Pavljučenkovová a Rubljov v ruském finále přežili mečbol a mají zlato z mixu

• OH TOKIO - Na olympiádě v Tokiu se rozhodlo o posledních medailistech v tenisových soutěžích. Smíšenou čtyřhru vyhráli Anastasia Pavljučenkovová a Andrej Rubljov, kteří v ruském finále porazili po odvrácení mečbolu 6-3 6-7 13-11 krajany Jelenu Vesninovou s Aslanem Karacevem.
    1. 8., 14:54 | Aktuality |  7 komentářů
    Pavljučenkovová a Rubljov (© AFP)Pavljučenkovová a Rubljov (© AFP)

Ruské finále smíšené čtyřhry vyhráli čtvrtí nasazení Anastasia Pavljučenkovová a Andrej Rubljov. Jelenu Vesninovou s Aslanem Karacevem zdolali 6-3 6-7 13-11.

Vesninová má zlato z ženské čtyřhry v Riu, další medaile jí v sobotu těsně unikla po čtyřech neproměněných mečbolech v utkání o deblový bronz s Brazilkami. Jediný míč od vítězství se ocitla i dnes za stavu 10-9 v supertie-breaku.

Ve finále smíšené čtyřhry nastoupily také před pěti lety v Riu dva páry ze stejné země, tehdy to byli Američané. Bronz za nimi vybojovali Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou. Letos čeští tenisté v této soutěži neměli zastoupení.

Ruští tenisté získali v Tokiu díky finalistům mixu a Chačanovovi zlato a dvě stříbra, což jim vyneslo primát nejúspěšnější výpravy. O druhé místo se s bilancí 1-1-0 podělily Česko, Švýcarsko a Chorvatsko.