Další dva hráči odevzdali pozitivní test. Počet případů koronaviru před Australian Open stoupl na deset

  • Další dva hráči a jeden člen doprovodu během povinné 14denní karantény před startem Australian Open v Melbourne odevzdali pozitivní test na koronavirus. Počet případů tak stoupl na deset, z toho jsou pozitivní čtyři tenisté. Úvodní grandslam sezony má vypuknout 8. února, o týden dříve jsou na programu přípravné turnaje.
    20. 1., 09:39 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Úřady státu Victoria při středečních testech odhalili další tři případy koronaviru, pozitivní test údajně měli dva tenisté a jeden nehrající člen doprovodu. Žádného ze tří pozitivně testovaných však nečeká zpřísnění podmínek. Do Melbourne totiž dorazili jedním z letadel, v nichž měl někdo bezprostředně po příletu do Melbourne pozitivní test, a preventivně už byli v přísnější karanténě bez možnosti opustit hotelový pokoj a trénovat.

Do přísnější karantény muselo celkem 72 tenistů a tenistek (seznam jmen pořadatelé neuvedli), kteří dorazili speciály z Abú Zabí, Dauhá a Los Angeles. Mezi nimi jsou i čtyři čeští zástupci - Barbora Strýcová, Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a kvalifikant Tomáš Macháč.

Charterových letů bylo celkem 17. Dle slov ředitele Australian Open Craiga Tileyho bylo mezi více než 1200 hráči, členy jejich realizačních týmů, rozhodčími a pořadateli provedeno přes 3200 testů. "Jsme v šestém dni karantény, takže zatím jsou ta čísla velice nízká, všechny aktivní případy šly přímo do hotelové karantény," uvedl.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist