Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

Martincová: Atmosféra svazuje i žene kupředu. Lidi jsou tu skvělí

  • Tereza Martincová si postupu do 2. kola turnaje WTA v Praze vážila. Proti krajance Gabriele Knutsonové zvrátila nepříznivý vývoj a zvítězila 2:6, 6:4, 6:4, přestože se necítila po celý zápas v herní formě. Předloňská finalistka turnaje ocenila v rozhovoru s novináři domácí atmosféru, která ji sice trochu svazuje, ale ještě více žene kupředu.
    1. 8., 21:31 | Rozhovory |  5 komentářů
    Tereza Martincová (© Profimedia)Tereza Martincová (© Profimedia) 
     
  • Profil hráče

"Je to úleva. Vím, že to nebyl oslnivý výkon, ale tak to někdy je, že to člověk musí vybojovat, i když se úplně necítí. Ještě jak hrajete doma, je to hodně speciální. Jsem ráda, že jsem to zvládla," uvedla Martincová. "Bojovala jsem s tím, abych našla svůj rytmus. Moc se mi to nedařilo, takže jsem se snažila hrát o každý balon. To byl klíč," popsala.

O dva roky mladší soupeřku Knutsonovou, která se dostala do hlavní soutěže z kvalifikace, příliš neznala. Netěšil ji ani fakt, že v domácím prostředí narazila na krajanku. "Člověk si doma užívá atmosféru, že ho fanoušci ženou, ale když jsou tam dvě Češky, tak to úplně nejde,“ uvedla s úsměvem. "Je tu navíc trochu pomalejší povrch, takže je těžké to zabít a pomoci si servisem. Její hře to sedělo a bylo i cítit, že nemá co ztratit," doplnila 109. hráčka světa Martincová.

Po prohraném prvním setu se rodačka z Prahy snažila maximálně nabudit. "Nebyla jsem nervózní. Spíše jsem si říkala, že už bych mohla něco začít. Nemohla jsem ale najít správný timing úderů. V tomhle jsem se hledala celý zápas. Pořád jsem tomu však věřila a opřela se o lidi, kteří tu jsou skvělí. Atmosféra sice trochu svazuje, ale také žene a dodává mi energii," líčila Martincová.

V duelu, který sledovala i wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová, se Martincová několikrát hecovala. V závěrečném setu smazala manko brejku a od stavu 2:4 získala zbývající čtyři hry. "Jsem povaha, že když to spustím, začnu se povzbuzovat i rozčilovat, což je někdy těžké zastavit. Snažila jsem se udržet na levelu, abych se nerozhodila. Všichni máme den, kdy se necítíme, ale za mě tohle určuje kvalitu hráčů. Ti nejlepší se poměřují tak, jaký je jejich level, když se necítí dobře. Dělala jsem, co jsem mohla a věřila, že to i tak zvládnu," podotkla.

Tělo v rámci možností drží

Pro jistotu také zaťukala na dřevěný stůl, že se cítí zdravotně v pořádku. Minulý týden měla na turnaji ve Varšavě potíže se zápěstím. "Kdybych tu tak hrála kvalifikaci, nevím, zda bych nastoupila. V tenise a ve sportu vás bude vždy něco bolet, ale dovolím si teď říct, že se v rámci možností cítím dobře," řekla držitelka volné karty v turnaji.

V rámci možností se jí podařilo vyřešit i potíže s kolenem. V minulé sezoně hrála s bolestmi kvůli menším čéškám. "Operovat se to nedá a jak je člověk starší, tak se začnou tyhle problémy objevovat. Je to vrozené, nemám ideální tvar čéšky a s tím se nedá nic dělat. Naštěstí jsme s doktory přišli na cestu, jaké posilovat svaly, aby se to neozývalo. Musím na to hodně myslet. Od začátku roku ale nemám s kolenem problém," dodala Martincová. Ve druhém kole ve středu vyzve Číňanku Yue Yuan.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
02.08.2023 00:00Od: Ianny
Hodně lidí se mi zdá tady velebí Knutsonovou a zatracuje Martincovou. Zpravidla vyhraje ta lepší a vyhrála Tereza, přestože určitě hrála pod mnohem větším tlakem.
[ Reagovat ]
02.08.2023 01:09Od: Stan_Borowitz
Ono i to video s hajlajty vypadá, jako by Knutsonová zápas drtivě vyhrála. Podle videa bych řekl 6:1 6:1. Asi 90 % jsou její vyhrané míče a furt ji zabírají, jak se raduje a povzbuzuje. Tereza je tam asi třikrát, z toho jednou jak si třesou rukama u sítě po mečbolu.
[ Reagovat ]
02.08.2023 09:30Od: Mony
Teď jsem jsi přehrál zimní rozhovor s Andy Hlaváčkovou v Radiožurnálu , tam sice měla plány na dvacítku, teď má problém s vrátit do stovky, ale už tam říkala, že prostě časem zjistila, že dobré hračky se měří podle toho jak zvládají zápasy , kdy se jim nedaří, ne podle toho , jak se jim podaří vyhrát nad nějakou Superstar..
Podobně jsem si poslechnul nejaké podcasty s Gabrielou Knutson taky a i z ní je cítit krásná pozitivní energie, která jí může dostat do stovky . Tomu stoprocentně věřím. Tu prohru vzala naprosto v pohodě a ani to nesváděla na nezkušenost, Ale na fyzické indispozice , čemuž věřím. Nedávno měla problémy se zápěstím a přece jenom není tak vyhraná na tadytěch levelech , aby se tělo neozvalo.

Prostě se sešly 2 holky, které mám rád, které vědí, co chtějí, které nejsou rozmazlené a nějaká depka nebo brouzdání se v bahně je nerozhodí..

Držím oběma palce dal a těším se..smile
[ Reagovat ]
02.08.2023 09:34Od: Mony
Takže,Gabi jela na vlne, ale Terka to ubojovala svoji zarputilosti
Rozhodně nejpříjemnější zápas dne
[ Reagovat ]
01.08.2023 23:22Od: Dobry-den přesně tak
Nehrála dobře, ale nezkušená soupeřka ji nenechala prohrát.
Zítra beztak hned rupne s tou Číňankou...smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist