Obsazení jako na turnaji ATP. Na challengeru ve Phoenixu budou hrát Lehečka, Berrettini, Monfils či Schwartzman

  • Hrací pole challengeru v americkém Phoenixu vypadá spíše jako lépe obsazený podnik série ATP 250. Mezi probíhajícím Masters v Indian Wells a tím nadcházejícím v Miami půjdou v hlavním městě státu Arizona do akce Jiří Lehečka, Matteo Berrettini, Gaël Monfils či Diego Schwartzman. Nejlepšího Čecha v žebříčku navíc nečeká vůbec jednoduchý soupeř pro první kolo.
    13. 3., 13:49 | Aktuality |  3 komentáře
    Jiří Lehečka (© Profimedia)Jiří Lehečka (© Profimedia) 
     

Pořadatelé challengeru ve Phoenixu si musí mnout ruce. Už před udělením divokých karet se mohli chlubit parádním obsazením a po brzkém vyřazení na Masters v Indian Wells přijali volnou vstupenku do hlavní soutěže bývalí členové Top 10 Matteo Berrettini, Diego Schwartzman a Gaël Monfils.

Osmičku nasazených, v níž je i Jiří Lehečka, uzavírá světová devětapadesátka Emil Ruusuvuori a jako poslední se přímo do hlavní soutěže v historii prvního challengeru kategorie 175 vešel aktuálně 84. hráč světa Alexej Popyrin. Hlavní los zkompletuje ještě šest kvalifikantů, boje o hlavní fázi vypuknou dnes.

Nejlepších Čech v žebříčku Lehečka schytal do prvního kola jeden z nejtěžších možných losů. Jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi, který v Indian Wells skončil ve druhém kole na raketě Andreje Rubljova, bude čelit Thanasimu Kokkinakisovi. S Australanem se utká poprvé.

Paradoxně jednodušší by to mohl mít v následujícím kole proti kvalifikantovi i ve čtvrtfinále v souboji s Zhizhen Zhangem, Constantem Lestiennem, obhájcem titulu Denisem Kudlou, nebo Alexanderem Bublikem. V semifinále by mohl čekat druhý nasazený Diego Schwartzman.

Kompletní los

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
14.03.2023 05:08Od: Petra86
To je dobrý Jirka neuhrál ještě ani míček, ale tady už je rozpis až na semifinále.
[ Reagovat ]
13.03.2023 14:00Od: Tennisfan77 LOL
Tak na tohle si vyčlením tak pět litrů, tam bude pouštěčka každý druhý zápas. smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:22Od: Teo
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist