Sestini Hlaváčková: Je konec jedné éry. Slzy po prohře nejsou, priority mám už jinde

  • WTA PRAHA - Andrea Sestini Hlaváčková skončila na svém rozlučkovém turnaji ve čtvrtfinále. Na Livesport Prague Open ve Stromovce v něm s Lucií Hradeckou prohrály hladce 3-6 1-6 s japonsko-britskou dvojicí Miju Katová a Samantha Murrayová. Žádné slzy, teď už se chce jen radovat.
    28. 7., 23:23 | Aktuality |  0 komentářů
    © LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)© LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz) 
     

Andrea Sestini Hlaváčková po více než třech letech bez tenisu, během nichž si plnila zejména mateřské radosti a povinnosti, oprášila tenisový bágl a Livesport Prague Open se jednorázově a naposledy v kariéře vrátila na kurt.

Ve Stromovce bývalá třetí deblistka světa odehrála před domácím publikem rozlučkový turnaj po boku své dlouholeté partnerky Lucie Hradecké, s níž během kariéry vyhrála Turnaj mistryň a dva grandslamy či získala stříbro z olympiády v Londýně.

Duo H+H si na Spartě dokonce připsalo jedno vítězství (proti krajankám Anastasii Detiucové a Miriam Kolodziejové), ve druhém zápase už ale neuspělo. České tenistky v podvečerním čtvrtfinále dohrávaného na hranici viditelnosti podlehli 3-6 1-6 dvojici Samantha Murrayová a Miju Katová, když nezaznamenaly ani jeden brejk. Fanoušci po zápase odměnili Hlaváčkovou potleskem.

"Jsem strašně šťastná, že jsme to dnes nakonec v té tmě dohrály. Myslím, že o páteční dohrávku nikdo ze čtyř zúčastněných na kurtu nestál. Myslím, že jsme to odehrály s hezkým pocitem," komentovala 35letá rodačka z Plzně. "Ano, prohrály jsme, ale pořád je co oslavovat. Turnaj jsme zahájily krásným zápasem v pondělí a dnes to ukončily. Děkuji ještě jednou Lucce, že do toho šla a že ten turnaj obětovala i s tou vidinou, že nebudu úplně ready. Myslím, že jsme to ale nakonec odehrály dobře," dodala.

Kvůli pozdějším času se obávala, že organizátoři ještě duel přeruší a odloží na pátek. Ale nestalo se. "Ta myšlenka nám proběhla hlavou asi tisíckrát, ale myslím, že o to nikdo ze čtyř zúčastněných na kurtu nestál,“ uvedla Hlaváčková.Oficiální ceremoniál na rozloučenou s vítězkou 27 turnajů ve čtyřhře se uskuteční v sobotu. "Na sobotu se už těším. Přijdu na tenis v civilu, nebudu muset řešit, jestli musím k fyzioterapeutovi, budu se usmívat na všechny strany a možná ukápne i nějaká slza. Musím si prý připravit i nějakou řeč," řekla Sestini Hlaváčková na tiskové konferenci po čtvrtečním posledním zápase.

"Jediné, co je mi líto, že na rozlučku už nebude Lucka, která musí v pátek odletět na turnaj. Nebude tak ani večer na párty," litovala dlouholetá česká reprezentantka.

Stejně jako Hradecká hrála s tejpem na ruce. Byl to následek prvního utkání a Hlaváčková byla ráda, že utkání dopodávala. "Minulé dva dny jsem vůbec nedržela raketu v ruce a před utkáním jsem si ani nerozehrávala servis. Bylo to trochu na vůli, ale endorfin zápasu pomohl. Jak mi byl ve finále ten servis jedno, tak mi to tam padalo," řekla s úsměvem.

"Jsem ale v pohodě. Pokud člověk nebude hrát ostrý zápas, tak ho tohle v dalším fungování nebude limitovat," doplnila Hlaváčková, kterou již příští týden čekají tréninky s fanoušky.

Po utkání si užila ovace publika i rychlý ceremoniál, během něhož obdržela květiny. "Bylo to krásné vidět lidi, kteří si pamatují naše duo H+H. Vrací mi to zpět vzpomínky, kdy jsme spolu bojovaly jak na turnajích, tak reprezentačních akcích za Češko. Byly jsme sice dvě hráčky světového tenisu, ale také dvě Češky. Jak teď, tak i během celé kariéry bylo znát, že máme fanoušky za zády," děkovala Hlaváčková,

Zatímco Hradecká nebyla schopná v záplavě emocí vypíchnout jeden společný moment, Hlaváčková označila za největší úspěch stříbro z Londýna. "Pro mě vždy je a bude nejvýše olympijská medaile. Ta nás posunula na jiný level úspěšnosti," mínila.

"Když někomu, kdo nezná tenis, řeknete, že máte olympijskou medaili, tak mu spadne brada. Pro mě to bylo něco neskutečného, co vše jsme s Luckou dokázaly. Poté jsem hrála i se spoustou jiných hráček, ale říkala jsem si, že těch největších úspěchů jsme dosáhly právě spolu. Pak už to nikdy nemělo takové grády jako v letech 2011 až 2013," dodala loučící se Hlaváčková, jež mezi novináře dorazila v náručí s dcerou Isabellou. Kvůli jejímu narození před více než třemi lety kariéru přerušila.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist