Plíšková s Krejčíkovou jsou ve 2. kole, postup vydřela i Halepová

• Český tenis má už dvě zástupkyně ve druhém kole Prague Open 2020. Kristýna Plíšková dnes postoupila v dohrávce včerejšího utkání s patnáctiletou Lindou Fruhvirtovou, kterou porazila 6-2 a 7-5. Set na úvod neztratila ani Barbora Krejčíková, jež vyřadila Rumunku Tigovou. V příštím utkání ji čeká další Rumunka Simona Halepová, která postoupila po více než dvouapůlhodinovém boji s Polonou Hercogovou. Naopak sedmá nasazená Barbora Strýcová ve Stromovce dohrála.
    11. 8., aktualizováno | Aktuality |  31 komentářů
    Ilustrační fotografie

Kristýna Plíšková a Linda Fruhvirtová v pondělí kvůli bouřce stihly odehrát jen pět gamů s jednou dešťovou pauzou. Dnešní dohrávku za stavu 3-2 zahájila výrazně lépe o třináct let starší Plíšková, která třemi hrami v řadě získala první set. Ve druhém vedla 5-3 a měla na returnu dva mečboly, ale ani jeden neproměnila a vzápětí ztratila servis. V jedenáctém gamu však opět sebrala Fruhvirtové podání a napodruhé zápas dotáhla do vítězného konce. Ve druhém kole Prague Open narazí Plíšková na druhou nasazenou Petru Martičovou z Chorvatska.

Úspěšná deblistka Barbora Krejčíková, která je aktuálně na 118. místě singlového žebříčku, využila ve Stromovce šanci na účast v hlavní soutěži. V duelu s hráčkou z deváté desítky Patricií Marií Tigovou uspěla v šesti z deseti her na returnu, takže navzdory třem ztraceným servisům mohla slavit postup.

O čtvrtfinále si zahraje s další Rumunkou, světovou dvojkou Simonou Halepovou, která se při svém prvním soutěžním zápase po koronavirové pauze na postup hodně nadřela. V prvním setu Slovince Poloně Hercogové povolila jedinou hru, ale druhou sadu stejným poměrem 1-6 prohrála a stejně jako ve všech třech předchozích vzájemných zápasech dospěl jejich duel do rozhodující sady.

Halepová vedla 5-3, ale utkání nedopodávala a pak v koncovce nevyužila na returnu postupně šest mečbolů. Rozhodovala tak zkrácená hra, kterou favorizovaná Rumunka vyhrála 7-3.

"Bylo to hodně náročné, ale to je s Polonou vždy. Je důležité po šesti měsících vyhrát zápas. Jsem ráda, že jsem se vrátila výhrou," řekla.

Barbora Strýcová (31. WTA) rozjela zápas se Sarou Sorribesovou (84.) skvěle a vedla v první sadě 5-0, ale pak se vývoj otočil a zkušená Češka prohrála 6-7 1-6.

"Začátek vypadal hrozně slibně, ale byl to jenom začátek a pak se to nepodařilo. Mrzí mě to, ale to se stává," řekla Češka. Španělka přestala kazit a srovnala krok, Strýcová nevyužila dva setboly a set ztratila v tie-breaku.

Ve druhém setu už na soupeřku nenašla zbraň, několikrát se při velké snaze doběhnout míč ocitla na antuce, ale udělala celkem 37 chyb a ve druhé sadě získala už jen jednu hru. "Byla jsem na sebe naštvaná. Hrát aktivně mi nešlo, pak jsem se snažila hrát pečlivě a to bylo takové, že jsem hrála příliš krátce," řekla.

České řady ve 2. kole ještě může rozšířit Kateřina Siniaková, která hraje se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou. Utkání bylo po setech 3-6 a 6-3 přerušeno pro tmu a bude se dohrávat ve středu.

Krátce před vstupem do turnaje vzdala účast v Praze francouzská tenistka Fiona Ferroová, která minulý týden v Palermu vyhrála první turnaj WTA Tour po koronavirové pauze.

Výsledky - Prague Open 2020 (antuka, dotace 225.500 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Kristýna Plíšková - L. Fruhvirtová (obě ČR) 6:2, 7:5
Krejčíková (ČR) - Tigová (Rum.) 6:4, 6:3
Sorribesová (Šp.) - Strýcová (7-ČR) 7:6 (7:3), 6:1
Martičová (2-Chorv.) - Gračevová (Rus.) 7:6 (7:2), 6:3
Halepová (1-Rum.) - Hercogová (Slovin.) 6:1, 1:6, 7:6 (7:3)
Mertensová (3-Belg.) - Paoliniová (It.) 7:5, 4:6, 6:3
Curenková (Ukr.) - Alexandrovová (5-Rus.) 6:2, 6:4
Rusová (Niz.) - Pavljučenkovová (6-Rus.) 7:5, 6:2
Beguová (Rum.) - Sevastovová (9-Lot.) 6:2, 6:2
Giorgiová (It.) - Kosťuková (Ukr.) 4:6, 6:2, 7:6 (7:4)
Frechová (Pol.) - Ruseová (Rum.) 7:6 (10:8), 6:3
Bogdanová (Rum.) - Sandersová (Austr.) 6:1, 6:1
Küngová (Švýc.) - Bolsovová (Šp.) 6:4, 6:3
Čtyřhra - 1. kolo:
Hradecká/Kristýna Plíšková (2-ČR) - T. Mordergerová/Y. Mordergerová (Něm.) 6:1, 6:3
Voráčová/Listerová (ČR/Švéd.) - Viďmanová/L. Fruhvirtová (ČR) 7:5, 6:2