelne.

Urcite se ti bude libi nejvic E3;)
[ Reagovat ]
22.01.2023 01:26Od: Ondřej.Jirásek
jdu na E3 :D a pak se musím vrhnout na přípravu preview druhé poloviny OF :D
[ Reagovat ]
22.01.2023 01:38Od: Vlk-v-trave
Ano, a uz predem dekuji, za hezke zpracovani zapasu Vlk vs. Shelton.

Neboli... hodne stesti ze zpracovanim tohoto duelu...:D
[ Reagovat ]
22.01.2023 08:28Od: Forehand
Vobec nic som od toho nečakal, možno práve preto si vo finále odnášam pozitívnu emóciu.

Je to dramaturgicky, aj vizuálne dobre spracované, divák sa dostane aj za oponu. Nie je to dokument úplne pre fajnšmekrov, nerieši sa tam tenisová metodika alebo sofistiovanejšie nuansy; je zrejmé, že motívom bolo priniesť dielo pre širšie masy, ale mňa to bavilo.

Velmi mi to pripomína F1, ktorá má na Netflixe úspech, akurát tentokrát je to odeté do tenisového šatu. Udajne je natočených 10 epizód, teším sa na 6-10.
[ Reagovat ]
22.01.2023 15:03Od: Ondřej.Jirásek
mě vůbec nebavila E1, ale od E2 už je to zajímavější a konečně mi přijde, že jsem se dostal někam, kam bych se nedostal, a něco si z toho hlavně odnáším, takže se těším na E4 a E5, až bude čas :)
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:01Od: Vlk-v-trave Vlk vs. Ondra / Summary - 3.kolo
Ondra Jirasek; po 3. kritickem kole:)))

ATP
Ondra:6
(out- Nadal -1; Ruud -1; Fritz -2, Medved -3, Norrie -1)
Vlk:5
(out - Kyrgios - 3; Nadal -2; Fritz - 2; Matti -1, Medved -1)

WTA
Ondra:11
(out- Kudermetova -1; Jabeur-1; Keys -1)

Vlk:6
(out- Badosa -1; Kvitova -1; Kasatkina -1, Collins -2; Keys -3)

Po kritckem tretim kole v kat. ATP ma Vlk nakopnuto k historicke otocce ala sir. Andy, ale otazka je - jestli to nejen kycel, ale i tlapy vydrzi, zato v kat. WTA to vypada pro Vlka na narez o kterem se nesnilo ani Diegovi Schwartzmanovi:)

Po 3. kritickem kole jeste neni rozhodnuto, ale uz po 4. kole muze dojit k prvnim promenenym MB v obou kategoriich.

Behem 2 dnu doslovne zalilo silenstvi sazek predmetu na tenhle duel celou Evropu a Jizni Ameriku rychleji nez nejaky Covid... proste nektere blbiny se siri mnohem rychleji nez virus:)

Opet se potvrdilo, ze Cesi trpi na vynalezavost, ktera nezna mezi... nebot Josef Kotatko z Opocna vsadil na vyhru Vlka v kat. WTA Babise, za ktereho od sazkovy Cimrman dostane, pokud se tak stane, zlamanou gresli.

Take v sousednim Slovensku mnoho sazkaru pohtilo tohle silenstvi... asi nejzajimavejsi je sazka Mariana Durisa, ktery nevahal vsadit staru mamu na Ondru, ze vyhraje v kat. ATP, a pokud se tak stane, tak sazkova kancelar Baca & Sym mu vyplati peknych 10 mladych slepicek.

Nejvetsi silenstvi ovsem pohltilo Argentinu,... kde sazkari za ruzne tipy na errory Vlka nebo Ondry mohou ziskat podepsany dres od Messiho. Je sice podzreni, ze nejde uplne o pravy podpis, ale opet se potvrdilo, ze je v ARG dulezitejsi nadseni pro vec, nez aby resili nejake priblble detajly:)))
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:06Od: Ondřej.Jirásek
smilesmilesmile

díky za summary... měl bys napsat knihu, a pokud si už nějakou napsal, tak mi laskavě hoď název a jméno autora do vzkazu, děkuji.
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:29Od: Vlk-v-trave Re: :D
Jsi me slusne pobavil, mozna te pobavim i ja ve vzkazniku, ale uvidim..;)

Ted se musim soustredit na 4.kolo, me totiz dost drsne tece do bot:D A uz dnes v noci budu muset odvracet nejake ty MB.
[ Reagovat ]
21.01.2023 23:30Od: Blondie
Sinnere, prosím. Prosím, vyřaď Řeka, prosím
[ Reagovat ]
22.01.2023 18:24Od: Tomas_Smid_fan
Neposlouchá, je to mladej mezulánsmile
[ Reagovat ]
21.01.2023 19:42Od: Tomas_Smid_fan
Z dnešního programu mají u mě šanci max Iga vs Rybka. Nad všemi ostatními skoro určitě zvítězí spánek. A klidně bych si na to i vsadil.smile
[ Reagovat ]
22.01.2023 00:06Od: Vlk-v-trave
:)))
[ Reagovat ]
21.01.2023 18:53Od: com
Pegulu do finale nechcu smile Z horni poloviny berem Krejcikovou, ktera ve finale padne s Karolinou smilesmile
[ Reagovat ]
21.01.2023 18:56Od: Nola
bude tam Iga, iba tolko pre tvoje infosmile aj ked by som to Rybke dopriala viac
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist