Obhájkyně titulu Andreescuová potvrdila svou účast na US Open

  • Po loňské finalistce Sereně Williamsová potvrdila účast na letošním US Open i její finálová přemožitelka Bianca Andreescuová. Obhájkyně titulu je přesvědčená, že pořadatelé newyorského grandslamu připravili dostatečná opatření, aby byl turnaj v době koronavirové krize pro hráče bezpečný.
    18. 6., 12:13 | Aktuality |  10 komentářů
    Bianca Andreescuová (© AFP)Bianca Andreescuová (© AFP) 
     

Andreescuová, která loni v New Yorku šokovala ziskem premiérového grandslamového titulu, se naposledy představila na loňském Turnaji mistryň v Shenzhenu. Kometa loňské sezony si však zranila koleno a před koronavirovou přestávkou se na turnaje nestihla podívat. Letošní sezona tak pro ni začne až v srpnu.

"US Open bude mít v mém srdci navždy výjimečné místo. Na dvorci Arthura Ashe jsem vyhrála svůj první grandslam a na loňský ročník nikdy nezapomenu. Jsem si jistá, že USTA udělala vše pro to, aby byli všichni zúčastnění v bezpečí."

Vedle dvacetileté Kanaďanky má z vyhlídky na restart sezony a plánované US Open radost i Angelique Kerberová. Šampionka z roku 2016 ale předeslala, že bude účast ještě zvažovat podle vývoje situace.

"Pokud budu mít dojem, že je bezpečnost všech zúčastněných zajištěná a podmínky jsou vyhovující, pak jdu do toho," řekla dvaatřicetiletá Němka ve svém podcastu. "Nebude to US Open, jaké z posledních let známe, to je jasné. Jisté ale je, že by to mělo být spravedlivé a že budou podmínky stejné pro všechny hráče," dodala.

Pořadatelé představili chystaná opatření ve středu. Hrát se bude bez diváků, tenisté budou mít omezené možnosti ubytování, tréninku a doprovodu. Do areálu s sebou například mohou brát jen jednu osobu. Takové podmínky někteří hráči v čele se světovou jedničkou Novakem Djokovičem kritizovali. Srbský tenista prohlásil, že start v New Yorku ještě zváží.

Podobný postoj má zatím třeba i španělský obhájce loňského titulu Rafael Nadal či Rumunka Simona Halepová. Ta už se ale nechala slyšet, že nic není definitivní a podle vývoje situace ještě může názor změnit. Rozhodnutí zatím odložily i světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie či Petra Kvitová.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (10)
18.06.2020 13:21Od: misa
Účast v ženské části bude výborná. Beztak přijedou všechny, které mají reálnou šanci na titul.
[ Reagovat ]
18.06.2020 15:33Od: tommr
taky si myslím, že nikdo z top-hráček chybět nebude. Byly by samy proti sobě ...
[ Reagovat ]
18.06.2020 15:48Od: Krisboy
Simona. Ale to zrovna tobě vadit nebude, že? :)
[ Reagovat ]
18.06.2020 16:02Od: tommr
"... podobný (odmítavý) postoj má zatím třeba i Rumunka Simona Halepová. Ta už se ale nechala slyšet, že nic není definitivní a podle vývoje situace ještě může názor změnit."
[ Reagovat ]
18.06.2020 19:51Od: blixa
Jo jo, "neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde !" :-D
[ Reagovat ]
18.06.2020 19:51Od: Anonym
Jo jo, "neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde !" :-D
[ Reagovat ]
18.06.2020 22:06Od: Fandina
Jo jo, "neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde !" :-D
[ Reagovat ]
19.06.2020 10:33Od: Torn
Bude to podobné jako u ziky. Na začátku nechtěl jet nikdo, ale pak se jim to rozleželo v hlavě. On se možná paradoxně vyváží fakt, že ne každá hráčka si může dovolit velký tým, takže to bude na nich, jak se s tím vypořádají. Na druhou stranu dneska už existují videohovory, takže konzultace po telefonu nebo skypu je reálná.
[ Reagovat ]
19.06.2020 10:46Od: paddy
Mohou mít už 3 lidi, což na pár výjimek bude stačit všem.
[ Reagovat ]
20.06.2020 10:50Od: Torn
Už tři jo? :D
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist