Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

Český projekt Sense Arena navázal spolupráci s ATP Tour

  • Český projekt Sense Arena, který se od minulého roku zaměřuje na přípravu tenistů s využitím nejmodernější technologie virtuální reality, navázal spolupráci s ATP Tour. Projekt, který podpořila i legendární Martina Navrátilová, se stane oficiálním tréninkovým nástrojem ATP Tour pro tenis ve virtuální realitě a jejich společně vyvinutá platforma bude také bezplatně k dispozici nejlepším hráčům současnosti. Organizátoři informovali o uzavření několikaleté spolupráce v tiskové zprávě.
    24. 8., 16:37 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

"Naším cílem je změnit tenis tím, že pozvedneme výkonnost sportovců prostřednictvím mentálního, taktického a vizualizačního tréninku," řekl zakladatel a generální ředitel společnosti Bob Tetiva. "Během posledních několika let jsme vybudovali Sense Arenu pro tenis díky spolupráci s nejuznávanějšími jmény v oboru a tato nová příležitost ke spolupráci s ATP nám pomůže posunout naši tenisovou tréninkovou platfomu na další úroveň," doplnil.

Aktualizovaná platforma ATP Tour Sense Arena je navržena tak, aby doplňovala trénink na kurtu cvičeními, která by měla zlepšovat kognitivní, taktické a vizualizační schopnosti hráčů. Ovládá se prostřednictvím náhlavní soupravy Meta Quest 2 Headset spárované s haptickou raketou. Sto nejlepších hráčů ATP ve dvouhře a 25 nejlepších hráčů ve čtyřhře získá bezplatný přístup s nejlepší VR technologií Sense Arena ve své třídě.

Vedle Navrátilové podpořili projekt i bývalí hráči nebo trenéři jako Claudio Pistolesi, Pavel Vízner, Jack Waite a Ashley Hobsonová. Z aktivních hráčů technologii používají například Američan Jack Sock, Srb Miomir Kecmanovič, Fin Emil Ruusuvuori, Ljudmila Samsonovová či české sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy.

"Ať už se jedná o ATP Tour, nebo jakoukoli úroveň hry, rozdíl mezi výhrou a prohrou často spočívá v mentální odolnosti a přípravě. Sense Arena je na špičce tenisového tréninku a my jsme hrdí na to, že můžeme poskytnout své zdroje a odborné znalosti k rozvoji platformy VR, která pomůže nejen našim hráčům, ale i tenistům všech věkových kategorií a schopností po celém světě," dodal generální ředitel ATP Massimo Calvelli.

Společnost Sense Arena vznikla v 2018 a vedle tréninku tenisu ve virtuální realitě provozuje také platformu pro lední hokej. Projekt před pěti lety zaštítil například český reprezentační útočník a hvězda NHL David Pastrňák.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist