Ukrajinku Curenkovou šokoval rozhovor s šéfem WTA o ruské invazi. Z Indian Wells odstoupila kvůli panické atace

  • Ukrajinská tenistka Lesja Curenková skončila na turnaji v Indian Wells předčasně kvůli záchvatu úzkosti. Třiatřicetiletá hráčka, která do hlavní soutěže prošla z kvalifikace, odstoupila před zápasem 3. kola s druhou nasazenou Běloruskou Arynou Sabalenkovou oficiálně z osobních důvodů. Dnes ale oznámila, že ji po rozhovoru s šéfem WTA Stevem Simonem postihla panická ataka.
    13. 3., 21:50 | Aktuality |  143 komentářů
    Lesja Curenková (© Profimedia)Lesja Curenková (© Profimedia) 
     
  • Profil hráče

"Důvodem mého odstoupení byla panická ataka. Oficiálně bude uvedeno 'osobní důvody', pravdou ale je, že jsem měla potíže s dýcháním a řekněme hysterický záchvat," uvedla Curenková podle agentury Reuters pro ukrajinská média.

Curenková uvedla, že ji rozhovor se Simonem o postoji tenisového světa k ruské invazi na Ukrajinu šokoval. "Řekl mi, že on osobně válku nepodporuje, ale pokud ji ruští a běloruští tenisté podporují, je to jen jejich osobní názor a názory jiných lidí bych si neměla tak brát," prohlásila Curenková.

Simon zároveň podle tenistky vyjádřil přesvědčení, že ruští i běloruští hráči nebudou chybět ani na olympijských hrách. "Když jsem se ho zeptala, jestli si uvědomuje, co mi říká v době aktivní fáze ruské vojenské agrese v mé vlasti, odpověděl, že ano a že je to jeho názor," dodala.

WTA v reakci pro Reuters zopakovala, že ruskou invazi odsuzuje. "Základním principem WTA ale zůstává, že tenisté se jako jednotlivci mohou účastnit profesionálních soutěží na základě svých výkonů a bez jakékoliv formy diskriminace a nejsou trestáni kvůli vládním rozhodnutím v jejich zemích," uvedla WTA v prohlášení.

Rozhovor se Simonem vedla Curenková už před zápasem druhého kola s Chorvatkou Donnou Vekičovou, kterou pak ve třech setech porazila. Dál už ale podle svých slov v turnaji pokračovat nemohla. "Opravdu doufám, že se mi povede tyhle všechny informace strávit a připravit se lépe na další turnaj," dodala.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (143)
14.03.2023 16:47Od: Anonym
Tsurenko sa mala zachovat ako Marta Kostyuk, ta vo finale neodstupila.... ako sa ma citit teraz Amazonka asi nikoho nezaujima, a co ta Kaja preco hrala s carevnou a rovno nehodila vidle do kurtu...
je to neriesitelna situacia, ale vobec sa mi nepaci vyjadrenie ich guru, ak sa takto vyjadril, ako sa pise v clanku, tak by ho mali odvolat, len, ci nie je Tsurenko iba prostriedkom na ukoncenie jeho posobenia, vobec by som sa tomu nedivila, v dnesnej prehnitej spolocnosti
[ Reagovat ]
14.03.2023 21:35Od: turista
Proč by Kája měla hodit vidle do kurtu? Lepší je vyhrát což udělala.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:47Od: Nola
Tsurenko sa mala zachovat ako Marta Kostyuk, ta vo finale neodstupila.... ako sa ma citit teraz Amazonka asi nikoho nezaujima, a co ta Kaja preco hrala s carevnou a rovno nehodila vidle do kurtu...
je to neriesitelna situacia, ale vobec sa mi nepaci vyjadrenie ich guru, ak sa takto vyjadril, ako sa pise v clanku, tak by ho mali odvolat, len, ci nie je Tsurenko iba prostriedkom na ukoncenie jeho posobenia, vobec by som sa tomu nedivila, v dnesnej prehnitej spolocnosti
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:39Od: Mony
Šimon je tenisový táta všech, tedy Ukrajinek i Rusek. Když jedna sestra nebo její kamaradka provede něco ošklivého a její sestra bude požadovat, aby se jí rodina vzdala, tak to pro tátu bude těžké. .. Nezapomínejme, že pro 40% Rusů na Donbase je Putin jako Spasitel, a je pochopitelne, že Rusky souciti spise s nimi ..ale jasné je v tom též urazena imperiální pýcha ponizenych Rusu
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:49Od: Mony
Byl jsem mezi prvními, kdo po napadení ihned požadoval vyloučení všech Rusů..
Teď ale už vím, že neřešení , ale hroceni problémů, které se na Ukrajině za posledních 20 let nakoupili, ani jinak skončit nemohlo...
Tedy mohlo, velkým všeobecným forem, kde by veřejnost dávala protistrane otazky..ale u Východnaru jsou asi tanky prirozenejsi
[ Reagovat ]
14.03.2023 21:37Od: turista
Především se do věcí na Ukrajině nikdy neměla zaplést Amerika.
[ Reagovat ]
14.03.2023 22:02Od: Mony
bez ní by to asi byl rychlý proces
[ Reagovat ]
15.03.2023 07:44Od: annah
Možná bychom měli russáky už na Slovensku. Nebo v Pobaltí.
[ Reagovat ]
15.03.2023 09:17Od: Krisboy
...a na Slovensku by je vítal Fico jako osvoboditele a spasitele.smile
[ Reagovat ]
15.03.2023 10:26Od: Patik
Jasné ovládli by svet.. Tak ľudia sa im smejú že prehrávajú na Ukrajine ze nevedia dobyť malu dedinku na Ukrajine ale dobyť Európu to áno.. Tak už sa rozhodnite.
[ Reagovat ]
15.03.2023 10:34Od: Krisboy
Ty by ses měl věnovat opravdu jenom tenisu. Tvoje tenisové komentáře čtu rád, ale v politice jsi neuvěřitelný demagog. Nech toho, prosím. Ve svém vlastním zájmu.
[ Reagovat ]
15.03.2023 12:41Od: Patik
Škoda..ja som není teda žiadny demagog len sa usmievam na niektoré tie názory co sa tu píšu naozaj...
[ Reagovat ]
14.03.2023 12:34Od: Vlk-v-trave
Jedno z které strany, ale stále bude platit zlaté pravidlo... 2 krát promysli, potom hovoř, reaguj... nakonec máme dvě uši, pár očí, ale pusu jen jednu.
Stejně nás víc mrzí to, co řekneme, než to, o čem pomlčíme.

...ať je to jak chce... tak nevím proč u Simona mám dlouhodobý pocit, že tohodle chlápka moc věcí nemrzí... a nikdy neoplýval nějakou sebereflexí...

Příjde mě jako takový kontroverzní typ, ikdyž nevím jestli to je jeho záměr nebo ne. A je to jen slon v porcelánu...

Co řekl: tedy, co tvrdí Tsurenko.

He expressed confidence that the Russians and Belarusians will return to the Olympics and said that it will happen exactly as it is happening now in tennis.

He told me that he himself does not support the war, but if the players from Russia and Belarus support it, then this is only their own opinion, and the opinion of other people should not upset me.

Závěr, nechce válku, ale jestli ji někdo chce z hráčů, tak se kvůli nemá Tsurenko rozčilovat....

Jistě, může to být dobrá rada, neboť naštvání, nenávist, atd. otupuje smysly, a rozhodně to nepomáhá, jasně, ale tohle rozhodně není nej. rada po telefonu a Ukrajince...
[ Reagovat ]
14.03.2023 14:04Od: Fandina
Je to tak, že sytý hladovému neuvěří. Simonovi je to jedno, že někdo někam vlítne a zabijí tam. Tsurenko to pochopitelně jedno není, protože to zažívá. Dokud nás nevykradli, tak mi to také bylo jedno, protože jsem ani ty pocity vlastní marnosti neznala. To samé, když nás v 1968 napadli Rusové. Strašný pocit bezmocnosti, když ti do oken míří tanky a zbraně ostrými a ty nemůžeš nic dělat. Je to hrozný pocit pro člověka, který to zažil. Takže chápu, že lidi, kteří takovou zkušenost nemají, to ani nechápou.
[ Reagovat ]
14.03.2023 19:36Od: annah
Přesně tak. A takový Simon by mohl dovysvětlit svůj postoj: "Podívejte se, slečno Tsurenková, vemte si příklad ze mě. Kdyby například russáci napadli Aljašku pod záminkou, že jim kdysi patřila a že nám ji jen nedopatřením prodali, a kdyby tam vraždili a srovnávali města se zemí, tak já bych si to fakt tak nebral. Prostě bych myslel na něco pozitivního a čekal, až problém vyšumí. Kdyby tam náhodou žili nějací mí příbuzní, tak bych jim doporučil, ať přesídlí třeba do Kalifornie. Rozhodně bych si to tak nebral. A ruské sportovce bych všude vítal. Dejte na mě..."
[ Reagovat ]
14.03.2023 12:25Od: elsky
Nevím co je to za novou módu, lízt lidem do hlavy a zkoumat, co si kdo myslí. Pokud to pan Simon odmítá, může to znamenat, že je normální smile .

Na druhé straně paní Curenková má zase právo se hroutit z čehokoliv.
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:36Od: patriks
Nikdy jsem neslyšel, že by si hráčky telefonovaly s ředitelem WTA. Až hráčka Curenková, která je už dlouho bez formy najednou vede dlouhý telefonát, který pak jakoby z ničeho nic tlumočí s velkou pompou do médií. Jestli to náhodou není promyšlená snaha o diskreditaci šéfa WTA.
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:21Od: Tenisovy.nadsenec Perfektní téma pro Holymotors a Dominika Haška
Každopádně špinavá politika a války do sportu nepatří. Mohl bych si jako fanoušek Djokoviče přát, aby Medvedev a Rublev a další byli zaříznuti, ale to je proti základní podstatě sportu. Takže ne, děkuji nechci. Nikde jsem žádné konkrétní sportovce neviděl vystupovat pro rusky. Snad jenom vymaštěného Oveckina, toho by měli zavřít a vyměnit jako politického vězně. Ale ruské tenisty nám nechte na okruhu. Už jste napáchali dost škod, když jste zničili kariéru Djokoviče skrze covid.smilesmilesmile
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:14Od: Grape
Politika do sportu nepatří - ono to na jednu stranu zní fajn, ale státem, který politiku do sportu tahá ze všech nejvíce, je dlouhodobě právě Rusko.
Pravda, tenisu se to až tak netýká, ale stačí si vzpomenout, co byli schopni rozpoutat například v biatlonu.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:18Od: Tomas_Smid_fan
I na AO dostali provokatéry. Takže ano, Rusko politiku do sportu tahá, ať se to někomu líbí nebo ne.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:22Od: Patik
Ako vieš ze ich tam poslali rusi provokovať a ako vieš ze ti provokatéri boli rusi.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:26Od: Tomas_Smid_fan
No, zprávám se sice nedá zcela věřit, ale můžeš se zeptat, komu jinému by to prospělo.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:39Od: Patik
Ja neviem..komu? Komu pomáhajú rôzne média šíriť dezinformácie.. Prečo sa toto všetko robí? Ako vieš ze to nebol zaplateny Ukrajinec.. Alebo american..a podarilo sa mu to vyvolal problém mal Rusku vlajku ďalší dôvod prečo nenávidieť rusov predsa no nie?
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:04Od: Tomas_Smid_fan
Kvůli tomu, že si zanotovali s pošahaným Srdjanem? To nemyslíš vážně.smile
Ať to udělal kdokoli, k propagandě to využilo hlavně Rusko.

https://sport.aktualne.cz/tenis/nastvali-jsme-nase-nepratele-rusove-si-pochvaluji-specialni/r~695f138ea08811ed8d680cc47ab5f122/
[ Reagovat ]
14.03.2023 18:51Od: Patik
Keď ti mam pravdu povedať dneska sa nedá veriť naozaj nikomu nič..takych článkov som videl a čítal.. Dokonca aj vierohodne videa rozhovory ktoré boli upravené zmenené hlasy slová..graficky upravené tváre..vsade zaplatení ľudia..kazdy si propaguje a napíše to co sa mu hodí vystrihne z kontextu..a tak ďalej..
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:33Od: Grape ...
No jedna věc je, že Lesja je jednou z nejméně sympatických hráček na okruhu a je klidně možné že hraje divadlo, aby se zviditelnila, neboť zápas proti Aryně by na 90% stejně prohrála.
Druhá věc ale je, že pokud tohle Simon řekl, tak je to vážně zhovadilost největšího kalibru.
Nemám stále úplně jasný názor na to, zda nechat ruské a běloruské tenistky hrát, rozumím argumentům z obou stran, jde o individuální sport a tenisté za válku nemohou, na druhou stranu ukrajinské tenistky asi moc dobře vědí, jakým způsobem Rusky o válce mluví a jejich snaha, aby Rusky měly zákaz je celkem vypovídající...
Hlavně ale o to v Simonově výroku až tak nejde, pokud vážně řekl, že podpora dobyvačné války, kde jsou mučeni a zabíjeni civilisté včetně dětí, je osobní názor, tak je to na okamžitý vyhazov. A dokázal bych si i představit nějaký hromadný bojkot tenistek, byť úplně čekat se to asi nedá, přeci jen jde o individuální sport a prachy jsou prachy. Nicméně třeba to, co se minulý týden odehrálo v Anglii kolem G. Linekera je hezkou ukázkou, že když se lidé hromadně za někoho postaví, tak bafuňářům nezbyde než ustoupit...
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:43Od: annah
Vidím to úplně stejně. A toho Simona bych vyrazila takovým obloukem, že by se zastavil až někde v Antarktidě. Není dost sprosté slovo, kterým bych ho označila.
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:32Od: George_Renel
Já bych byl u prohlášení Tsurenkové opatrný.
Dobře víme že je jednou z nejčastěji skrečujících hráček a zrovna tak jsou pověstné její MTO. Je to dost herečka.
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:12Od: jacksomm Slečna je evidentně nervove labilní
..podle mě za její "atakou" stojí spíš nechuť hrát proti silnější soupeřce. Jen se teď hodilo, že je z Běloruska. Osobně mi na názoru pana z WTA nepřijde nic nenormalniho na rozdíl od reakce dotyčného sportovce. Tihle političtí modrozluti fanatici hýbou žluči zase mne.
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:01Od: vladka
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 01:32Od: Anonym Hmmmmmmm....
...nechtěla hrát s Beloruskou, tak hysterčila a radši vzala nohy na ramena????????
[ Reagovat ]
14.03.2023 01:32Od: Lada62 Hmmmmmmm....
...nechtěla hrát s Beloruskou, tak hysterčila a radši vzala nohy na ramena????????
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:19Od: jurasekh Patapuf + Fandina
Vy dva jste skvělí, máte naprostou pravdusmilesmile...Občas se tu někdo nejistě zeptá, protože pořádně nerozumí, ...ale Ti kreténi, co nechápou a okázale dávají najevo "sílu", jsou naprosti ubožáci bez empatie a citu... Jsem dědek, ale taky bývalý reprezentant Československa... takže vám můžu říct, že většině těch ruských hovad jsou nějací Ukrajinci "u prdele"...A stejně byste byli na tom i vy - Češi a Slováci (a možná ještě budete, pokud Ukrajincům dojdou síly) ...Zkuste se zeptat třeba Stachovského nebo Dolgopolova!?
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:38Od: Tomas_Smid_fan
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:22Od: baba
nechci se přít, ale stejně tak si myslím, že většině Ukrajinců, Amíků, Francouzů atd. by nějací Čecháčkové a Slováci byli u prd...taky tak, pokud by došlo na lámání chleba a nehodili bychom se do jejich taktické bitvy o moc..
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:13Od: Tenisovy.nadsenec
smile nestraš tady, Rusové nemají absolutně žádnou sílu k napadnutí NATO. Leda kdyby použili jaderné zbraně, ale to už by nám mohlo být jedno.

Rusko vs NATO je jako Nadal vs Djokovič na Australian Open, Wimbledonu či v hale.... NATO (Djokovič) by zašlapalo Rusko (Nadala) do země jako červa.smilesmile
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:49Od: turista
Jenže dřív než by NATO zašlapalo Rusko do země tak by Rusko pohřbilo celou planetu podle doktríny, že svět bude existovat buď s Ruskem nebo nebude existovat vůbec. Nebral bych to na lehkou váhu.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:20Od: Patik
No asi tak ved to je úplne jasné a ma to úplne jasný záver a to ten ze nikdy nemôžeš poraziť predsa jadrovú veľmoc.. Preto nikdy nezvitazi ani Ukrajina..
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:03Od: Teo
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:08Od: Tomas_Smid_fan Prohlášení Simona
je zhovadilé a zbabělé a nedivím se, že nejenom Lesje zahýbalo žlučí.
Pokud se WTA za něj, coby šéfa staví, je to signál nejen pro sponzory, jak tu někdo poznamenal, ale i pro další organizace.

Věc má rub (napadení UA RUS) a líc (RUS tenisty, co proti válce vystupují)

Úkol je postavit minci na hranu, o což se evidentně snaží Wimbledon. To je šlechetné, ale elegantní řešení to není a ani nemůže elegantní být.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:40Od: Basa
Podle mě to nemohl říct, tak blbej snad není...ale je to šílenost
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:44Od: Tomas_Smid_fan
Měl by se k tomu vyjádřit, protože z amerického zdroje jsem četl dovětek, že ale chápe, že se Lesja cítí hrozně. Což by tu jeho ubohost ještě násobilo.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:54Od: Basa
Ostuda, jsem zvědav i na reakci Micky Lawrer.
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:44Od: Tomas_Smid_fan
Dobré ráno!:)
Možná by bylo zajímavé vědět, co si řeknou spolu mezi 4 očima...
Oficiálně žádná překvapivá prohlášení neočekávám.
Teda, překvapení by bylo, kdyby Lesjina slova popřel.
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:04Od: Tomas_Smid_fan
Pravda to taky může být zčásti a zčásti dobarvená herečkou Lesjou. Hlavně by Simon s prohlášením neměl moc otálet.
[ Reagovat ]
14.03.2023 02:12Od: vavrinec
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:57Od: Torn
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:12Od: Grape
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:16Od: Tenisovy.nadsenec
A ty máš důkaz, že to Simon řekl?
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:10Od: Tomas_Smid_fan
Zásadní bude Simonovo vyjádření. Pokud k žádnému nedojde, tak to řekl.
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:55Od: Tenisovy.nadsenec
Byl bych velice opatrný s těmito soudy typu "kdo mlčí, ten souhlasí". Královská rodina také nevydává stanoviska na kdejaký bulvární nesmysl.
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:51Od: turista
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:24Od: Tomas_Smid_fan
Já bych v tomhle směru opatrný vůbec nebyl. Jedna věc je stanovisko WTA akceptovat ruské hráče/ky, jiná prohlášení jejího šéfa, že mu nevadí hráči, co invazi schvalují. A potažmo, pokud toto řekne Ukrajince.
Ano, zpráv je na na toto téma hafo, ale tenisové špičky nemůžou před problémem strkat hlavu do písku...
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:04Od: Teo
A vyjádření De Santiste jste četl? Že Ukrajina není problém Ameriky, ale Evropy?
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:06Od: Tomas_Smid_fan
Who´s De Santis?smile Předvolební kecy, to Američani umí.
[ Reagovat ]
14.03.2023 21:41Od: turista
Pravděpodobně budoucí prezident USA.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:15Od: Patapuff
Divný je už to, že tam ty dementi z Mordoru vůbec můžou hrát, že s nima ty ostatní hrajou a že jim dokonce některý i po zápase podaj ruku.Je to stejný, jako kdyby za druhý světový války jel hrát do Anglie fotbalovej tým Německa.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:22Od: Teo
A proč je to divný? Oni ti tenisti snad válčí a můžou za to, že jejich prezident rozpoutal válku? Když se válčilo v Afgáhnu a Iráku, tak Američany taky nikdo nebojkotoval...
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:31Od: Patapuff
Píšu to už níž, ale zopakuju to: Ať jdou manifestovat na Rudý náměstí za ukončení války. A mimochodem v Afghanistánu před Američanama válčili Rusáci.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:18Od: Teo
a to je nějaká jejich povinnost jít protestovat?
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:55Od: Fandina
Protože tam všude válčili i Rusové, viz Syrie, Afganistán atd.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:56Od: Fandina
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_v%C3%A1lek_se_zapojen%C3%ADm_Ruska
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:00Od: Basa Simon
Jestli tohle fakt řekl, tak je to na okamžité položení funkce a protestu hráček...to je neuvěřitelnýsmile
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:07Od: Fandina
Jj, takhle napsáno to vypadá děsně.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:08Od: Basa
To je vážně neskutečný - jsem zvědav na reakci Hologic a dalších partnerů WTA...
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:08Od: team.wta
smile
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:13Od: Tennis_Lover
Ja bych ho poslal ještě kromě rezignace na křeslo smrti. A taky po křeslu bych mu dal smrtící injekci. A hned potom bych ho poslal na kolonoskopii.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:40Od: Tomas_Smid_fan
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:36Od: DJOKERTHEGOAT
Kdo bude protestovat? Ukáčka a maximálně Swiatek :D
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:55Od: Torn
Opravdu si každý může mít názor jaký chce, ať už s tím souhlasíme nebo ne. Nebo si snad myslíš, že v jiných válkách je to jinak? Někdo je pro a někdo proti. Jestli jedna stana má blbý názor? Možné to je, ale pochop, že každý si může myslet co chce, stejně tak ty můžeš mít špatný názor na daného člověka?
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:24Od: Patapuff
Svoboda slova má své hranice. Pokud budeš podporovat nebo propagovat hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo veřejně popírat, zpochybňovat či schvalovat zločiny proti lidskosti, potom se dopouštíš trestného činu - Trestné činy proti lidskosti (§ 400 - § 405) a Trestné činy proti míru a válečné trestné činy (§ 405a - § 417). Mrkni na to, ať seš trochu v obraze.
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:10Od: Grape
smile
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:11Od: com
Kdyby ji cekala naka Ruska z druhe stovky, tak urcite hrala.. Se Sabalenkou vedela, ze je stejne bez sance, tak se chtela jen zviditelnit smile hysterka smile
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:39Od: Titan
smile
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:40Od: Fandina
Zviditelnit se chceš evidentně ty.
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:00Od: vladka
smile
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:08Od: DJOKERTHEGOAT
Všichni se z vás asi podělají. Co si o sobě myslíte. Šéf WTA je borec. Není důvod nepouštět hráče Běloruska/Ruska na okruh. Fakt UA verbež.
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:38Od: ziza
vypatlanej provokatére
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:06Od: Teo
Jak může ruskej tenista za to, že jeho prezident válčí?
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:12Od: Tennis_Lover
Na to ti už tyhle paka neodpoví. Hysterky, které znají jen urážky, když neposíláš ukackam miliony měsíčně.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:20Od: Teo
Asi tak smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 01:28Od: Patik
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:29Od: ziza
povídáš si sám se sebou trotle? kolik máš nicků v týhle diskusi ? ((-:
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:20Od: Patapuff
Má jít protestovat na Rudý náměstí za zastavení války A s ním těch 150 milionů dementů, co tam žije.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:23Od: turista
Je to hrozný. Ale neměří se stejným metrem. Když USA před 20 lety bombardovaly Bagdád v noci tak tam zemřely mraky civilistů včetně dětí. A nikdo to ani verbálně neodsoudil.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:53Od: Fandina
A to je důvod, že když Rusko vlítne na Ukrajinu, zabijí tam, střílí, rovná všechno se zemí, tak se na to budeme dívat? Protože Bagdád? Srovnáváš nesrovnatelné.
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:57Od: turista
Je to zcela srovnatelné. Napadení Ukrajiny Ruskem to ale nijak neospravedlňuje. To souhlasím.
[ Reagovat ]
14.03.2023 02:06Od: Patapuff
Nebyl to Irák, kdo začal válku?
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:56Od: turista
V roce 2003 Irák válku opravdu nezačal. V roce 1990 Irák obsadil Ku vajt. To bylo něco úplně jiného. To byla válka za osvobození Ku vajtu. V roce 2003 to ale byla prachsprostá agrese USA proti suverénní zemi Iráku stejně jako teď agrese Ruska na UA.
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:12Od: Patapuff
Byla to koalice více států, nikoliv pouze USA, účastnila se kupř. i naše jednotka.
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:56Od: Teo
To ovšem na principu napadení suverénní země nic nemění, že?
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:17Od: Patapuff
Mám za to, že ta suverénní napadená země si to tak nějak sama přivodila, když sama před tím napadla jinou suverénní zemi. A kromě koalice států se na invazi podílel i Irácký národní kongres, tedy nešlo čistě o útok jedné země proti druhé, jak je to v případě Ruska proti Ukrajině. Je zde spousta odlišností, které je potřeba brát v úvahu, stejně jako kupř. v konfliktu v Jugoslávii nebo bombardování Libye. Zde bylo těžké rozlišit, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, v případě agrese Ruska proti Ukrajině (stejně jako kdysi agrese SSSR vůči nám či Maďarsku) je zcela zřejmé, která strana je stranou zla.
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:05Od: Teo
Irák Ameriku nenapadnul, Amerika Irák ano. Co tam máte dál?
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:10Od: Patapuff
Ospravedlňovat ruskou agresi vůči Ukrajině tím, že se něco podobného stalo kdysi ve světě je zcela nesmyslné a zvrhlé. Pokud ti imponuje, co Rusáci na Ukrajině dělají, potom se tam odstěhuj. Tady ti v tom nikdo bránit nebude a tam tě jistě rádi přijmou, možná tě i začlení do armády.smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 21:46Od: turista
Patapuff je demagog. Nepresvedcite ho.
[ Reagovat ]
14.03.2023 21:45Od: turista
Stále mícháte dohromady válku v Iráku v roce 1991 a 2003. Tam byl velký rozdíl. To ale neospravedlňuje ruskou agresi na UA
[ Reagovat ]
14.03.2023 07:36Od: DJOKERTHEGOAT
To není provokace. To je můj a mnoha dalších lidí názor :-)
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:27Od: Patapuff
Lidé, kteří mají v hlavě místo mozku jenom drátek, co jim drží uši, mají nějaký názor?
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:39Od: Fandina
Až ti někdo vlítne domů a bude tam zabijet. Budeš mluvit jinak.
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:41Od: Titan
Je vidět, že k tobě už dlouho nikdo nevlít smilesmile
[ Reagovat ]
13.03.2023 22:42Od: Fandina
Zato ty jsi ulítlý odjakživa.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:07Od: Teo
Jak můžou ruští sportovci za to, že se jejich prezident rozhodl válčit?
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:07Od: Teo
Jak můžou ruští sportovci za to, že se jejich prezident rozhodl válčit?
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:09Od: Fandina
Když se jim to nelíbí, mohou protestovat.
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:20Od: Teo
A to jej jejich povinnost?
[ Reagovat ]
13.03.2023 23:53Od: Fandina
Je to slušnost postavit se proti zabijení.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:03Od: Patapuff
Je to to nejmenší, co můžou udělat. A byli by nejvíc slyšet. Ale je evidentní, že něco takovýho nemaj v úmyslu. A proto by je neměli pouštět do civilizovanýho světa.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:06Od: Fandina
Samozřejmě, že jim to nevadí. Rusové se schází na stadionech a tleskají si jak jsou dobří, že umí dobře válčit. Je to ubohé.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:14Od: Patapuff
Je to z poloviny národ agresivnich tupců a z poloviny ovcí, které jen kývají hlavou a dělají, co se jim říká.
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:20Od: Teo
Zato kdyby všichni na světě byli stejní a všichni se chovali stejně a všichni si mysleli to stejný, tak bude líp, že?
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:24Od: Patapuff
Seš trochu mimo, oni právě jsou stejní, myslí stejně, je jim to tak vštěpováno, takhle to v totalitních režimech chodí.
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:10Od: Grape
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:49Od: annah
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:55Od: Teo
Co? Já se nebavím o Rusech, ale o lidech obecně.
[ Reagovat ]
14.03.2023 19:52Od: Patapuff
Aha, takže když část lidstva nechce bojovat, tak je dobře, že existuje i část lidstva, která bojovat chce. smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 00:19Od: Teo
Sorry, ale tahle moralizace, co by kdo měl dělat, je až děsivá.
[ Reagovat ]
14.03.2023 01:31Od: Patik
To sú strašne kecy..to sa nedá ani čítať..fandina a patapuf myslím.smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 08:02Od: vladka
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 09:30Od: Patapuff
Tak to nečítaj a zostaň pri ruskej straníckej tlači.
[ Reagovat ]
14.03.2023 10:51Od: Patik
Jasné pre vás ktokoľvek kto nechytí hneď stranu Ukrajine automaticky podporuje vojnu a zabíjanie..nič medzitým.
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:37Od: Krisboy
Ono nic mezi tím není, nevěřím, že zrovna ty to nechápeš.
[ Reagovat ]
14.03.2023 11:49Od: Patapuff
No jasně, tady nic mezi neexistuje. Pokud někdo větší a silnější bezdůvodně napadne někoho menšího a slabšího, tak nelze váhat nad tím, která strana je stranou zla. Tohle musí chápat i naprostý truľo.
[ Reagovat ]
14.03.2023 12:36Od: Patik
To je fakt logika jak hovädo.
[ Reagovat ]
14.03.2023 12:36Od: Patik
Ale medzitým je toho mnoho.. Ľudia majú svoju filozofiu ze ak nepodporujes Ukrajinu tak si automaticky na strane rusov.. Sú ľudia ktorí sú čisto neutralni.. Alebo ľudia ktorí nepodporujú zabíjanie ľudi ale rozumejú prečo rusi vedú vojnu..Alebo majú rôzne iné stanoviska a názory voči tomuto konfliktu..to je ako s očkovaním ak si očkovaný si zodpovedný ak nie tak si dezolat..
[ Reagovat ]
14.03.2023 12:57Od: Krisboy
"ktorí nepodporujú zabíjanie ľudi ale rozumejú prečo rusi vedú vojnu"

To je dobrá slátanina demagogická, to jsi jistě nemyslel vážně??? Směs demagogie, ultra-pokrytectví až katolického rozměru a hlouposti.

A nevím, proč bych měl být dezolát, když jsem neočkovaný. Tobě už fakt hrabe. Plácáš páté přes deváté a pleteš všechno dohromady.
[ Reagovat ]
14.03.2023 13:54Od: Patik
Nerozumieš mi..ja nehovorim ze si dezolat ale ze ľudia a médiá radili ostatných do dvoch skupín očkovaní alebo dezolati nič medzi tým.. Rovnako tak ako ľudí triedia ze bud podporis Ukrajinu alebo si Rus a podporujes násilie.. To nehovorím ja ale tak funguje internet ze ľudia nevidia nič medzitým majú jednoduché zmýšľanie.
[ Reagovat ]
14.03.2023 14:08Od: Krisboy
Ne, opravdu ti nerozumím, v tom se shodneme.
Prostě nejde zároveň "nepodporovat zabíjení" a zároveň "chápat, proč Rusko začalo válku".

Je to vrchol pokrytectví, alibismu a zbabělosti. Takhle mluví politici.
[ Reagovat ]
14.03.2023 19:24Od: annah
smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 14:07Od: Patik
Nikto nepodporuje násilie ani smrť nevinných ľudí.. Nebudem to nejako rozpitvavat táto debata nemá význam to je ako hovorít o očkovaní a kovide sto ľudí sto názorov..veľa ľudí si ťažko zástava Ukrajinu ale keby trebárs takej fandine povieš ze nasťahuj si troch chlapov z Ukrajiny co utekajú pred vojnou do domu tak nepusti ani jedného..ale vlajocky na sociálne siete si dávajú.. Keby tam poslali Slovákov tak 99 percent by sa vyhovorilo ze nemôžu ísť lebo majú ploche nohy.
[ Reagovat ]
14.03.2023 14:52Od: Krisboy
"Nikto nepodporuje násilie ani smrť nevinných ľudí"
Nejen podporuje, ale přímo oslavuje to veliká spousta lidí...

Jinak máš pravdu, debata o ničem, končíme. Sám nevím, proč jsem se do toho dal smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:34Od: Patapuff Re: Patik
Přečetl jsem si tu debatu výše, co jsi vedl s Krisboyem a musím říct, ty jsi opravdu truľo a to ti ještě hodně fandím. "Nepodporovat zabíjanie ľudi ale rozumět prečo rusi vedú vojnu" to mě fakt pobavilo. "Nepodporuju násilí, ale rozumím, proč patnáctiletý Pepa jen tak z plezýru mlátí osmiletého Frantu."
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:46Od: Patik
No to není to isté.. Ukrajina totižto tiež vraždila rusov.. Rusi nanu neutocia kvôli nejakej rope alebo nejakému bohatstvu
..to samozrejme rusov ale neospravedlňuje..ale stále čo s tým majú tenisti
. Ja som reagoval viac nato ze ty posielaš do prdele tenistov akoby oni viedli vojnu.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:11Od: Krisboy
Rusko na Ukrajinu útočí kvůli územním ziskům (obilnice Evropy, těžký průmysl a hlavně kontrola Černého moře) a s tím spojené likvidaci ukrajinského národa, resp. poruštění ukrajinců. Že unášejí děti po tisících na převýchovu po vzoru Velkého Fuhrera, to jistě víš. Nějaké násilí proti russům je jenom záminka. To navíc začalo až po okupaci roku 2014, takže Ukrajinci na jistou formu obrany měli/mají legitimní právo.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:24Od: Patapuff Re: Patik
Že ty to píšeš odněkud z Moskvy? Nebo z Bohnic? Nebo jakou máte u Vás na Slovensku dobrou psychiatrickou léčebnu? A oni tě pustí k počítači? To je od nich hezký.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:28Od: Patik
Takéto reči ma len utvrdzuju v tom aké jednoduché máš zmýšľanie..Ale to je v poriadku ľudia majú rôzne názory len s tým nechoď do politiky lebo skončí celá Európa v prdeli kvôli Ukrajine tej Ukrajine ktorá by sa na nás akurát tak vysra*a keby nám tu padali bomby ako jej.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:32Od: Krisboy
Už na to sejte. Radši mi řekněte, jestli Wawrinka porazí Sinnera? smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:41Od: Patik
Neporazi..ale set by mohol smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:58Od: Krisboy
Hm, 2,13 stojí za uvážení, dyby se to nějak šikovně zkombinovalo s jinými zápasy smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 17:16Od: Krisboy
Nevíš, co řekl Rune Wawrinkovi u sítě při podání rukou? Stan vypadal docela nechápavě a komentátor říkal něco jako že to nebylo nutné...ale nerozuměl jsem mu ani slovo.
[ Reagovat ]
14.03.2023 18:37Od: Patik
Neviem veru..ale Wawrinka mu už tuším hovoril niečo pri sieti v predošlých zápasoch možno Rune len nadviazal. smile
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:58Od: Teo
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
14.03.2023 15:57Od: Teo
Samozřejmě že mezitím něco je.
[ Reagovat ]
14.03.2023 16:20Od: Patapuff
Co?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist