Garín si na domácí antuce v Santiagu připsal první letošní výhru

  • ATP SANTIAGO - Christian Garín se na třetí pokus dočkal první letošní výhry. Nejvýše nasazený Chilan si ji připsal na domácím antukovém turnaji v Santiagu, kde snadno přehrál o rok mladšího krajana a kvalifikanta Alejandra Tabila. Ve čtvrtfinále Garína čeká Juan Pablo Varillas z Peru.
    12. 3., 11:22 | Aktuality |  0 komentářů
    Christian GarínChristian Garín 
     

Christian Garín vstoupil do sezony 9. ledna v Delray Beach, kde v prvním zápase prohrál s domácím Christianem Harrisonem.

Navíc si při pádu podvrtnul levé zápěstí a jelikož mu omezení s ohledem na pandemii koronaviru znemožnila vzít si sebou na turnaje do Austrálie svého fyzioterapeuta, z akcí se odhlásil a téměř dva měsíce nehrál. 

Po dlouhé pauze se vrátil minulý týden na antuce v Buenos Aires a znovu skončil na raketě prvního soupeře, když nestačil na Inda Sumita Nagala.

Vítězství se 24letý Chilan dočkal až na třetí pokus na domácí antuce v Santiagu. Sice i do třetího letošního turnaje vstoupil až zápasem druhého kola proti z kvalifikace rozjetému soupeři, ale s o rok mladším krajanem Alejandrem Tabilem si snadno poradil a zvítězil 6-2 6-2.

"Nebylo to pro mě snadné, byl jsem nervózní. Nikdy není jednoduché hrát proti krajanovi. Ale jsem rád, že hraju doma a že jsem postoupil do dalšího kola," komentoval Garín po prvním zápase od roku 2010, v němž se na turnaji ATP střetli dva Chilané.

"Dnes jsem odehrál dobrý zápas, dobře jsem podával. Chtěl bych hrát jenom takhle, ale bude to těžké úroveň udržet. Půjdu od zápasu k zápasu, zítra mě čeká další těžký soupeř," dodal Garín.Ve čtvrtfinále se 22. hráč světa Garín utká letos i počtvrté s kvalifikantem. Narazí na Peruánce Juana Pabla Varillase, s nímž má vyrovnanou vzájemnou bilanci 1-1. Pětadvacetiletý Varillas ve druhém kole porazil 6-4 7-6 Argentince Federica Coriu a do čtvrtfinále turnaje ATP postoupil poprvé v kariéře.

Podruhé je ve čtvrtfinále podniku ATP Daniel Galán. Pětadvacetiletý Kolumbijec ve druhém kole překvapil výhrou 6-1 7-6 nad třetím Španělem Pablem Andújarem a chystá se na souboj s dalším Španělem Robertem Carballésem, s nímž si zahraje o vyrovnání svého maxima z Houstonu 2019.

• ATP 250 SANTIAGO •
Chile, antuka, 393.935 dolarů
čtvrteční výsledky (11. 03. 2021)
• Dvouhra - 2. kolo •
Garín (1-Chile) - Tabilo (Chile) 6-2 6-2
Galán (Kol.) - Andújar (3-Šp.) 6-1 7-6(7)
Varillas (Peru) - Coria (7-Arg.) 6-4 7-6(2)
Carballés (Šp.) - J. M. Cerundolo (Arg.) 6-2 6-0
Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist