Na grandslamech jen 16 nasazených? Změna se plánuje už pro sezonu 2019
Na grandslamových turnajích možná bude od roku 2019 nasazená jen polovina tenistů ve srovnání se současností. I pro příští rok ještě zůstane nasazených 32 hráčů a hráček, pak už by jich bylo jen šestnáct. O plánovaných změnách informovali členové Rady grandslamů v Londýně.

Od novinky si rada slibuje, že na Australian Open, Roland Garros, ve Wimbledonu i na US Open přibudou atraktivnější zápasy už od úvodních kol, protože nejlepší hráči narazí mnohem dříve na silnější soupeře.
Přijaty už byly některé změny pravidel. Aby zranění hráči nezůstávali v turnajovém pavouku jen kvůli prémiím, nyní o část peněz přijdou. Pokud se odhlásí později než ve čtvrtek v poledne, tedy tři a půl dne před začátkem grandslamu, dostanou jen polovinu prize money za 1. kolo. Druhou polovinu obdrží náhradník, takzvaný lucky loser.
Komentáře
Ještě tedy na Roland Garros 2001 bylo 16 nasazených...
Takže se o žádnou revoluci nejedná, jen se tenis vrací do minulosti.
Např. Federer,Ferrer a další nestoři hráli na grandslamech za časů když bylo 16 nasazených, takže pro ty staré hráče to žádná novinka nebude.
divim sa, ze prave on vraj podporuje tuto zmenu, vlastne nedivim :D iba je to nefer voci ostatnym......, urcite by tuto zmenu nepodporil uz v roku 2017 na AO
Protože v 1.kole na sebe mohou narazit 1.hráč světa se 17.hráčem světa...
Vzpomínám si tak nějak matně na nějaké US Open na začátku 90.let, kdy na sebe v 1.kole narazili Ivan Lendl a Michael Stich, to byl pro oba opravdu brutální los nebo Lendl - Sergi Bruguera 1.kolo na Roland Garros. :-)
Rok 89 je taky označován jako revoluční, i když v podstatě přešel do fungování demokracie, která byla při vzniku Československého státu.
Federer byl v tom roce v podstatě benjamínek, který se teprve rozkoukával na okruhu, a snad nebyl ještě ani nasazený mezi 16.
V té době byl tlak televizní lobby, kteří chtěli zavést 32 nasazených hráčů, aby ti nejlepší se utkávali v závěrečných kolech grandslamu.
První republika vzniklá 38.října 1918, nebyla demokratickou zemí, nebo podle vás např. romská tehdy cikánská minorita měla stejná práva jako bílá majorita ? Nechtějte mě rozesmát, už v roce 1919 ta vaše "demokratická " První republika přijala protiromská opatření. A v roce 1927 to korunovala protiromským patentem... tzv. Zákonem o "potulných Cikánech", tento zákon zcela vědomě omezoval práva a svobody tehdejší romské komunity, např. právo na volný pohyb, což je ten absolutně nejzákladnější pilíř demokracie. Romové např. měli zakázaný vstup do lázeňských měst, museli ohlašovat svůj příchod do měst, dále dostávali speciální občanky, kde měli uvedeno , že jsou "Cikáni" fakt demokratické... v nacistickém Německu zase Židé museli nosit žlutou hvězdu, to bylo asi také demokratické že...
České četnictvo si evidovalo statistiky na základě etnické příslušnosti, a buzerovali Romy pro kde co, žádná svoboda nebyla ani náhodou...
Dále byly Romům odebírány otisků prstů pouze na základě jejich etnické příslušnosti, takže čistý rasový zákon, podobný zákon fungoval v nacistickém Německu. O diskriminaci Romů ve veřejném životě ani nemluvně, Romové za 1.republiky nemohli do restaurací, barů a dalších veřejných zařízení. Pouze do barů které vlastnili Židé nebo volnomyšlenkářští Češi měli přístup, tito Češi kteří obdivovali romský, kočovný a bezstarostný styl života, tito bílí Češi také Romům dávali jídlo, cigarety a peníze. Jednalo se o tzv. prvorepublikové liberály, popřípadě české umělce, herce, zpěváky, kolotočáře, cirkusáky atd. zkrátka lidi , kteří měli k Romům blízko.
A to ještě je potřeba zmínit prvorepublikový vztah k Židům, prvorepublikové pogromy na Židy ze strany bílých etnických Čechů, za které poškození Židé nebyli nikdy odškodněni, takže asi tak... Nehledě na to, že za 1.republiky zde existovalo přesně 132 rasistických,nacionalistických a fašistických organizací, jen tak namátkou: Česká obec fašistická, Vlajka , Svaz slovanských Árijců atd.
Takže skutečně ta demokracie přišla až s rokem 89, takže to byla skutečná revoluce s velkým R... Česká společnost do listopadu 89 demokracii neznala.
Zákony a vyhlášky platné za První republiky byly v rozporu i s těmi nejzákladnějšími principy demokracie.
protivietnamske zakony se u nas neprijimaji
Za druhé... i někteří hráči, kteří dnes stále hrají, se účastnili Grandslamů za časů 16 nasazených, Federer takových grandslamů odehrál, pokud se nepletu devět.
Revoluce by byla např. skupiny a potom až klasický pavouk, tohle je jen, jak jsem napsal, návrat do minulosti.
To že v té době hrál Federer jako nenasazený, je sice zajímavý postřeh, ale většinu kariéry odehrál mezi 1-32 nasazenými. Pro mě jako fanouška to revoluce je, i když tenis sleduji od roku 1991. A troufnu si říct, že i pro většinu hráčů to bude podstatná změna v přístupu, jak u turnajů, tak i k žebříčku.
https://sport.sme.sk/c/6219043/nadal-sa-hneva-federer-nie-je-na-strane-hracov.html
No1e už naštěstí driblování omezil.
Uz od AO 18 hodiny na kurtu. Parada.
https://sport.idnes.cz/tenis-trener-radek-stepanek-novak-djokovic-fkf-/tenis.aspx?c=A171121_185520_tenis_tof
Pre ilustraciu. Na AO by bol nenasadený napr. Raonic, Nishikori, Isner, Berdych, Kyrgios a pravdepodobne aj Murray. Áno, pre diváka zaujímavé. Ale na vyhru GS bude potrebného este viac stastia ako doteraz. Los bude hrat obrovsku ulohu. Toto sme chceli?...:))
Je to dobrá správa pre vacsinu divákov, bez ohladu na to, ze mna netesi, to tak bude.
Dobra sprava aj pre hracov 33-100, ze budu mat vacsiu sancu priblizit sa k prvej 20ke. Hraci 17-32 boli takto chránení a ziskavali dve "jednoduché kolá" na GS zadarmo, cim ziskavali extra body a este viac si upevnovali miesto v 17-32. Títo hraci budu nastvatí, Im toto pravidlo velmi ale velmi vyrazne ovplyvni rozpočty :-)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele