Trenér Vajda povede po rozchodu s Djokovičem svého krajana Molčana

  • Tenisový trenér Marián Vajda, který minulý měsíc skončil u hvězdného Novaka Djokoviče, povede nově krajana a současnou slovenskou jedničku Alexe Molčana. Sedmapadesátiletý kouč se dohodl se 47. mužem žebříčku ATP na spolupráci do konce sezony. Součástí trenérského týmu zůstává i dosavadní trenér Karol Beck.
    3. 5., 19:33 | Aktuality |  9 komentářů
    Marián Vajda (© AFP)Marián Vajda (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Když se objevila zpráva, že jsem u Novaka skončil, měl jsem hodně telefonů. Kontaktovali mě různí zástupci, ale konkrétní nabídky jsem nedostával, protože jsem vše v zárodku odmítal. Potom se ale naskytla tato šance. Jsem spokojený, protože mohu trénovat nejlepšího hráče na Slovensku. Neváhal jsem dlouho," citoval Vajdu web deníku Pravda.

Rodák z Povážské Bystrice vedl Djokoviče v letech 2006 až 2017 a následně i od roku 2018 do letošního března. Pomohl mu nejen k postu světové jedničky, ale i ke všem 20 grandslamovým titulům.

Čtyřiatřicetiletou světovou jedničku Djokoviče vede po Vajdově odchodu Chorvat Goran Ivaniševič. "Novak a já jsme stále přátelé, byl to přátelský rozchod. Řekl jsem Goranovi, že se uvidíme v Paříži. Novakovi jsem to (o spolupráci s Molčanem) neřekl, ale Goranovi ano, takže jsem si jistý, že to ví i Novak," uvedl Vajda.

Podle slovenského trenéra se chtěl Djokovič více koncentrovat na grandslamové turnaje a příliš početný trenérský tým mu v takovém případě nedával smysl. "Chtěl to zredukovat a mít jen jednoho trenéra. Vybral si Gorana Ivaničeviče. Nebyl důvod, aby nás bylo víc. Nikdy jsme se však o tom přímo nebavili. Vycházím jen z analýzy programu, který si připravil na nejbližší období," podotkl Vajda.

Sedmapadesátiletý kouč má nyní v plánu pomoci k vrcholu také Molčanovi. "Alex je v žebříčku na podobném místě, jako byl na začátku naší spolupráce i Novak. Nemáme na Slovensku moc špičkových hráčů, ale zaujalo mě, že je Alex mladý a stále má šanci se zlepšovat. Nebudu na něj vytvářet tlak, ani za něj mluvit. Samozřejmě chci, aby nadále stoupal v žebříčku a dařilo se mu na grandslamových turnajích. Nebude to ale lehké," dodal Vajda.

Slovenský kouč by se mohl po Molčanově boku představit poprvé už příští týden na Masters v Římě.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (9)
04.05.2022 12:12Od: Pavol Djoko.
Pomeee! Veľa šťastia obom. Samozrejme len v prípade, že nebudete hrať proti mne, pridal pár smajlíkov srbský tenista. smilesmilesmile
[ Reagovat ]
04.05.2022 10:52Od: peRFect
Tak Mariana už nebavilo cestovat.Hahaha
[ Reagovat ]
03.05.2022 22:01Od: Patik
zaujímalo by ma ako to chodí a ako to bude keď sa stretne Novak s Molčanom..čo mu Vajda povie pred zápasom..vieš čo Noleho som trénoval roky tak aby nemal žiadnu slabinu..bohužiaľ ti neporadím choď tam a sústreď sa len na seba..a nezabudni si ruženec.
[ Reagovat ]
03.05.2022 20:58Od: paddy
Goran i Boris neúspěšně podnikali, Boris podváděl a Novak se od něj přiučil

to je trio, vše do sebe zapadá, chybí jen Pepe Imaz smile

"Do práce i do školy, podprsenky z Trioly!" smile smile
[ Reagovat ]
03.05.2022 21:40Od: Fandina
Triola je v tom nevinně.

Ale jinak se nestačím divit, že Vajda prý nechtěl cestovat a teď toto.
[ Reagovat ]
03.05.2022 21:50Od: paddy
něco si vymyslet museli smile smile
[ Reagovat ]
03.05.2022 22:17Od: Marduch
To byl důvod jen trochu. V kuloárech se ví, že Vajdovi došla trpělivost s Noleho antivax přístupem (resp. vyautovani se z turnajů) a s Noleho ucasti na OH těsně před USO, kde mohl dokončit dílo Grandslam.
[ Reagovat ]
04.05.2022 08:56Od: Tomas_Smid_fan
Třeba s ním bude cestovat jenom po Slovenskusmile
[ Reagovat ]
03.05.2022 19:42Od: Pavol Skúsenosti plus talent.
Nech sa Vám darí. smilesmilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist