Češi v akci, středa 6. 12. Knutsonová v Angers těsně podlehla domácí Cornetové

6. 12. 2023, 00:01
Aktuality 11
Gabriela Knutsonová dohrála na podniku WTA 125k ve francouzském Angers hned v úvodním kole po těsné porážce s domácí nasazenou hvězdu Alizé Cornetovou. Další Češi hráli na turnajích ITF a juniorských akcích.
© AFP

WTA 125k ANGERS (Francie), tv. povrch / hala

Program | Místní čas | Live výsledky | Pavouk dvouhra
Cornetová (8-Fr.) - Knutsonová (ČR) 7:5, 7:6 (7:1)

• Čtyřhra dívky - 2. kolo •
A. Kovačková/Samsonová (1-ČR) - Barrosová/Cinalliová (Braz./Arg.) 7:5, 4:6, 10:8

J30 KAPSKÉ MĚSTO (JAR), tv. povrch

Fiocchi/Luňák (It./ČR) - Neubauer/Park (2-Rak./Brit.) 6:7 (3:7), 7:6 (7:3), 10:7

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

11
Gabriela odehrála s Cornetkou vyrovnanej zápas, kterej rozhodly větší zkušenosti soupeřky. Gabriela mohla klidně vyhrát ve dvou setech. Bohužel ale v prvním setu neproměnila setbol a ve druhým nedokázala set za stavu 5:3 dopodávat ...
Yonaash
Cornet - Knutson. To je teda bitka. Podání není výhodou. Knutson hraje hezky, bohužel Kornetka všechno vrátí a to ještě tak nepříjemně, že od Gábi přijde většinou výhoz nebo síť. Ale snad to dá.
Škoda toho nevyužitýho setbolu v prvním setu ...
Yonaash
Bohužel další šanci už nedostala. Musí se naučit proti takhle zkušeným hráčkám příležitosti proměňovat.
Sinuhet1
Na setball bylo asi nechytatelne eso...
Dobry-den
Zahrát si s kvalitní obranářkou, jako je Cornetová, je pro Gabču cenná lekce. Francouzka Gabče slušně zatápí, je těžké proti ní dohrát výměnu.
Bohužel má ale Gabča problémy i sama se sebou. Podání nefunguje, snad v každém gemu čelí brejkbolům, teď snad poprvé udržela hladce servis. Ale tropí chyby z jakékoliv pozice, ach jo. V prvním setu jsem jí napočítal 32 UE. smile
Yonaash
To bych věřil no. Těch zkažených volejů na síti a nalitých míčů bylo hafo. Ve druhém setu se nic nezměnilo.
Dobry-den
Nakonec 57 chyb. A to jsem byl velkorysý. smile Ale i přes šílené množství minel mohla klidně vyhrát 2:0 na sety, protože měla v 1. setu setbol a ve druhém vedení 5:3. Pro tentokrát to můžeme svést na nezkušenost a doufat, že se to zlepší, protože potenciál tam je.
Ale zatím stále platí, že Gabča hraje dobře jen na ITFkách, kde není k vidění. Pokud je její zápas na streamu, tak je to hrůza hrůzoucí. smile