Badosaová přijde o Australian Open. V Melbourne měla pozitivní test na Covid

  • Paula Badosaová je první tenistkou, která měla po příletu do 'bubliny' v Melbourne pozitivní test na Covid-19. Třiadvacetiletá Španělka má prý příznaky nemoci a už byla izolována na jiný hotel s lékařskou péčí. Přijde tak o svůj třetí start na Australian Open.
    21. 1., 15:26 | Aktuality |  11 komentářů
    Paula Badosaová (© AFP)Paula Badosaová (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Mám špatnou zprávu. Dnes jsem dostala pozitivní výsledek testu na Covid-19. Necítím se dobře a mám některé z příznaků, ale budu se snažit co nejdříve uzdravit a poslouchat lékaře. Už jsem byla převezena do izolace v jiném hotelu, kde budu monitorována," oznámila Badosaová na Twitteru.

Třiadvacetiletá Badosaová byla od svého příletu do Melbourne v přísné karanténě. Během přesunu totiž byla na palubě s osobou, která měla po příletu pozitivní test na Covid-19. Během dosavadního pobytu tak nesměla opustit svůj hotelový pokoj. 

V přísné karanténě se v Austrálii ocitlo celkem 72 tenistů ze tří 'postižených' letů. Badosaová přiletěla z Abú Zabí letadlem, ve kterém bylo celkem 25 hráčů včetně českých tenistek Barbora Strýcová, Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

Badosaová je vůbec první tenistkou či tenistou, který má pozitivní test po příletu do Melbourne. V uplynulých dnech sice byli podle úřadů státu Victoria pozitivní na koronavirus už čtyři tenisté, pořadatelé úvodního grandslamového turnaje však tyto informace nepotvrdili.


Kvůli pozitivním testům na Covid-19 do Melbourne vůbec neodletěli Madison Keysová, Amanda Anisimovová a Andy Murray. Brit ale ještě stále vyjednává o startu na Australian Open.

67. hráčka světa Badosaová se letos chystala na své třetí Australian Open. Nejdál se dostala loni, kdy deklasovala Švédku Johannu Larssonovou a ve druhém kole pak podlehla Petře Kvitové.

Nejlepšího grandslamového výsledku Badosaová dosáhla loni na podzimním Roland Garros, na kterém se prodrala do čtvrtého kola. Do letošní sezony vstoupila na podniku WTA 500 v Abú Zabí, kde vypadla ve třetím kole.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (11)
22.01.2021 08:44Od: Grape ...
Vůbec nehodlám brát Australanům jejich právo na to nastavit si na svém území podmínky, jaké uznají za vhodné. Zde mě ale zaráží dvě věci:
1. AO začíná až za 17 dní, tak proč je už nyní jasné, že Paula nebude hrát? Myslel jsem, že smysl předčasného příletu a karantény je právě v tom, aby se pozitivní hráči stihli do startu uzdravit.
2. Kdo tyto tenisty v pavouku nahradí? To do Austrálie letěli do karantény dobrovolně náhradníci? Podstoupí 14denní karanténu i když ví, že si nejspíš nezahrají? Nebo je nahradí domácí tenisté z nižších pater žebříčku?
[ Reagovat ]
22.01.2021 08:48Od: EllNino
Podle mě to budou deblistky ...
[ Reagovat ]
22.01.2021 13:05Od: Grape
Tak to mě vůbec nenapadlo, ale zní to logicky. smile
[ Reagovat ]
22.01.2021 18:19Od: tommr
do Austrálie přiletělo a karanténu nastoupilo i několik hráček, které vypadly v kvalifikaci AO. Budou tam ale jako náhradnice právě pro tyto případy. Myslím, že se jedná o 6 hráček ale tím počtem si nejsem jistý ...
[ Reagovat ]
22.01.2021 18:31Od: EllNino
ono je dost LL + nahradnice, přesně
[ Reagovat ]
22.01.2021 22:14Od: Grape
Díky smile To teda celkem respekt, karanténa bez jistoty hraní...
[ Reagovat ]
21.01.2021 17:15Od: FulnekUltras
ať žije doktor Sládek smile
[ Reagovat ]
22.01.2021 21:55Od: Grape
Díky ???? To teda celkem respekt, karanténa bez jistoty hraní...
[ Reagovat ]
22.01.2021 22:14Od: Grape
Pardon, to nemělo být sem..
[ Reagovat ]
21.01.2021 16:07Od: Pavlis
Pro tyto případy mají nyní v Austrálii přísné podmínky. Ovšem, čekat, jak se situace vyvrbí, to je asi nejhorší. A samozřejmě, zamezit nákaze a izolovat každý případ. I tak to ale nemusí stačit. Těm českým hráčkám nezávidím, jsou v prekérní situaci a nezbývá než doufat, že jim nic nebude.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist