Nic jsme nevydělali, ale konání French Open je vítězstvím, prohlásili pořadatelé

  • Organizátoři Roland Garros uvedli, že na přeloženém grandslamovém turnaji letos nic nevydělali. Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii koronaviru přišli o 97 procent očekávaného příjmu ze vstupenek, zachraňovaly jejich finanční situaci smlouvy se sponzory a vysílacími společnostmi.
    11. 10., aktualizováno | Aktuality |  11 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Pořádající Francouzská tenisová federace musela přesunout Roland Garros z tradičního jarního termínu na přelom září a října. Navíc vzhledem ke koronavirovým opatřením mohlo do areálu jen 1000 lidí denně, což představovalo celkovou ztrátu ze vstupného ve výši 80 až 100 milionů eur (2 až 2,7 miliardy korun).

Prezident tenisové federace Bernard Giudicelli označil i za těchto podmínek konání turnaje za vítězství a zopakoval, že zrušení letošního ročníku bylo "nemyslitelné". "Grandslamy představují pilíře našeho sportu. A tento pilíř zůstal stát," řekl.

Organizátoři doufají, že se příští rok vrátí ke svému tradičnímu termínu na přelomu května a června. Jistotu však vzhledem ke stále složité zdravotní situaci nemají. "Nemáme křišťálovou kouli. Vstupujeme do neznáma," uvedl Giudicelli.

Na příští rok nicméně naplánovali organizátoři novinku v podobě nočního zápasu pod umělým osvětlením. Od prvního pondělí turnaje až do čtvrtfinálových bojů se bude hrát vždy jeden zápas až od 21:00, přičemž ve Francii ho bude vysílat exkluzivně služba Amazon Prime Video. Takzvanou "night session" už mají na US Open i Australian Open.

Kvůli pandemii koronaviru se letos zvládl za normálních podmínek odehrát pouze úvodní grandslam sezony Australian Open. Roland Garros bylo přeloženo a hrálo se s minimem diváků, US Open se konalo v "bublině" s naprostým vyloučením veřejnosti a Wimbledon byl zrušen bez náhrady.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (11)
11.10.2020 23:37Od: MartinPa
Dávám pořadatelům RG palec nahoru, že našli tu odvahu to vůbec uskutečnit.
Co mi však, jako fanouškovi kvalitního tenisu, vadí, je změna dodavatele míčů na letošní podnik. Nechápu proč míče Babolat měnili za ten aušus od Wilsonu, když měli od hráčů zpětnou vazbu, že ty míčky vůbec nelétají (a to ani v teplém prostředí) a přímo úměrně roste jejich váha s rostoucí vlhkostí.
Rozdíl v rychlosti a odrazech se tak v průběhu zápasů hodně měnil k horšímu a jednoznačné průběhy mnohdy po deštivém přerušení či setmění dopadly obráceně :-( (nehledě na to, že zahrát winner bylo téměř nemožné)
Vzhledem těmto faktům je tedy třeba vyzdvihnout hru vítěze, jehož herní styl, především na cihle, je proti jakýmkoliv vnějším vlivům imunní a popral se s tím nejlépe.
[ Reagovat ]
11.10.2020 23:49Od: blixa
Hlavně hru vítězky ! smilesmilesmile
[ Reagovat ]
13.10.2020 17:08Od: turista
Djokovič mu to svým špatným výkonem ve finále hodně usnadnil.
[ Reagovat ]
11.10.2020 23:36Od: paddy hlavně nic neplatit [ Reagovat ]
11.10.2020 22:10Od: Patik
Neviem koľko..2 či 3 stovky tenistov hrali tenis vonku v počasí ktoré sledovalo 10 divákov v zimných bundách..polovica dobrovolníkov zbierajúcich loptičky ešte doužíva antibiotiká a sprej proti nachladnutiu..French Open je opäť raz víťazom ceny roka za najprestížnejší grandslam..zachoval si svoju česť a tradície s hlbokými koreňmi..
[ Reagovat ]
11.10.2020 22:53Od: Forehand
Boli dnes slzy?..Alebo aj soplik.

Priznaj, ako chlap.
[ Reagovat ]
11.10.2020 21:20Od: Forehand
Ako som pisal pred finále,

Bez ohladu na vitaza, palec hore RG aj USO, ze nastartovali tenisovu mašinériu.

Ukazali svetu, ze to ide aj bez divákov.
[ Reagovat ]
11.10.2020 21:23Od: FulnekUltras
smile případně s jejich nižším počtem
[ Reagovat ]
11.10.2020 18:53Od: tommr
organizátoři FO i USO zaslouží maximální uznání za to, že šli do takovýho rizika a že to až na pár nepodstatných detailů zvládli ... smile
Letos zklamal jen Wimbledon ... smile
[ Reagovat ]
11.10.2020 19:18Od: FulnekUltras
nakažený britský premiér
[ Reagovat ]
11.10.2020 18:34Od: FulnekUltras
hlavně že tento rok "vydělávají" globální óbrparaziti
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist