Krejčíková je po návratu z Ameriky v domácí karanténě. Kvůli cestě autem z Vídně

  • Barbora Krejčíková po návratu z neuskutečněných turnajů ve Spojených státech amerických musela do čtrnáctidenní domácí karantény. Důvodem byla cesta autem z Vídně do Česka.
    15. 3., 08:34 | Aktuality |  4 komentáře
    B. Krejčíková (© Instagram B.K.)B. Krejčíková (© Instagram B.K.) 
     
  • Profil hráče

Barbora Krejčíková zamířila z Ameriky do Mnichova. Ale zatímco ostatní Češi pokračovali směr Praha, ona přestoupila na let do Vídně a v pátek večer se z rakouské metropole vydala domů autem. A právě kvůli tomu nečekaně musela do dvoutýdenní domácí karantény. 

"Jsem zdravá. Ale protože jsem jela z Vídně do Česka, musím zůstat v karanténě. Rakousko je totiž jednou ze zemí, kde hrozí nákaza koronavirem," oznámila Krejčíková svým fanouškům na Instagramu. Cestou domů se prý chránila respirátorem.

I když Rakousko patří stejně jako Německo na seznam rizikových zemí, po mezipřistání na mnichovském letišti a následném přesunu do Česka lidé do karantény nemusí. Rozhodla o tom česká vláda. Spojené státy rizikovou zemí zatím nejsou.

"Výjimku pro tranzit udělilo ministerstvo vnitra vzhledem k tomu, že riziko nákazy je výrazně menší, než když lidé v takové zemi pobývají a my nemáme možnost zjistit, jak dlouho," odpověděl český ministr zahraničí Tomáš Petříček na dotaz české tenistky prostřednictvím Twitteru. 

Čtyřiadvacetiletá Krejčíková dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně na Australian Open, kde prošla kvalifikací a při premiéře v hlavní soutěži se dostala přes Estonku Kaiu Kanepiovou do druhého kola. 

Naposledy si bývalá nejlepší deblistka světa zahrála koncem února v Dauhá, kde se představila pouze ve čtyřhře a s Kateřinou Siniakovou vypadly v semifinále s pozdějšími šampionkami Barborou Strýcovou a Su-Wei Hsieh z Tchaj-wanu.

Se stejnými soupeřkami Krejčíková prohrála i v semifinále Australian Open a ve finále v Dubaji, kde startovala s Číňankou Saisai Zheng. Titul slavila se Siniakovou hned na začátku roku v čínském Shenzhenu.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
15.03.2020 22:59Od: Frick Angláni
chtějí nakazit celou populaci. Brrrrr......

To nevim, co bude.

4 měsíční kriminál pro lidi 70+ je běs. Do půlky července.

No, tak nikdo do GB, nikdo z GB.
[ Reagovat ]
15.03.2020 23:04Od: FulnekUltras
je to jedna z možností - švýcarská varianta mi připadá lepší - co taky s "liberálními demokraty" bez jakékoliv disciplíny, kteří se neumějí 14 dní omezit úplně, že jo?
[ Reagovat ]
15.03.2020 11:35Od: com
Krejcikova zas chytra jak radio
[ Reagovat ]
16.03.2020 07:26Od: ivecka
No ano, je fakt nutné si za stávající situace dopisovat s ministrem. Holka si myslí, že je asi příšerně důležitá..
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist