Zverev plánuje návrat po zranění v prosinci, před klasickými turnaji se chce rozehrát na exhibici

  • Alexander Zverev plánuje odehrát před chystaným návratem na okruh ATP po vážném zranění kotníku exhibiční turnaj v prosinci v Saúdské Arábii. Olympijský šampion z Tokia, jenž si přetrhal vazy na červnovém French Open, chce před startem sezony otestovat formu ve větší zátěži než jen v tréninku.
    9. 11., 10:23 | Aktuality |  0 komentářů
    Alexander Zverev (© AFP)Alexander Zverev (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Potřebuje zkrátka před hlavní sezonou odehrát pár zápasů. Tréninkové sety doma bez diváků jsou přece jen něco jiného. Je potřeba se postavit na kurt proti elitním hráčům, se sběrači, rozhodčím, aby zase okusil ten správný adrenalin," konstatoval jeho starší bratr a manažer Mischa Zverev v rozhovoru pro Eurosport.

Zverev se zranil na začátku června ve čtvrtfinále Roland Garros s Rafaelem Nadalem. Původně plánoval vrátit se už v září, při usilovném tréninku si ale přivodil kostní edém a musel ukončit sezonu. Nyní se chystá vyzkoušet svoji připravenost na turnaji v Saúdské Arábii od 8. do 10. prosince.

Hlavním cílem německého tenisty, jenž tento týden vypadl z první desítky světového žebříčku, je start na Australian Open. První ostrou prověrkou by pro něho měl být start na novém United Cupu. Soutěž smíšených týmů, která nahradí ATP Cup, je na programu na přelomu roku v Brisbane, Perthu a Sydney.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist