Český tenista měl před challengerem v Praze pozitivní test na Covid-19

  • Mužská tenisová organizace ATP oznámila, že testování před challengerem v Praze odhalilo koronavirus u nejmenovaného českého hráče. Tenista neměl na základě svého žebříčkového postavení zajištěnou přímou účast v hlavní soutěži turnaje ani v kvalifikaci.
    15. 8., aktualizováno | Aktuality |  0 komentářů
    Tenis (ilustrační foto)Tenis (ilustrační foto) 
     

ATP uvedla, že hráč šel do povinné domácí karantény. "Zároveň byl zahájen trasovací proces jeho kontaktů, aby byly identifikovány a informovány osoby, které mohly s hráčem přijít do styku," sdělila ATP na twitteru.

Pozitivní nález potvrdil ČTK promotér turnaje Michal Hrdlička. "Jedná se o jedince, který není aktivním účastníkem turnaje. Všichni ostatní byli negativní, včetně rozhodčích a zaměstnanců ATP. Turnaj není ohrožen a pokračuje," napsal v SMS zprávě.

Také ředitel turnaje Vladislav Šavrda ujistil, že akce není ohrožena. "Šlo o možného náhradníka, který není z Prahy. Testy podstoupil pouze pro alternativu, že by mohl zasáhnout do turnaje, která nenastala. Hráč čeká na výsledek druhého testu, který potvrdí, nebo vyvrátí ten první. Je zásadní, že hráč nenavštívil areál I. ČLTK Praha a nesetkal se s žádným z turnajových hráčů," řekl ČTK. Pozitivně testovaný tenista nemá teplotu ani žádné jiné příznaky.

Antukový challenger na pražské Štvanici začal dnes zápasy 1. kola hlavní soutěže. Největší hvězdou turnaje je trojnásobný grandslamový vítěz Stan Wawrinka ze Švýcarska, jenž byl nasazen do druhého kola.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist