Rekordmanka Parksová vystřílela z kurtu královnu es Plíškovou. Servis je jako tanec, říká

  • Pokud tenisový turnaj v Ostravě hledal nějakou velkou senzaci, dočkal se jí v úterý večer. Karolína Plíšková sice nastupovala na kurt v roli jasné favoritky, ale pro mnohé neznámá Američanka Alycia Parksová ji vystřílela z kurtu. Použila právě zbraně, kterými jindy ničí soupeřky česká Ace Queen.
    5. 10., 12:11 | Aktuality |  5 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Královně es pomalý povrch ostravské arény nesvědčil, naopak vitální, 183 centimetrů vysoká Američanka zářila. Šla si zápas užít, hrála naprosto bez zábran a bez respektu, přičemž Plíškové v první sadě nadělila kanára. "Střílela to, výborně servírovala a nebylo se kde chytit," ocenila vynikající výkon své soupeřky Plíšková.

Podtrženo čísly, na esa vyhrála Alycia Parksová symbolicky 6-0. K tomu přidala 35 vítězných úderů oproti pouhým šesti z rakety Plíškové. A to jí ani nějak výrazně nefungovalo první podání, nicméně publikum vidělo i eso z druhého servisu. Agresivní styl 21leté Američanky prostě vycházel. Při důležitých momentech se Alycia často dívala ke střeše arény a tam někam nahoru ukazovala svou rukou. "Děkovala jsem celou dobu Bohu, že tady mohu být a že vůbec mohu hrát tenis na téhle úrovni. Jsem mu neskonale vděčná," přiznala skoro v slzách po utkání, ve kterém vyřadila jednu z hlavních favoritek turnaje.

"Ano, určitě je to mé největší vítězství, poprvé jsem porazila hráčku ze světové dvacítky," dodala dojatě. Aby ne. Předtím na okruhu WTA zaznamenala jen tři vítězství v hlavní soutěži a letošní pokusy o to zahrát si grandslamové turnaje končily s výjimkou Australian Open v 1. kole kvalifikace. V Melbourne postoupila Parksová do kola druhého.

Celý příběh A. Parksové najdete na Livesport Zprávy.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, Livesport / Tomáš Rambousek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
05.10.2022 16:14Od: lvicek
Do vcerejska jsem o ni neslysela...
[ Reagovat ]
05.10.2022 17:38Od: com
jedna vyhra a zas o ni rok neuslysime smilesmile
[ Reagovat ]
05.10.2022 14:07Od: Dobry-den
Proti zombici to jde samo...smile
[ Reagovat ]
05.10.2022 13:51Od: gigin Toto je tanec
https://www.instagram.com/reel/CjU_1klgJ1Q/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D
[ Reagovat ]
05.10.2022 17:39Od: Tomas_Smid_fan
smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist