Pořadatelé French Open si rychle uvědomili, že změnit termín bez varování byla chyba, tvrdí Courier

  • Bývalý tenista Jim Courier tvrdí, že pořadatelé antukového grandslamu rychle přišli na to, že změnit termín na přelom září a října bez jakéhokoli upozornění hráčů a dalších turnajů byla velká chyba. Dvojnásobný šampion French Open počítá s tím, že se nový termín ještě bude řešit.
    9. 4., 08:54 | Aktuality |  6 komentářů
    Jim CourierJim Courier 
     

Změna termínu French Open z přelomu května a června na přelom září a října byla velkým překvapením snad pro všechny. Někteří představitelé velkých organizacích o tom možná věděli předem, z hráčů však nejspíš byl informován pouze Rafael Nadal, který telefonoval s ředitelem turnaje a nový termín posvětil.

Jenže vzhledem k tomu, že si French Open, dá se říci, změnilo termín bez ohledu na ostatní, nemají vůbec datum 20. září až 4. říjen jisté. Zaprvé je mohou zastavit představitelé ATP, WTA nebo ITF, zadruhé není jasné, zda momentální pandemie koronaviru v září dovolí tenistům vstoupit na pařížskou antuku.

"Z toho, co jsem slyšel, tak si pořadatelé French Open velmi rychle uvědomili, že změnit termín bez varování ostatních byla velká chyba. Myslím si, že se to ještě bude mezi nejvyššími tenisovými představiteli řešit," tvrdí dvojnásobný šampion a bývalý tenista Jim Courier.

Nový termín antukového grandslamu totiž koliduje s exhibičním Laver Cupem, jehož zakladatelem je švýcarská hvězda Roger Federer. Mimo Laver Cupu jsou v tom týdnu naplánovány menší asijské turnaje. Navíc má pařížský grandslam odstartovat týden po skončení US Open, které je tradičně závěrečným grandslamem sezony.

Hlavní vlna kritiky na pořadatele French Open se strhla ihned po oficiální změně termínu z jejich strany. I tak se najdou tací, kteří reagují až teď. "Bylo to uspěchané rozhodnutí, co já vím, tak například s ATP nic nekonzultovali. Také to vypadá, že vůbec nebrali ohled na další turnaje. V této krizi bychom měli být solidární a rozhodovat společně, proto se podle mě zachovali dost sobecky. Všichni jsme byli velmi překvapení," uvedl Pablo Cuevas.

Pořadatelé antukového podniku velké čtyřky možná zpanikařili, jelikož v případě neuskutečnění letošního ročníku jim hrozí finanční ztráta až sedm miliard korun.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
09.04.2020 22:14Od: Mr.Pink
LC asi problem nebude, roger bude jednat o presunuti na prosinec, pokud by se FO hralo. Ale je nesmysl prechazet z betonu ihned na antuku. Stejne si myslim, ze tato sezona bude ukoncena
[ Reagovat ]
10.04.2020 00:55Od: DORSCH
LC je komedia,ktora konci tradicne najtesnejsim vysledkom,to môzu hrat aj na silvestra
[ Reagovat ]
09.04.2020 10:30Od: Kozoroh
A naivka Forehand si myslí, že RG si prosadí svou navzdory ATP :-)
[ Reagovat ]
09.04.2020 16:09Od: acc
To by mi nevadilo, ze si to mysli, vadi mne, ze to tady obhajoval.
[ Reagovat ]
09.04.2020 20:10Od: FulnekUltras
dneska plánovat cokoliv dýl než cca týden dopředu nemá smysl
[ Reagovat ]
10.04.2020 01:32Od: Forehand
Naivka Kozoroh si myslí, že ak by to bol nepriechodný problém, už by sa to dávno nezrušilo :)

Blik, blik...Či ešte stále tma?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist