Eastern European Championship
skreč

Zprávy

Češi v United Cupu končí. Rozhodla třísetová porážka Lehečky s Djokovičem

UNITED CUP - Také 2. ročník United Cupu skončil pro české tenisty už ve skupině. Letos se loučí bez vítězství, po porážce 0:3 s Číňany nestačili ani na Srby. Wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová (24) sice v Perthu porazila 6:1, 3:6, 6:3 Olgu Danilovičovou (22) a na druhý pokus si připsala první výhru v nové sezoně, Jiří Lehečka (22) pak ale nepřekvapil proti světové jedničce Novaku Djokovičovi (36), přestože favorita dostal do třetího setu. Češi tak přišli o teoretickou šanci stát jedním ze dvou nejlepších týmů na druhém místě ve skupině, naopak Srbové si následnou výhrou v závěrečném mixu zajistili postup.

Rok 2023, ATP část IV. Djokovič posedmé kraloval na Turnaji mistrů a předčil Federera

Novak Djokovič přepisoval tenisovou historii i v závěrečných měsících uplynulé sezony. Aktuální lídr žebříčku už posedmé ovládl Turnaj mistrů, čímž překonal Rogera Federera a osamostatnil se na prvním místě v počtu titulů z prestižní akce pro osm nejlepších tenistů roku. Ještě předtím zaokrouhlil svou sbírku triumfů z podniků Masters na 40. Na jeho prvenství v Turíně navázal na Turnaji mistrů do 21 let krajan Hamad Medjedovič.

Medjedovič překvapivě kraloval na Next Gen ATP Finals. Turnaj má už popáté neporaženého šampiona

Hamad Medjedovič (20) překvapivě vyhrál letošní ročník Turnaje mistrů do 21 let v saúdskoarabské Džiddě. Srbský talent porazil ve svém prvním finále na akcích větších než challengery 3:4, 4:1, 4:2, 3:4, 4:1 nasazenou jedničku a největšího favorita Arthura Filse (19). Žebříčkový bod sice nedostal ani jeden, nicméně si během pár dnů vydělal více peněz než dosud. Next Gen ATP Finals se konalo pošesté a už popáté má neporaženého šampiona.