Serena v Paříži začala rozpačitě, drobné problémy měla i Svitolinová

28. 9. 2020, 22:39
FRENCH OPEN - Velké množství nevynucených chyb charakterizovalo úvodní vystoupení Sereny Williamsové na letošním Roland Garros. 39letá Američanka měla v prvním setu problémy s krajankou Kristie Ahnovou, překvapení ale nepřipustila a nakonec soupeřku dorazila kanárem. Do druhého kola prošly také Ukrajinka Elina Svitolinová či Nizozemka Kiki Bertensová.
Serena Williamsová (© AFP)

Serena Williamsová se dnes představila poprvé od porážky v semifinále US Open, na kterém neudržela vedení proti Bělorusce Viktorii Azarenkové. Další útok na rekordní 24. grandslamový titul zahájila stejně jako před měsícem v New Yorku výhrou nad krajankou Kristie Ahnovou

Vítězství 7-6 6-0 se ale nerodilo lehce. V prvním setu zkušená americká tenistka, jež v sobotu oslavila 39. narozeniny, spáchala 28 nevynucených chyb, prohrávala 2-4 a za stavu 4-5 její soupeřka podávala na zisk sady. Williamsová ale v důležitých okamžicích prokázala pevné nervy.

Ve druhém kole se vítězka French Open z let 2002, 2013 a 2015 utká v duelu tenisových 'matek' s Cvetanovou Pironkovovou. S Bulharkou vede ve vzájemné bilanci 5-0, naposledy ji zdolala po obratu ve čtvrtfinále US Open.

Světová pětka Elina Svitolinová dva dny po triumfu ve Štrasburku úspěšně vstoupila do Roland Garros. Rusku Varvaru Gračevovou porazila 7-6 6-4, přestože od stavu 4-0 v prvním setu šestkrát po sobě neudržela svůj servis.

Kiki Bertensová překvapivě musela do tří setů, po prohrané úvodní sadě však Katarině Zavacké povolila už jen dva gamy, zvítězila 2-6 6-2 6-0 a připsala si první vítězství po srpnovém restartu sezony.

V dalším kole se semifinalistka ročníku 2016 utká s finalistkou ročníku 2012 a kvalifikantkou Sarou Erraniovou. Italka, jež v kvalifikaci zastavila Terezu Martincovou, dnes smetla 6-1 6-2 olympijskou vítězku Monicu Puigovou z Portorika.

Zkušená Němka Angelique Kerberová znovu po roce a počtvrté za posledních pět let neprošla prvním kolem Roland Garros. Letos v něm 22. hráčka světa prohrála dvakrát 3-6 s devatenáctiletou Slovinkou Kajou Juvanovou.