Finálové turnaje Fed Cupu i Davis Cupu budou až příští rok

  • Tenisové soutěže Fed Cup i Davis Cup vyvrcholí až v příštím roce. Ženy včetně českého týmu se měly o trofej utkat v dubnu v Budapešti, ale pandemie koronaviru plány překazila. S předstihem dnes mezinárodní federace ITF odložila i listopadové finále mužského Davisova poháru, Češi a spol. budou bojovat o slavnou trofej až na podzim příštího roku.
    26. 6., 14:01 | Aktuality |  12 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Tenistky se letos měly vrátit ke skupinovému formátu Fed Cupu a Češky na závěrečný turnaj dostaly divokou kartu. Do Budapešti však pojedou až příští rok na jaře. Hrát se bude od 13. do 18. dubna v hale na antuce. Dvanáctka kvalifikovaných týmů i původní rozlosování platí, Češky jsou ve skupině D se Švýcarskem a Německem.

"Tajně jsem doufal, že by se finále mohlo v listopadu či prosinci odehrát, jako začátek nové sezony. Ale nedá se nic dělat, taková je celosvětová situace. Hlavně, aby se tenisová sezona rozeběhla, v roce 2021 ji nic nenarušilo a v dubnu se těším do Budapešti," řekl kapitán Petr Pála v tiskové zprávě.

V případě postupu by se české tenistky utkaly s nejlepším celkem skupiny B. V ní jsou loňské finalistky Australanky, Bělorusky a Belgičanky. ITF na finálovém turnaji rozdělí 18 milionů dolarů, z toho dvanáct mezi hráčky a šest mezi národní tenisové asociace.

Češky jsou nejúspěšnějším týmem poslední dekády, od roku 2011 získaly šest ze svých jedenácti trofejí. Pět zbývajících vybojovalo ještě Československo. Naposledy české tenistky vyhrály Fed Cup předloni.

Nový termín dostal i Davis Cup, a to od 22. listopadu 2021. "Do Madridu jsem se těšil, je to škoda. Když už začnou turnaje, počítal jsem s finálovým týdnem letos. Tím spíše, že i ve Španělsku se situace uklidnila. Ale nedá se nic dělat, takové je rozhodnutí. Jsem rád, že alespoň platí vybojovaný postup do finálové skupiny. A mladí hráči mají před sebou rok na sbírání zkušeností z velkých turnajů, které, jak pevně věřím, za rok a půl v Madridu prodají," řekl kapitán Jaroslav Navrátil, jehož svěřenci budou mít ve skupině C Francii a Velkou Británii.

Tenisovou sezonu pandemie nemoci Covid-19 ochromila od března až do srpna, kdy by se měly konat první turnaje ATP a WTA Tour. Prestižní týmové soutěže už letos nebudou.

"Je to velká škoda. Škoda o to větší, že když jsem varoval, že nový model bude snadno zranitelný například exogenními šoky, nikdo to nechtěl slyšet. Navíc Piquého Davis Cup se stejně hrál s výjimkou utkání domácích téměř bez diváků, tak jeho přeložení moc nerozumím," komentoval rozhodnutí ITF prezident českého svazu Ivo Kaderka.

"Ale o to více si užijme nadcházející střetnutí národních daviscupových týmů Česka a Slovenska za týden. Alespoň máme náplast na smutek za rok bez kdysi tolik atraktivního a žádaného mezinárodního soupeření," dodal.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (12)
27.06.2020 17:51Od: sojka1
docetla jsem se, ze zruseni DC ma hodne malo spolecne s virem, ze Pique, teda cela investicni skupina, nezachranuje nejake hrace nebo divaky, ale predevsim sebe, financne jsou v minusu a timhle krokem velmi usetri.... to bylo teda terno, ten novy koncept souteze.... :-(
[ Reagovat ]
26.06.2020 18:29Od: misa
Jdětě už do pr... A ke konci roku začne další kolo odkladů, tentokrát již sezony 2021.
[ Reagovat ]
26.06.2020 19:28Od: paddy Re: :)
Měl bys zvážit svou kandidaturu do čela WTA, ATP nebo ITF
[ Reagovat ]
26.06.2020 23:41Od: misa
V Česku je naštěstí takových paddyů minimum. Už ani ve vlacích se roušky nenosí, i když jsou formálně povinné :)
[ Reagovat ]
27.06.2020 00:27Od: misa
Ano, v Madridu se bude hrát v září pěkný turnaj. Díky za připomenutí :)
[ Reagovat ]
26.06.2020 14:32Od: Frick Zbabělí alarmisti
Tohle by se dělat nemělo. V zásadě tím veřejnosti říkají, jak dlouho bude ještě špatně.

Vědí naprosté houno, co bude za P*Ě*T měsíců.

Tak jako se na začátku dubna nemohlo vědět, že za 2,5 měsíce bude chodit 5 000 lidí na fotbal.
[ Reagovat ]
26.06.2020 14:48Od: tommr
pokud se to bude hrát v hale tak to opravdu mohli uspořádat už letos na konci listopadu nebo na začátku prosince. Podmínky se tou dobou určitě nebudou nějak zásadně lišit od podmínek v dubnu příštího roku ...
[ Reagovat ]
26.06.2020 14:57Od: Fandina
A jaký by to mělo smysl, když by se pak zase nehrály kvalifikační zápasy na další rok. Takhle se v podstatě jeden ročník vynechá.
[ Reagovat ]
26.06.2020 14:59Od: Fandina
Píši o FED Cupu.
[ Reagovat ]
26.06.2020 15:07Od: tommr
odehrání finále na konci roku by naopak umožnilo odehrát kvalifikační zápasy příštího ročníku v normálním termínu na začátku příštího roku. Tím, že se letošní finále posune na duben příštího roku se zároven zkomplikuje nebo úplně znemožní odehrání příštího ročníku FC ...
[ Reagovat ]
26.06.2020 15:14Od: Fandina
Aha, to jsem nedomyslela. Tak se zruší jeden ročník. Nic se neděje.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist