Finále Poháru Billie Jean Kingové v listopadu v Praze? Kaderka vážně jedná o přesunu

  • Finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové by se mohl přesunout do Prahy. Šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka včera uvedl, že o tom jedná s vedením Mezinárodní tenisové federace (ITF) . Jasno by mělo být do konce června.
    15. 6., 09:32 | Aktuality |  7 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Závěrečný turnaj ženské soutěže se měl konat v Budapešti, ale loni byl zrušen a letos byl kvůli koronavirové situaci odložen. Maďarská metropole se pořádání akce v květnu vzdala.

"Velmi seriózně a vážně jednáme s ITF a jsme před rozhodnutím. Musíme do konce června oznámit, jestli Praha převezme pořádání z Budapešti," řekl Kaderka při včerejším příletu vítězky dvouhry a čtyřhry na Roland Garros Barbory Krejčíkové do Prahy.

Kromě českého týmu mají ve finále startovat i Austrálie, Bělorusko, Belgie, Francie, Německo, Maďarsko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko a USA.

"Byla by pohádka, kdyby se světové finále odehrálo v Praze. Volal jsem Báře (Krejčíkové) a ptal se: Chceš Fed Cup v Praze? Řekla, že ano. Není to nereálné, už několik týdnů jednám se šéfem ITF," řekl Kaderka, který se s Davem Haggertym potkal i na Roland Garros.

Krejčíková: Bylo by to nádherné
Nová česká hvězda Krejčíková měla z možného finále Fed Cupu v Česku radost. "Bylo by to nádherné. Byla bych ráda, kdyby se to stalo," řekla a vzpomínala, jak v roce 2018 v O2 areně získala její deblová parťačka Kateřina Siniaková rozhodující bod ve finále proti Američankám. "To byl neskutečný zážitek, jak nás lidi podporovali a jaká byla atmosféra," řekla Krejčíková.

Pokud by vydržela v současné formě až do podzimu, mohla by být za hrdinku třeba Krejčíková. "Byla by obrovská čest reprezentovat a vyhrát poslední bod. Byl by to taky splněný sen, být lídrem českého týmu, ale teď v té situaci nejsem a uvidíme, jak to vyvine," uvedla Krejčíková.

Finálový turnaj by se mohl podle Kaderky hrát 44. týden v roce, tedy od 1. listopadu.

Fed Cup byl na Pohár Billie Jean Kingové přejmenován loni na počest dvanáctinásobné grandslamové vítězky a bojovnice za rovnost pohlaví a sociální spravedlnost. Zvýšily se také finanční odměny pro účastníky finálového turnaje na 18 milionů dolarů.

České tenistky jsou v soutěži nejúspěšnějším týmem poslední dekády, od roku 2011 získaly šest ze svých jedenácti trofejí. Pět zbývajících titulů vybojovalo ještě Československo. Naposledy získaly stříbrný pohár po finále v Praze v roce 2018.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
15.06.2021 17:07Od: Mony Bereme
Holek v Praze není nikdy dost
[ Reagovat ]
15.06.2021 14:34Od: tommr dobrej nápad ale divnej termín
kdyby se ten turnaj u nás podařilo uspořádat tak by to byla skvělá zpráva pro naše hráčky i fanoušky ... smile
Co mě ale zaráží je ten termín o kterém Kaderka mluví. Pokud vím tak v týdnu od 1.11 je naplánovaná Elite Trophy a hned následující by se měl uskutečnit TM ... smile
[ Reagovat ]
15.06.2021 15:28Od: Petr_Fisk
To je hodně divný smile
Ledaže by Kaderka měl info z Číny, které my nemáme...
[ Reagovat ]
15.06.2021 17:43Od: tommr
jj může to znamenat, že Čínani nebudou "provozuschopný" ani letos ... smile
[ Reagovat ]
16.06.2021 23:01Od: FulnekUltras
ušácké agenty si už domů jen tak nepustí
[ Reagovat ]
15.06.2021 13:28Od: slacker
JIne jmeno jiny format. Fed Cup nam zrusili, toto je jina tymova soutez
[ Reagovat ]
15.06.2021 13:23Od: Jan
Byl by pěkný FC opět v Praze.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist