Vondroušová: Obhajovat finále v Paříži budu kdykoliv. Klidně na podzim

  • Loni spolu česká tenistka Markéta Vondroušová a Australanka Ashleigh Bartyová hrály finále Roland Garros. Dnes se na dálku přes půl zeměkoule shodly, že přeložení antukového grandslamu kvůli pandemii koronaviru respektují a zkusí v Paříži uspět, kdykoli k tomu dostanou příležitost.
    19. 3., 18:48 | Aktuality |  7 komentářů
    Markéta Vondroušová (© j48tennis.net)Markéta Vondroušová (© j48tennis.net) 
     
  • Profil hráče

"Loni jsem na Roland Garros prožila asi nejlepší turnaj v kariéře a logicky jsem se do Paříže těšila. Přeložení je asi logickým krokem pořadatelů. Vzniklá situace nás všechny zaskočila, ale nedá se absolutně nic dělat. Rozhodnutí musím respektovat. Zdraví je pro všechny na prvním místě," uvedla Vondroušová pro ČTK.

Kvůli novému typu koronaviru odpadne antuková sezona včetně Roland Garros. Představitelé pařížského grandslamu v úterý oznámili, že se turnaj místo 24. května až 7. června uskuteční na přelomu září a října.

"Budu se připravovat co nejlépe tak, abych se o další úspěch pokusila třeba na podzim," řekla Vondroušová. Podobně mluvila v Sydney první hráčka světa Bartyová, která českou tenistku loni ve finále porazila 6-1 6-3. "Doufám že dostanu šanci obhajovat titul. Jakoukoli možnost hrát beru všema deseti," pronesla Australanka.

Aktuálně osmnáctá hráčka žebříčku Vondroušová se snaží doma udržovat v kondici. "Všemi možnými prostředky. Není to lehké, ale nestěžuji si. Všichni jsou na tom stejně a tenis a sport všeobecně je nyní nedůležitý," řekla rodačka ze Sokolova.

Svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha vyzvala fanoušky, aby se k sobě chovali zodpovědně. "Nosili roušky a řídili se pokyny. Jen tak pomůžeme společně tomu, aby se situace brzy zlepšila a mohli jsme se společně bez omezení vrátit k tomu, co máme nejraději. V mém případě k tenisovým turnajům," konstatovala.

Dvacetiletá hráčka vyjádřila obdiv lékařům, sestřičkám, hasičům i policistům. "I ke všem dalším lidem, kteří tomu dennodenně čelí. Jejich práce si strašně vážím," zdůraznila Vondroušová.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
20.03.2020 01:11Od: tommr Markéta Vondroušová
patří mezi tenistky, kterým může současná krize pomoct. Začátek roku měla tragickej a během jara by se nejspíš dostala mimo první stovku. Ted se může dát zdravotně do pořádku, potrénovat a na podzim by opět mohla patřit mezi nejlepší. Je ale samozřejmě otázka jestli jí to k něčemu bude, protože budoucnost je velice nejistá ...
[ Reagovat ]
20.03.2020 02:48Od: blixa
"... budoucnost má nejistou,
nemůže se vdááát,
radila se s dentistou zda můstek moh by dát"
[ Reagovat ]
20.03.2020 10:33Od: jirkaS
:-D
to už dneska nikdo nezná
[ Reagovat ]
20.03.2020 12:54Od: Petr_Fisk
Ten čas navíc, na důkladnější regeneraci, je nejen pro Markétu, ale i další tenisty a tenistky (kteří laborovali se zraněním) dar "z nebes". Možná se s odstupem času a po pár létech zjistí, že jim to vlastně pomohlo v kariéře.
Stejně tak to ale pro starší ročníky může znamenat konec kariéry. "Čo sa dá robiť, aj tak nasadať"...:)
[ Reagovat ]
20.03.2020 15:41Od: tommr
jj mladým to může paradoxně i prospět, ale pro starší ročníky je to velkej průšvih. Všechny třicátnice budou mít velký problémy s restartováním kariéry a mnoho z nich kvůli týhle pandemii bohužel skončí. Nejvíc se bojím o Petru Kvitovou ...
[ Reagovat ]
20.03.2020 21:48Od: Petr_Fisk
Jasně, je to naše lvice.
Ale těch hráčů a hráček, kteří se na to už za rok můžou vykašlat je pěkná řada...
Paradoxně, sveřepého Skota možná díky tomu nebudou muset za pár let vozit na vozíku...:)
[ Reagovat ]
19.03.2020 20:12Od: George_Renel
To Kristýna P. již má jiné starosti. Tedy radosti.
https://www.super.cz/691661-zamilovani-az-po-usi-pliskova-se-pochlubila-snimkem-se-spartanskym-fotbalistou.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist