Siniaková v deblovém finále porazila Martincovou a už třetím rokem po sobě do sezony vstoupila triumfem

  • WTA MELBOURNE 2 - České deblové finále na akci WTA 250 v Melbourne Parku lépe zvládly Kateřina Siniaková s Američankou Bernardou Peraovou. Nasazené dvojky porazily 6-2 6-7(7) 10-5 překvapivé finalistky Terezu Martincovou a Egypťanku Majar Šarífovou. Pětadvacetiletá Siniaková vstoupila do sezony triumfem už třetím rokem po sobě a získala celkově 15. trofej.
    9. 1., 05:07 | Aktuality |  1 komentář
    Kateřina SiniakováKateřina Siniaková 
     

Kateřina Siniaková poprvé spojila síly s Bernardou Peraovou a hned z toho byl turnajový triumf. Česko-americký pár musel v Melbourne Parku ve třech ze čtyř zápasů do super tie-breaku a pokaždé našel cestu k vítězství.

Nasazené dvojky ve finále narazily na překvapení turnaje Terezu Martincovou a Egypťanku Majar Šarífovou, které si v předchozím kole vyšláply na grandslamové šampionky Samanthu Stosurovou a Shuai Zhang.

Zatímco v úvodním dějství byly Siniaková s Peraovou jasně lepší, ve druhé sadě neudržely náskok brejku a nakonec musely řešit nepříznivý stav 3-5. O několik minut později se dostaly k celkem pěti mečbolům, ale ani jeden nevyužily a po nechytatelném forhendovém returnu Martincové se šlo do super tie-breaku. V něm uspěly zkušenější Siniaková s Peraovou.

Pětadvacetiletá Siniaková do sezony už třetím rokem po sobě vstoupila deblovým triumfem, s Barborou Krejčíkovou předloni ovládla Shenzhen a loni jeden z přípravných podniků právě v Melbourne. Deblová světová jednička si připsala svou celkově 15. trofej. O dva roky starší Martincová se na této úrovni do finále čtyřhry dostala poprvé. Sedmadvacetiletá Peraová má za sebou své premiérové finále na nejvyšším okruhu.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
09.01.2022 11:35Od: tommr Katka Siniaková
Katka opět potvrdila, že dokáže vyhrávat deblový tituly i bez Báry. smile Na AO už ale doufám budou hrát opět spolu ...
Katka si díky triumfu v Melbourne zase o něco víc upevnila první místo v deblovým žebříčku. smile Bára Krejčíková a Hsieh totiž tento týden nikde nehrály a tak ztratily nějaké body, protože neobhájily tituly ze Shenzhenu 2020 resp. z brisbane 2020 ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist