4 turnaje, 3 tituly. Rozjetá Samsonovová ovládla i Tokio a drží finálovou neporazitelnost

25. 9. 2022, 08:01
Aktuality 26
WTA TOKIO - Ljudmila Samsonovová potvrdila svou životní formu i v Tokiu, kde udržela finálovou neporazitelnost a získala 4. titul. Ve finále 23letá rodačka z Oleněgorsku zdolala dvakrát 7-5 Číňanku Qinwen Zheng a z posledních čtyř turnajů již potřetí triumfovala.
Ljudmila Samsonovová (© AFP)

Ljudmila Samsonovová v dubnu ve Stuttgartu porazila Karolínu Plíškovou a tři hodiny trápila suverénní Igu Šwiatekovou. Od té doby se jí ale přestalo dařit a z osmi zápasů vyhrála jediný.

Po několikatýdenní pauze a srpnovém návratu na beton ale ožila a vyhrála 18 z posledních 19 zápasů. Jedinou porážku utrpěla v osmifinále US Open od Australanky Ajly Tomljanovicové.

18 vítězství Samsonovové zajistilo tři triumfy na turnajích WTA. Po Washingtonu a Clevelandu nenašla přemožitelku ani na akci WTA 500 v Tokiu, kde neztratila jediný set.

V dnešním finále si 23letá rodačka z Oleněgorsku poradila 7-5 7-5 s devatenáctiletou Číňankou Qinwen Zheng, která byla ve finále poprvé v kariéře.

Samsonovová hrála finále počtvrté a počtvrté zvítězila. první triumf slavila loni na trávě v Berlíně. Ve světovém žebříčku se posune na 22. místo a o tři příčky vylepší své maximum.

Samsonovová paradoxně vytěžila z toho, že ruské hráčky nemohly kvůli invazi na Ukrajinu startovat ve Wimbledonu.

"Nejprve jsem byla v šoku, když jsem se o tomhle rozhodnutí dozvěděla. Ale pak jsem si řekla: OK, mám měsíc bez turnajů, tak začnu makat. Měla jsem 32 dnů čistě tréninkových, což je v tomhle období sezony abnormální," vysvětlila Samsonovová.

Qinwen Zheng se ve světovém žebříčku posune na 28. místo a poprvé bude figurovat v Top 30.

• WTA 500 TOKIO •
Japonsko, tv. povrch, 757.900 dolarů
nedělní výsledky (25. 09. 2022)
Samsonovová (Rus.) - Qinwen Zheng (Čína) 7-5 7-5
Dabrowská/Olmosová (2-Kan./Mex.) - Melicharová-Martinezová/Perezová (4-USA/Austtr.) 6-4 6-4