Mladíci věří, že nabírají zkušenosti a brzy budou v Davis Cupu nepříjemným soupeřem

  • Jen jeden uhraný set ze čtyř zápasů po prohře v Argentině není na první pohled dobrá vizitka českých tenistů. Mladý výběr kapitána Jaroslava Navrátila ale teprve sbírá zkušenosti v týmové i individuální kariéře a hráči věří, že budou nebezpeční.
    5. 3., 21:12 | Aktuality |  10 komentářů
    © Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)© Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz) 
     

Jedničkou týmu byl v Buenos Aires dvacetiletý Jiří Lehečka, který se teprve před třemi týdny poprvé dostal do světové stovky (94.). Roli dvojky plnil o rok starší Tomáš Macháč (131.). Proti nim stáli mimo jiné čtrnáctý hráč světa Diego Schwartzman a deblová pětka Horacio Zeballos. "Davisův pohár kluky strašně posouvá. Věřím, že je náš mužský tenis díky mladým na vzestupu a tyhle zápasy jim pomáhají i do individuální kariéry," řekl kapitán Jaroslav Navrátil.

Lehečka i Macháč už se předvedli loni v listopadu ve skupině finálového turnaje v Innsbrucku. Macháč tam získal dvě výhry nad lepšími soupeři, Lehečka trápil světovou dvanáctku. Nyní v Buenos Aires Macháč set a něco přehrával na antuce silného Schwartzmana.

"Ukazujeme světu, že se zvedáme. Český tenis jde nahoru. Máme víc a víc zkušeností a už nás ve světě znají. Když budeme makat a zlepšovat se, budeme hodně nepříjemný soupeř," řekl Macháč a připomněl, jak mu Davis Cup pomohl. Na listopadové zdařilé vystoupení navázal na úvod sezony, v kterém vyhrál challenger a na Australian Open došel z kvalifikace do druhého kola.

"Potenciál konkurovat lepším státům máme. Když nás doplní (tentokrát chybějící) Jirka Veselý, který má daviscupové zkušenosti jinde než my, tak za to budeme rádi. Je pro nás hlavní, abychom se individuálně posunuli výš žebříčkem, pak výsledky můžeme nahromadit a využít je v Davisově poháru," řekl Lehečka, překvapivý semifinalista letošního turnaje ATP v Rotterdamu.


Mezi sebou mají skvělý vztah, jednou by mohli napodobit Berdycha se Štěpánkem
Lehečka s Macháčem jsou si věkově blízcí a možná by jednou mohli vytvořit v soutěži o salátovou mísu úspěšnou dvojici jako Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, hlavní strůjci triumfů z let 2012 a 2013. Lehečka a Macháč si uvědomují, jak je týmová soutěž ještě více sbližuje.

"Tenis je individuální sport, ale když máme šanci táhnout jako kolektiv, tak si toho ceníme. Stávají se z nás přátelé a víc na sebe myslíme, i když pokračujeme rok na individuálních turnajích. Přejeme si, s Tomášem si vždycky napíšeme, pogratulujeme si," řekl Lehečka a Macháč přidal: "Mezi sebou konkurence nejsme. Když se zkoušíme dostat na vrchol, musíme si pomoct."

Nyní se rozjedou opět na turnaje. Macháč zamíří na kvalifikace velkých turnajů ATP v Indian Wells a Miami. Lehečka zůstane na antuce a pojede do Chile na challenger. "Mají půl roku klidu na vlastní turnaje a doufám, že se dál posunou, když budou dál na vzestupu," řekl Navrátil.

V daviscupovém týmu by se měli znovu sejít v září. "Určitě, už jsme se bavili, že budeme strašně rádi a nadšení, pokud dostaneme šanci být zase v týmu," prohlásil Lehečka. "Davis Cup mi strašně moc dává. Jsem za tuhle akci strašně moc rád a určitě se těším," přitakal Macháč.

Ondřej Jirásek, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (10)
07.03.2022 18:44Od: Drzymalski
Bojovný a místy i velmi kvalitní výkon Lehečky i Macháče. Oba Argentinci se museli kousnout a měli v koncovkách setů i štěstí. Mě ten tenis celkově bavil. Taky proto, že z Prostějova nedorazily trubky, bubny a otravné vuvuzely na trnkovicový pohon. Že by Zlatým zubům a rolexkám došly love?smile
[ Reagovat ]
06.03.2022 19:46Od: com
tak bez Jirika stejne nemeli ani tu nejmensi sanci smile
[ Reagovat ]
06.03.2022 12:03Od: GaelM
Já jsem docela rád, že to tak dopadlo. Místo bezpohlavního turnaje v X týmech na jednom místě si zahrají baráž, která si uchovala původní formát Davis Cupu (kromě snížení počtu setů, ale to kvůli únavě chápu, že bylo nevyhnutelné). Navíc proti méně okoukanému a zároveň hratelnějšímu soupeři, takže mladí kluci budou mít šanci si připsat své první výhry a nabrat nějaké pozitivní zkušenosti. smile
[ Reagovat ]
06.03.2022 06:40Od: vojta91
Navrátil vensmilesmilesmile
[ Reagovat ]
05.03.2022 21:29Od: Rafaeoli25
Tak oba ukázali, že umí hrát s kvalitními hráči, Lehečka málem porazil Tsipa, Macháč Schwartzmana, to jsou dobrá znamení.
[ Reagovat ]
06.03.2022 15:02Od: FandimRF
Vůbec nevím o čem to mluvíš, prohráli rozdílem třídy. Ale to očekával každý soudný člověk. Tyhle komentáře, ale opravdu nechápu. Svádět to na nějaké sbírání zkušeností a už předpovídat jak budou nebezpeční? Jestliže se takhle reaguje na propadák, tak se nedivím tragické úrovni našeho sportu, protože podobné to je v biatlonu,hokeji ad.
[ Reagovat ]
07.03.2022 11:23Od: Nenela
O propadaku lze tezko mluvit, kdyz kluci s rankigem 93 a 130 hraji s hraci s rankingem 14 a 64 (v deblu 5 a 25) a jsou jim pritom plnohodnotnymi souperi. Tezko ocekavat zazraky
[ Reagovat ]
07.03.2022 14:15Od: FandimRF
Já si nemyslím, že byli plnohodnotnými soupeři, to by výsledek přeci vypadal podstatně vyrovnaněji.Ale to vnímání je subjektivní záležitost,pro mě jsou rozhodující čísla a ty hovoří jasně.
[ Reagovat ]
07.03.2022 11:25Od: Nenela
Kde ty zavodis, ze tomu tak rozumis? Kolik jsi vyhral medaili/zapasu/zavodu? Tesim se na tvuj vycet uspechu smile
[ Reagovat ]
07.03.2022 14:14Od: FandimRF
Nechápu jak to s tím souvisí. Odkdy má uživatel povinnost spolu s příspěvkem předkládat výpis jeho úspěchu? Prostě jen píšu svůj názor, o tom to tu snad je a vůbec nerozumím jak s tím má souviset jestli jsem někdy něco vyhrál nebo ne...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist