Pála: Finálová nominace byla mým nejtěžším rozhodnutím

13. 10. 2011, 17:44
Aktuality 33
Nejtěžší rozhodnutí své kapitánské kariéry má za sebou Petr Pála. U tenistek ve Fed Cupu končí čtvrtou sezonu, ale před nadcházejícím finále v Rusku prožil náročné chvilky. Vybrat čtveřici, s kterou se pokusí v Moskvě zaútočit na titul, totiž nebylo jednoduché, jelikož měl pole kandidátek velmi početné.
Petr Pála

"Bylo to nejtěžší, nejnepříjemnější rozhodnutí o nominaci, které jsem musel udělat," řekl Pála novinářům poté, co dnes oznámil, že vedle světové čtyřky Petry Kvitové vsadil na Lucii Šafářovou, Lucii Hradeckou a deblistku Květu Peschkeovou. 

Do kvarteta se nedostaly Barbora Záhlavová-Strýcová s Ivetou Benešovou, které ve čtyřhře rozhodly semifinále v Belgii, aktuálně třetí česká singlistka pod žebříčku WTA Petra Cetkovská, Klára Zakopalová nebo Andrea Hlaváčková. "Všechny chtěly moc hrát a já si toho vážím a oceňuju, protože to si každý kapitán přeje," řekl Pála.

Související článek:

Pála ukázal na kvarteto Kvitová, Šafářová, Hradecká a Peschkeová

Se všemi adeptkami osobně převážně telefonicky mluvil. Zprávy o nominaci oznamoval nejdříve, poté vytočil i čísla těch hráček, na které se nedostalo. Často cítil, jak na druhém konci telefonu zavládl smutek. "Nepřeju ani jediné slzy, ale chápu to a je to logické. Já kdybych byl v jejich kůži, tak bych byl taky smutný a naštvaný. Jakákoliv z nich by tam mohla být, ale nominovat můžu jenom čtyři," řekl Pála.

Nechtěl detailně rozebírat, co se mu v posledních dnech před nominací odehrávalo v hlavě. "To si nechám pro sebe. Můžeme rozebírat dalších šest variant, ale nechtěl bych to postavit, jestli takhle nebo tahle," prohlásil.

Dosud měl Pála při nominaci převážně šťastnou ruku, o čemž hovoří jeho bilance šesti výher a jen dvou porážek, přičemž předloni chyběl tenistkám k postupu do finále přes Američanky jen jeden míč. "Když podáme v Rusku stoprocentní a maximální výkon, tak by se mohlo podařit vyhrát," věřil Pála ve finálový úspěch.

Tenistky budou hrát finále Fed Cupu poprvé v historii samostatné České republiky a poprvé po 23 letech. V roce 1988 tehdejší Československo trofej získalo.

Bývalý elitní deblista Pála se rozhodl pro strategii tří hráček do dvouhry, z kterých je jedna schopna hrát čtyřhru, a jedné do čtyřhry. Za deblistku zvolil wimbledonskou vítězku Peschkeovou, která letos byla i světovou jedničkou. "Má nejlepší formu v kariéře, hraje svůj nejlepší tenis, proto byla jasnou volbou," řekl Pála.

Do páru k Peschkeové měl několik variant a vzal Hradeckou, grandslamovou šampionku z Paříže. "Lucku jsem zvolil vzhledem k soupeřkám a k její hře," řekl Pála.

Hradecké se v létě ve dvouhře nedařilo, ale nedávno prohrála v 1. kole až po třech setech se světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska. "Potenciál hry Lucky je hodně vysoký vzhledem k tomu, s jakým soupeřem hrajeme," řekl Pála.

 

ČTK

Komentáře

33
Přidat komentář
smazaný uživatel
Myslím že máme vetší šanci na vítěství. Pěta může uhrát oba singly a holky v deblu by taky měly získat bod.
Reagovat
smazaný uživatel
* Peťa
Reagovat
smazaný uživatel
Dle mého názoru správná nominace.
Myslím, že celé finále rozhodne souboj jedniček Kvitová - Zvonareva. Bude to naprosto klíčový zápas za předpokládaného stavu 1:1. Pokud nebude po sobotě 1:1 , nemáme už o co hrát.
Reagovat
smazaný uživatel
Myslíš až povedeme 2:0 že to Rusky zabalí :-))
Reagovat
smazaný uživatel
Já doufám, že aby to zabalily, postačí vedení 2:1 :-)
Ale vážně, pokud Péťa porazí Zvonarevu, myslím, že naše šance budou více než 50/50.
Reagovat
smazaný uživatel
Cetkovská je lepší než Šafářová
Reagovat
smazaný uživatel
Lopata je moudřejší než ty.
Reagovat
smazaný uživatel
A tvrdil by tohle před Wimbledonem? Cetkovské se teď povedlo posledních několik měsíců, ale předtím o ní několik let nebylo vůbec vědět. Zato Šafářová se několik let stabilně drží na ''svých'' pozicích. A mimochodem ještě lepší aktuální formu než Cetkovská má Zakopalová.
Reagovat
smazaný uživatel
Zakopalová neporazí elitní hráčku. Ale Cetkovská ano!
Reagovat
smazaný uživatel
No podle mě je lepší pravidelně porážet průměrné hráčky, než občas porazit elitní hráčku a pak hrát 2 roky tužku.
Reagovat
VlS
lepší hráčka je v žebříčku nad tou horší. Před nedávnem jsi tu vykřikoval, jak měla Klára nechat zápas Lucce, teď budeš vykřikovat, jak měl Pála do Moskvy vzít sedm hráček, zejtra budeš vykřikovat další hloupost.
Projev svý expertní schopnosti, začni trénovat profesionální tenistky, buď tak dobrej, že budeš zvolenej kapitánem Fed družstva a my tady po tobě budeme plivat, co jsi za blba, kterej sprznil nominaci. Dokud se ti nepovade, tak se drž zpátky a plivej jen jak je obvyklé a snesitelné.
Reagovat
VlS
letos porazila Li-Na a sehrála pár vyrovnaných zápasů s hráčkami desítky, např. v Pekingu prohrála s Věrkou až ve třech setech. Lopatova momentální výkonnost je nevyzpytatelná, rozumím tomu, že se pro singly přidrží kapitán žebříčku, který zobrazuje dlouhodobější výkonnost.
Reagovat
smazaný uživatel
forma z předpůlroku je k ničemu! k čemu je Hradecké že měla famozní půlku sezony? k ničemu protože ted je z formy a hraje tužku! Cetkovská hrála tužku polovinu sezony ale od té doby s dostala z 300. místa na 32.!!! udělala neuvěřitelný výkonností pokrok! Aktuální forma je důležitější než postavení v žebříčku!
Reagovat
VlS
Prosímtě, aspoň se podívej na ty letošní výsledky, než ze sebe zase začneš dělat exota
Reagovat
smazaný uživatel
A lopato, co že je vlastně špatně na té nominaci? Kvitová a Šafářová obě ve formě a v semifinále, Peschke No. 1 v deblu bez debat, a k ní bys radši do debla Cetkovskou, která debly nehraje?
Reagovat
weak
...pokud dojde na debl, ktery muze rozhodnout, tak je OBROVSKE riziko z nasi strany spolehat se na dvojici, ktera spolu v zivote nehrala... takze ikdyz to zni mozna blaznice, chybi mi v nominaci ANDREA HLAVACKOVA, ktera by hrala debl a s HRADECKOU, coby GRAND SLAMOVE vitezky, by urcite mely vetsi sanci nez PESCHKE s kymkoliv...
Reagovat
smazaný uživatel
A to si vzal kde, že spolu nikdy v životě nehrály? (http://tennis.wettpoint.com/en/games/750942.html)
Podle mě to nominoval skvěle, protože Peschke je jen tak mimochodem také grandslamová vítězka (letošní Wimbledon), toho času v životní formě a s obrovskýma zkušenostma, a nevím co je za větší riziko vedle sebe postavit tyhle dvě, proti Hlaváčkové, která Fed Cup v životě nehrála a po Paříži už takového debla jako tam nikdy nezahrála.
Reagovat
weak
...presne jsem tusil, ze me nekdo chytne za slovo... :) proste maji spolu odehrane minimum a v deblu je sehranost strasne dulezita... peschke je sice zkusena, ale bez srebotnik je polovicni...
Reagovat
smazaný uživatel
Peschke stačí kdokoliv, kdo má ránu. Šlo jí to vždy s každou silovou hráčkou, bohužel s technickýma hráčkama špatný. Proto mi přijde Hradecká nejlepší možná volba a zároveň nevzít světovou jedničku v deblu, co je navíc v kolektivu holek hodně dobře braná, na úkor holky s 0 zkušenostma, by byl pro finále velký luxus.
Reagovat
skott
Kveta Peschke je dobra volba, spickova deblistka byla po boku nekolika partnerek, i ve Fed Cupu ukazala, ze muze hrat s kazdym (Vaidisova, Ivet, Daja), v zadnem pripade neni polovicni bez Srebotnik.Nadruhou stranu rikat, ze k sobe potrebuje ranarku neni o nic min k pousmani, zvlast pokud nekdo za ni povazuje Katu Srebotnik:-) Docela by me zajimalo, kde se tento nazor bere, jakoby si nikdo nepamatoval s jakym antitenisem se na konci roku 2008 dostala do svetove dvacitky.
Reagovat
smazaný uživatel
Pála to provedl dle mého názoru správně. Určitě neměl lehkou volbu. Vítěztví v Rusku holkám přeji, ale je to scénář snů.
Reagovat
smazaný uživatel
... vazim si Paly, protoze je schopny i pod tlakem (a slzama) udelat primocare a inteligentni rozhodnuti.

Lopatko, rozcilujes se tady uplne zbytecne, Rusko neni Belgie a patou hrackou bude stejne Cetkovska......
Reagovat
smazaný uživatel
je to úplně špatná nominace. Chybí naše nejlepší hráčka Cetkovská. Hradecká je totálně z formy. Ta chudera by neporazila ani mě jak si nevěří. Navíc si myslím že měl povolat minimálně 5 hráček! a čtveřici rozhodnout až v moskvě.
Kvitová je z formy čekám že dvakrát prohraje. Ale což nepovolat ji by byla hloupost zaslouží si to i když prohraje. Šafářová nemá na to aby rusky porazila. Naopak Cetkovská je schopna porazit i hráčky z top10. Hraecká je úplně mimo ta už ani neví co je to výhra.
Reagovat
Fandina
koho nominuje ....... pátou hráčku ještě povolá a rozhodne těsně před losováním v pátek. Jseš trapnej Lopato ...........
Reagovat
smazaný uživatel
nechápeš co je to týmový duch. ty jedna....
Reagovat
Fandina
týmový duchu ...........
Reagovat
VlS
Lopato, kolik hráček z desítky Petra Cetkovská letos porazila? Na jednom turnaji v New Haven hned 2, ale nikde jinde žádnou. Osaka není ještě hotová, tak nehodnoťme, zatím hrála s s místními holkami, které hrají tak ITF a ne WTA turnaje. Já ji jako ostatním našim holkám fandím a přeju jí úspěch, ale vem rozum do hrsti.
V Tokyu (-2 turnaje) vypadla v 1. kole s 97, v Pekingu v druhým kole s 54. Tak přestaň čuchat k toluenu, nebo se fakt zblázníš.
Osobně bych třeba vybíral taky jinak, ale jen proto, že tomu asi rozumím míň než Pála. Nebo myslíš, že chce prohrát?
Reagovat
smazaný uživatel
ty šašku! kdybys sledoval tenis musel bys věděl že Cetkovská se vracela po zranění nebo nemoci!!!!!!!!!!!§§ nevíš o tenise nic!!!
Reagovat
smazaný uživatel
Bara Strycova s Ivetou Benesovou jsou dost nastvane, ze se nevesly do nominace na finale Fed Cupu. Vic zitra ve Sportu.
a jsme u toho. kdyby nominoval všechny tohle by se nestalo. Tak a ted to máte chytráci! Obě se urazli a už nikdy nebudou reprezentovat. Kdyby je vzal do Moskvy nestalo by se to!
Reagovat
smazaný uživatel
měl vzít do Moskvy 7 hráček!
k těm čtyřem i Cetkovskou Srýcovou a Benešovou.
Reagovat
smazaný uživatel
Měl vzít celej Prostějov ty debílku + dorostenky, aby jich nebylo málo a rozhodnout tam. To, že Benešová se Strýcovou nejedou je prostě uzavřená a věc a jsou to profíci, takže by se s tím měli srovnat. Šanci ted dostaly jiný hráčky a určitě kvůli tomu nekončí v repre, kdyby byly povolaný příští rok VOLE vypatlanej. Ty potřebuješ dostat přes držku, vymáchat jí v hovnech a pár servisů od Roddicka mezi nohy, aby ses PROBRAL ZE SNU!!!
Reagovat
smazaný uživatel
Tak tenhle proslov o "úplně špatné nominaci" si kopíruji bokem, abychom se po vítězném finále měli zase nad čím pobavit :-))
Stejně záleží jen na tom, jestli Kvitová přijede do Moskvy ve formě ala Wimbledon, pak udělá obě dvouhry, nebo US Open, a pak je úplně jedno kdo je druhá singlistka. V deblu Peschke životní forma, ale potřebuje k sobě ranařku a tou ani Strýcová, ani Benešová neni = Hradecká ideální volba. Navíc Hradecké sice hlava labilní, ale když si jí bude moct Pála uhlídat z lavičky, stejně tak Peschke na kurtu, nebude vyhazovat. A že bere Šafářovou místo Cetkovské - aktuálně jsou na tom s formou naprosto vyrovnaně a Šafářová má narozdíl od Cetkovské s Fed Cupem zkušenosti.
Reagovat
vojta91
kdyby nebyla labilka, tak si mohla zahrat finale predloni, to ona zkazila vikend proti USA, tak se nema ted nac zlobit..
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist