Muchová je poprvé ve finále na trávě! Češka zastavila přemožitelku Noskové a vyzve Ósakaovou

DNES, 18:25
Aktuality 110
WTA BAD HOMBURG - Karolína Muchová znovu na pětistovce v německém Bad Homburgu splnila roli favoritky a zajistila si první kariérní finále na travnatých kurtech. Světová jedenáctka si poradila v zápase přerušeném kvůli horku 6:4, 6:4 s nebezpečnou přemožitelkou Lindy Noskové a rumunskou kvalifikantkou Elenou-Gabrielou Ruseovou. V sobotním souboji o titul vyzve Naomi Ósakaovou.
Karolína Muchová si zajistila premiérové finále na trávě (© Mathias Schulz / Zuma Press / Profimedia)

Ruseová – Muchová 4:6, 4:6

Muchová začala snadno uhájeným servisem a vypadalo to, že suverénně na podání odstartuje i Ruseová. Rumunka však od stavu 30:0 vyrobila tři dvojchyby po sobě a nabídla české favoritce brejkbol. Nepříznivý vývoj ovšem snadno otočila, srovnala na 1:1 a v dalším gamu na servisu se jí povedl obrat z 0:30.

Při skóre 2:2 musela poprvé na podání zabojovat Muchová. K brejkbolu ale Ruseovou nepustila a zase odskočila do vedení o game. Rozjetá Rumunka velmi dobře servírovala, hrála agresivně, držela s favorizovanou Češkou krok a po 37 minutách byl stav vyrovnaný 4:4.

V kritickém devátém gamu přišlo první zaváhání Muchové na vlastním servisu a po několika chybách pustila Ruseovou k premiérovému brejkbolu. S ním si však nátlakovou hrou zakončenou na síti poradila, nebezpečný moment zvládla a podání si po velkém boji a čtyřech shodách udržela.

Vzápětí měla Muchová obrovskou šanci vyhrát úvodní set a tuto příležitost nepromarnila. Olomoucká rodačka se i díky chybám Ruseové propracovala ke dvěma setbolům v řadě a rumunská soupeřka hned na ten úvodní vyhodila bekhend.

Kvůli extrémně vysokým teplotám atakujícím 40 stupňů Celsia muselo být utkání po prvním setu přerušeno. Obě aktérky se odebraly do útrob stadionu a na kurt se vrátily až po více než hodinu a půl dlouhé přestávce.

Během pauzy se nic nezměnilo. V Bad Homburgu stále panovalo horko a obě aktérky se snažily výměny ukončovat co možná nejrychleji. Rovněž ve druhém dějství se jako první z brejku radovala Muchová. Češka slavila ve čtvrtém gamu, když po vlastních chybách využila až třetí brejkbol a ujala se vedení 3:1. Následně brejk suverénně potvrdila.

Muchová mohla ukončit zápas s přemožitelkou Noskové již na returnu, ale neproměnila dva mečboly po sobě. Vzápětí poprvé v utkání selhala na servisu a dovolila Ruseové vrátit se zpátky do boje o finále. Rumunka ale neskutečným způsobem zaváhala, nedotáhla vedení 40:0 a Muchová jí nakonec srovnání skóre nedovolila. Češka využila svůj třetí mečbol a mohla slavit postup.

Statistiky zápasu.Statistiky zápasu. (@ Livesport / Enetpulse)

Po skalpech Iriny Beguové, Clary Tausonové a Ruseové si Muchová zajistila své deváté kariérní finále a už třetí v letošní sezoně. Zatímco na únorové tisícovce v Dauhá získala svůj nejcennější a teprve druhý titul, na antuce ve stuttgartské hale neuspěla.

V Bad Homburgu už dvakrát vylepšila své maximum na travnatých kurtech. Dvojnásobná čtvrtfinalistka Wimbledonu nikdy předtím nedošla na nejrychlejším povrchu do semifinále. V sobotním finále ji čeká souboj s bývalou světovou jedničkou Ósakaovou.

Rovněž japonská hvězda a majitelka čtyř grandslamových trofejí je ve finále na trávě poprvé. Muchová může srovnat vzájemnou bilanci na 3:3. Na pažitech se potkávají poprvé a poslední dva souboje loni na Australian Open a US Open vyhrála Ósakaová.

Výsledky turnaje WTA 500 v Bad Homburgu

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

110
Přidat komentář
Tomas_Smid_fan
Fokyna zase zdržuje
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Muško, paráda! Ale chtělo by to sejmout Vosaku a vo to mám trochu strah.
Reagovat
PTP
Introvertní Osaka
složí se hned u saka.
Reagovat
tommr
Karolína se po dnešním zápase v žebříčku posune na 9.místo před Mboko ...
V letošní Race se dokonce posune na 6.místo před Kostyuk a Gauff ...
Reagovat
The_Punisher
Reagovat
Vlk-v-trave
Dnes to bylo jak v peci, o to vic potesi, ze to nejak Kaja urve... dobry zaverecny rozhovor... slusny smysl pro ironii :-)))
Podekovani divakum jak to vubec zvladli to odsedet... :-D ja bych dodal, no pravda, ale jeste neco takoveho odehrat... spat pry asi moc nebude, ale bylo videt, ze asi nejdulezitejsi na co se tesi je dobry drink :-))
Finale bude drive, tak snad to nebude jeste uplne parak... Naomi a karolina ve finale na trave... to bych jeste par let netipl, ale za me spokojenost :-)
Reagovat
tommr
obě za postup do finále vděčí i nečekaným vypadnutím favoritek přes které by asi jinak nepřešly (Swiatek, Andreeva, Svitolina) ...
Reagovat
tommr
Karolína si zřejmě ráda komplikuje život. Podobně jako včera proti Tauson i dneska zápas napoprvé nedopodávala. Včera se jí to naštěstí povedlo dopodávat na druhej pokus a dneska zápas ukončila na returnu. V obou případech to ale bylo o fous ...
Nejistá hra Karolíny je varováním před finále. Osaka se zatím na turnaji prezentuje mnohem jistějšími výkony a bude proto podle mě ve finále favoritkou ...
Reagovat
Honza-K
Velká gratulace Karolíně. Nevzdává se za jakéhokoli stavu.
Reagovat
HAJ
Muška si to sice trochu zkomplikovala, ale dobrý výkon a gratulace. Tak ať to finále vyjde.
Reagovat
zfloyd
ani to nebolelo a finále je tady
Reagovat
tommr
já jsem teda včera i dneska dost trpěl ...
Reagovat
gocii
V nadpisu zahodila vedeni? Ale nevidim kde teda? Kdo to pise a vydava??
Reagovat
Ondřej.Jirásek
zahodila vedení o brejk, to je snad logický. není třeba slovíčkařit, zkušení čtenáři TP chápou :)
Reagovat
com
Blondie je nejzkušenější smile
Reagovat
subaru
No málem opravdu. Ruse to zazdila.
Reagovat
stirr
Muška se ještě trochu opřela to vypadá
Reagovat
stirr
A úspěšně
Reagovat
Preview.lover
3 špatné backhandy a hned je soupeřka zpátky v zápase
Reagovat
tommr
Karolína nejdřív doslova zahodila dva mečboly na returnu a pak podle očekávání nezvládla zápas dopodávat. Zřejmě jí baví v tom horku hrát a chce si zápas co nejvíc prodloužit ...
Reagovat
subaru
2 mečboly a 3 stupidní čopované BH
Reagovat
hanz
Všimli jste si někdy toho, že ať hraje Pavlásek s kýmkoli, tak v podstatě ta dvojice není schopná brejku... většinou juknu na průběh a ve většině případů to prejedou v tajbrejcích, nebo tím, že někdo z nich ztratí podání... ale málokdy se stane, že oni sami brejknou...
Reagovat
tenisman1233

Všiml sis,že ať hraje top deblový pár s jiným deblovým párem s tak je to jenom o udržení servisu a o podání?
To není jen o Pavláskovi.
Reagovat
hanz
No, někteří se alespon rebreaknou...
Reagovat
frenkie57
4:1, to si snad už Muška pohlídá.
Reagovat
tommr
5:2 už by mohlo stačit. Včera proti Tauson ale Karolína málem přišla o vedení 5:1 ...
Reagovat
stirr
5:3.. ale ještě jde podávat což by mohla dát myslím že ruse ani 1 nebrejkla Káju
Reagovat
frenkie57
Už se stalo. Kouká z toho třetí set. Ruse vycítila šanci a notně ožila. Muška je pěkně utlumená. Bude to ještě boj. Leda, že by zabojovala na příjmu.
Reagovat
pantera1
Se to začalo komplikovat, Karol chce v tom hicu třetí set, no hlavně ať to dotáhne.
Reagovat
stirr
Naštěstí třetí set nebude
Reagovat
frenkie57
Takže to zachránila na příjmu, ale moc to nevypadalo, prohrávala 0:40.
Gratulace Mušce, ale nevím nevím, zda ta úroveň hry bude Mušce zítra stačit na Osaku.
Reagovat
tenisman1233
Ruse jí dneska dost pomohla 10 DF.
Reagovat
frenkie57
To určitě, Osaka tolik chyb na podání nenabídne. Zitra to bude těžký, ale snad hratelný.
Reagovat
pantera1
No představa, že by zítra vyfasovala klíčky od úklidovky, jak loni Iguška a titul brala ta introvertní módní ikona, co na sebe furt upozorňuje, to bych asi nepřežila .
Reagovat
annah
Přišla ikona na kurt zase v nějaké plesové róbě, případně s mašlí na zadku, anebo přišla normálně oděná?
Reagovat
stirr
Už budu ticho
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Reagovat
subaru
37, krásný chládek
Reagovat
frenkie57
To se ale pořádně ochladilo.
Reagovat
stirr
Tam snad mrzne..
Reagovat
frenkie57
Už se trousí diváci, za chvíli se bude pokračovat.
Reagovat
pantera1
Co se tam děje? nehrají kvůli vedru asi. Musí to být hrůza. V autě mi teploměr ukazoval 40 stupňů .
Reagovat
tommr
Play suspended due to extreme heat - N.B. 15:25 GMT ...
Reagovat
Vlk-v-trave
jo, je tam 40.
Reagovat
Ela-fon-isi
Strašný. Šla jsem si natrhat hrášek a přes noc se stal hrachem. Ani na tribuně bych tam sedět nechtěla, natož hrát.
Reagovat
kupa
Reagovat
tenisman1233
Mezitím co se obě hráčky schovávají před teplem,tak v Eastbourne postoupili J.Malečková a Miri Škoch do finále.
Nutno dodat,že soupeřky jim ten postup darovaly,s 2.podáním se hodně trápily
,udělaly neskutečných 16 dvojchyb .
Ve finále čekají Dabrowski/Stefani,kde očekávám jasnou záležitost ale se třeba se stane překvapení ......
Reagovat
tenisman1233
Jak to,že si nevysloužili článek Ondro?
Nejlepší český deblový pár by si to zasloužil,ne?
Reagovat
tommr
pokud ve finále porazí Dabrowski/Stefani ta nějakej článek určitě bude ...
Reagovat
tenisman1233
Tak to asi neklapne,Dabrowski/Stefani jsou na jiné úrovni a tak špatně podávat určitě nebudou
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Až když bude titul, možná i prohrané finále. Tohle zatím ne, už vyhrály turnaj, zas taková pecka to není
Reagovat
tenisman1233
To máš pravdu,Haverlag s Lumsden zy ty jejich dvojchyby (16) nezaslouží ani zmínku.
Reagovat
Ondra979
dobre Muska, ale v tom bych hrat nechtel ani pred tou pauzou..je dobre, ze se to prerusuje, kdo nekdy hral aspon v 34 stupnich tak to asi potvrdi..peklicko..
Reagovat
chlebavevaju
To je povyku pro trochu tepla, tak je léto, no! Já bych si tam na lavičce rozklepl na pánev vejce a udělal si volské oko.
Reagovat
tommr
Ruse by se mohla inspirovat u Ostapenky a do dohrávky nenastoupit. Pochybuju ale že by nám takovou radost udělala ...
Reagovat
Otmar
Set jde za Muškou asi po zásluze, ale nelíbí se mi její hra. Je to spíš na náhodu, nesmyslné chyby a hodně pasívní. Vůbec mizerný tenis, od Ruse jak by smet! Navíc Muška nevypadá dobře, snad to je tím vedrem a není tam nic jiného.
Reagovat
Vlk-v-trave
To si ji asi nevidel vcera a predevcirem... snad ji uvidime jeste dnes a zitra :-)
A na trave se nejak zajede...
Reagovat
Otmar
Ale viděl, viděl....1.set proti Tauson byla úplná havárie, dneska aspoň trošku šel první servis. Ten ji nakonec podržel, když nechala Ruse žít po jejich servisgamech.
Reagovat
Mac
tak Karolínka se rozhodla, že se tady místo přípravy na w pěkně uvaří... ještě, že organizátoři mají víc rozumu než ona...
Reagovat
com
pauza, tak se zatim pochlubte co bylo na vysvedceni smile
Reagovat
frenkie57
Co my, ty se pochlub, ty jsi tady za školáka...
Reagovat
zfloyd
zaregistroval někdo na jak dlouho je ta pauza na horko ??
Reagovat
frenkie57
Dokud nezajde slunko.
Reagovat
tommr
a mají tam umělý osvětlení?
Reagovat
frenkie57
Diváci posvítěj mobilama.
Reagovat
Vlk-v-trave
prvni set se nakonec povedl... ale je videt, ze pro obe to vedro je asi narocne... pochopitelna prestavka... a kdo vi kdy nastoupi....
Reagovat
zfloyd
tak hrajou profíci 5:4 a brejk , tak to vypadá jednoduše
Reagovat
tommr
Ruse je při vší úctě jen průměrná hráčka a dneska nabízí Karolíně jednu šanci za druhou. Karolína ale všechny trestuhodně zahazuje ...
Reagovat
PTP
Zkušenej break na závěr, hezky jí to vyšlo
Reagovat
tommr
jestli si to tak opravdu naplánovala tak smekám ...
Reagovat
Otmar
Tomu nevěříte tak jako já, že jo?
Reagovat
tommr
já bych řek že měla víc štěstí než rozumu ...
Reagovat
frenkie57
Štěstí ke hře patří, takže je to v pořádku. Ale výkon skutečně nic moc, od obou.
Prostě horko tenisu moc nesvědčí.
Reagovat
StestiJeKrasnaVec11
Level obou je horší jak včera... Káju brutálně drží servis, jinak by i horší výkon Ruse asi stačil... nemá to velkou úroveň
Reagovat
Vlk-v-trave
je tam 40. Tak asi nemuzem cekat zazraky... i tak u Kaji serv lepsi nez behem turnaje...
Elena v uvodu nervozni, a myslim, ze ji vedro vadi vic... take vic chyb...
Reagovat
frenkie57
Musím souhlasit. Je trochu vidět, že to horko na obě brutálně působí. Obě se snaží co nejdříve zakončovat, aby to rychle odehrály a mohly si sednout na chvilku do stínu. Z toho pramení to vyšší množství chyb na obou stranách.
Reagovat
zfloyd
Elena teda docela hodně zlobí Mušku
Reagovat
chlebavevaju
Muchovou zlobí její mozek a až potom Ruse.
Reagovat
Alexandris
Ty máš problém s mozkem pokaždé je to tvoje velké téma
Reagovat
Babolet
Tvoje komentáře jsou geniální. To je z Tvé hlavy
Reagovat
Vlk-v-trave
Dnes se Karoline ty utoky na sako vubec nedari :-(
Reagovat
chlebavevaju
Sako (sportovnější také blejzr) je část pánského obleku a někdy i součást civilního oblečení jako svrchní oděv. Většinou je z vlny a jejích směsí, výjimečně z bavlny nebo různých umělých materiálů. Určitě znáte začky jako Armani nebo Hugo Boss...
Reagovat
Mac
je to taky "značka pánků"...
Reagovat
Georgino
... myslela, že je to známka punku...
Reagovat
frenkie57
Přijdou mi drobet uspěchaný...
Reagovat
chlebavevaju
Muchová by potřebovala 4 DF od soupeřky za gam, jinak nebrejkne nic.
Reagovat
Mac
jojo, tenhle gem byl exkluzivní, teď čekám dvojchyby od ní...
Reagovat
tommr
jj tři dvojchyby za sebou jí na brejk nestačí ...
Reagovat
PTP
Sven tam dělá reklamu na Toalson, asi mu Muška málo platí.
Reagovat
chlebavevaju
Muchová si s touto ne/formou půjde pro nový anti-rekord, další výpadek v 1. kole Wimbledonu.
Reagovat
tenisman1233
Reagovat
Babolet
Reagovat
Vlk-v-trave
Hlasim velmi zlepseny servis u Musky! :-)) Je tu nadeje!!!
Reagovat
Vlk-v-trave
ach jo... nadeje se vytraci... a jsem pomalu tam kde jsme byli... :-D
Reagovat
pantera1
Karoli vydrž v tom vedru, posílám ledový vanilkový frapé se šlehačkou a ochlazení z Norska

https://youtu.be/DCkbfyk6XGc?is=TygTpo1ZO4pIX0WB
Reagovat
frenkie57
Děláš Mušce a mně chutě.
Reagovat
pantera1
poslala bych ti potrubní poštou, kdyby to šlo.
Reagovat
frenkie57
Stejně by to došlo zdrclé, ze všech těch otřesů, to se musí dlabat čerstvé, pěkně u toho kulatého stolku s kulatýma sedačkama bez opěradel - moje vzpomínka na cukrošku.
Reagovat
PTP
Vono tomu Mortenovi už je 66 let, to je něco, teda.
Reagovat
pantera1
Morten krásně zpívá, ale můj koník je Magne, já jdu vždycky proti proudu .

https://youtube.com/shorts/1V-6QP-prqU?is=XaE5nPLuKSiO1-T3
Reagovat
PTP
To bude ta sexy dvojka z mravů...
Reagovat
pantera1
Tus dostal ode mě a nechceš ji, dobře . A do kabinetu nejdu pane profesore. Klidně mi dejte pětku .
Reagovat
PTP
Reagovat
frenkie57
Máš recht, tam nechoď, to bys taky mohla odejít stylem námořník na rozkývané šalupě.
Reagovat
pantera1
Jen aby, víš jak to je. Pes kterej štěká nekouše, a to jsem chtěla pohledat obleček zlobivé školačky .
Reagovat
frenkie57
Reagovat
PTP
Tak to by mohla být 1 s *
Reagovat
Tomas_Smid_fan
co to je za bezjárblový eunuchy?
Reagovat
pantera1
Má Parkinsona, bohužel .
Reagovat
honza.khp
a skrečuje to která?
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist