ŽIVĚ: Muchová je set od finále! Zápas musel být přerušen, obě hráčky opustily kurt

DNES, 14:30
Aktuality 67
WTA BAD HOMBURG - Karolína Muchová rozehrála své první kariérní semifinále na travnatých kurtech. Světová jedenáctka v Bad Homburgu čelí v souboji o postup do sobotního finále nebezpečně rozjeté přemožitelce krajanky Lindy Noskové a rumunské kvalifikantce Eleně-Gabriele Ruseové. Živou reportáž ze zápasu vám nabídneme na TenisPortalu.
Karolína Muchová bojuje o sobotní finále (© FOTO OLIMPIK / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP)

17:25 | Ruseová – Muchová 4:6 / přerušeno pro horko

Muchová začala snadno uhájeným servisem a vypadalo to, že suverénně na podání odstartuje i Ruseová. Rumunka však od stavu 30:0 vyrobila tři dvojchyby po sobě a nabídla české favoritce brejkbol. Nepříznivý vývoj ovšem snadno otočila, srovnala na 1:1 a v dalším gamu na servisu se jí povedl obrat z 0:30.

Při skóre 2:2 musela poprvé na podání zabojovat Muchová. K brejkbolu ale Ruseovou nepustila a zase odskočila do vedení o game. Rozjetá Rumunka velmi dobře servírovala, hrála agresivně, držela s favorizovanou Češkou krok a po 37 minutách byl stav vyrovnaný 4:4.

V kritickém devátém gamu přišlo první zaváhání Muchové na vlastním servisu a po několika chybách pustila Ruseovou k premiérovému brejkbolu. S ním si však nátlakovou hrou zakončenou na síti poradila, nebezpečný moment zvládla a podání si po velkém boji a čtyřech shodách udržela.

Vzápětí měla Muchová obrovskou šanci vyhrát úvodní set a tuto příležitost nepromarnila. Olomoucká rodačka se i díky chybám Ruseové propracovala ke dvěma setbolům v řadě a rumunská soupeřka hned na ten úvodní vyhodila bekhend.

Kvůli extrémně vysokým teplotám muselo být utkání po prvním setu přerušeno. Obě aktérky se odebraly do útrob stadionu a na kurt se vrátí nejdříve v 17:25. Momentálně je v Bad Homburgu 38 stupňů Celsia.

Podrobnosti průběžně doplňujeme.

Výsledky turnaje WTA 500 v Bad Homburgu

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

67
Přidat komentář
pantera1
Co se tam děje? nehrají kvůli vedru asi. Musí to být hrůza. V autě mi teploměr ukazoval 40 stupňů .
Reagovat
tommr
Play suspended due to extreme heat - N.B. 15:25 GMT ...
Reagovat
Vlk-v-trave
jo, je tam 40.
Reagovat
Ela-fon-isi
Strašný. Šla jsem si natrhat hrášek a přes noc se stal hrachem. Ani na tribuně bych tam sedět nechtěla, natož hrát.
Reagovat
tenisman1233
Mezitím co se obě hráčky schovávají před teplem,tak v Eastbourne postoupili J.Malečková a Miri Škoch do finále.
Nutno dodat,že soupeřky jim ten postup darovaly,s 2.podáním se hodně trápily
,udělaly neskutečných 16 dvojchyb .
Ve finále čekají Dabrowski/Stefani,kde očekávám jasnou záležitost ale se třeba se stane překvapení ......
Reagovat
tenisman1233
Jak to,že si nevysloužili článek Ondro?
Nejlepší český deblový pár by si to zasloužil,ne?
Reagovat
tommr
pokud ve finále porazí Dabrowski/Stefani ta nějakej článek určitě bude ...
Reagovat
tenisman1233
Tak to asi neklapne,Dabrowski/Stefani jsou na jiné úrovni a tak špatně podávat určitě nebudou
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Až když bude titul, možná i prohrané finále. Tohle zatím ne, už vyhrály turnaj, zas taková pecka to není
Reagovat
tenisman1233
To máš pravdu,Haverlag s Lumsden zy ty jejich dvojchyby (16) nezaslouží ani zmínku.
Reagovat
Ondra979
dobre Muska, ale v tom bych hrat nechtel ani pred tou pauzou..je dobre, ze se to prerusuje, kdo nekdy hral aspon v 34 stupnich tak to asi potvrdi..peklicko..
Reagovat
chlebavevaju
To je povyku pro trochu tepla, tak je léto, no! Já bych si tam na lavičce rozklepl na pánev vejce a udělal si volské oko.
Reagovat
tommr
Ruse by se mohla inspirovat u Ostapenky a do dohrávky nenastoupit. Pochybuju ale že by nám takovou radost udělala ...
Reagovat
Otmar
Set jde za Muškou asi po zásluze, ale nelíbí se mi její hra. Je to spíš na náhodu, nesmyslné chyby a hodně pasívní. Vůbec mizerný tenis, od Ruse jak by smet! Navíc Muška nevypadá dobře, snad to je tím vedrem a není tam nic jiného.
Reagovat
Vlk-v-trave
To si ji asi nevidel vcera a predevcirem... snad ji uvidime jeste dnes a zitra :-)
A na trave se nejak zajede...
Reagovat
Otmar
Ale viděl, viděl....1.set proti Tauson byla úplná havárie, dneska aspoň trošku šel první servis. Ten ji nakonec podržel, když nechala Ruse žít po jejich servisgamech.
Reagovat
Mac
tak Karolínka se rozhodla, že se tady místo přípravy na w pěkně uvaří... ještě, že organizátoři mají víc rozumu než ona...
Reagovat
com
pauza, tak se zatim pochlubte co bylo na vysvedceni smile
Reagovat
frenkie57
Co my, ty se pochlub, ty jsi tady za školáka...
Reagovat
zfloyd
zaregistroval někdo na jak dlouho je ta pauza na horko ??
Reagovat
frenkie57
Dokud nezajde slunko.
Reagovat
tommr
a mají tam umělý osvětlení?
Reagovat
frenkie57
Diváci posvítěj mobilama.
Reagovat
Vlk-v-trave
prvni set se nakonec povedl... ale je videt, ze pro obe to vedro je asi narocne... pochopitelna prestavka... a kdo vi kdy nastoupi....
Reagovat
zfloyd
tak hrajou profíci 5:4 a brejk , tak to vypadá jednoduše
Reagovat
tommr
Ruse je při vší úctě jen průměrná hráčka a dneska nabízí Karolíně jednu šanci za druhou. Karolína ale všechny trestuhodně zahazuje ...
Reagovat
PTP
Zkušenej break na závěr, hezky jí to vyšlo
Reagovat
tommr
jestli si to tak opravdu naplánovala tak smekám ...
Reagovat
Otmar
Tomu nevěříte tak jako já, že jo?
Reagovat
tommr
já bych řek že měla víc štěstí než rozumu ...
Reagovat
frenkie57
Štěstí ke hře patří, takže je to v pořádku. Ale výkon skutečně nic moc, od obou.
Prostě horko tenisu moc nesvědčí.
Reagovat
StestiJeKrasnaVec11
Level obou je horší jak včera... Káju brutálně drží servis, jinak by i horší výkon Ruse asi stačil... nemá to velkou úroveň
Reagovat
Vlk-v-trave
je tam 40. Tak asi nemuzem cekat zazraky... i tak u Kaji serv lepsi nez behem turnaje...
Elena v uvodu nervozni, a myslim, ze ji vedro vadi vic... take vic chyb...
Reagovat
frenkie57
Musím souhlasit. Je trochu vidět, že to horko na obě brutálně působí. Obě se snaží co nejdříve zakončovat, aby to rychle odehrály a mohly si sednout na chvilku do stínu. Z toho pramení to vyšší množství chyb na obou stranách.
Reagovat
zfloyd
Elena teda docela hodně zlobí Mušku
Reagovat
chlebavevaju
Muchovou zlobí její mozek a až potom Ruse.
Reagovat
Alexandris
Ty máš problém s mozkem pokaždé je to tvoje velké téma
Reagovat
Babolet
Tvoje komentáře jsou geniální. To je z Tvé hlavy
Reagovat
Vlk-v-trave
Dnes se Karoline ty utoky na sako vubec nedari :-(
Reagovat
chlebavevaju
Sako (sportovnější také blejzr) je část pánského obleku a někdy i součást civilního oblečení jako svrchní oděv. Většinou je z vlny a jejích směsí, výjimečně z bavlny nebo různých umělých materiálů. Určitě znáte začky jako Armani nebo Hugo Boss...
Reagovat
Mac
je to taky "značka pánků"...
Reagovat
Georgino
... myslela, že je to známka punku...
Reagovat
frenkie57
Přijdou mi drobet uspěchaný...
Reagovat
chlebavevaju
Muchová by potřebovala 4 DF od soupeřky za gam, jinak nebrejkne nic.
Reagovat
Mac
jojo, tenhle gem byl exkluzivní, teď čekám dvojchyby od ní...
Reagovat
tommr
jj tři dvojchyby za sebou jí na brejk nestačí ...
Reagovat
PTP
Sven tam dělá reklamu na Toalson, asi mu Muška málo platí.
Reagovat
chlebavevaju
Muchová si s touto ne/formou půjde pro nový anti-rekord, další výpadek v 1. kole Wimbledonu.
Reagovat
tenisman1233
Reagovat
Babolet
Reagovat
Vlk-v-trave
Hlasim velmi zlepseny servis u Musky! :-)) Je tu nadeje!!!
Reagovat
Vlk-v-trave
ach jo... nadeje se vytraci... a jsem pomalu tam kde jsme byli... :-D
Reagovat
pantera1
Karoli vydrž v tom vedru, posílám ledový vanilkový frapé se šlehačkou a ochlazení z Norska

https://youtu.be/DCkbfyk6XGc?is=TygTpo1ZO4pIX0WB
Reagovat
frenkie57
Děláš Mušce a mně chutě.
Reagovat
pantera1
poslala bych ti potrubní poštou, kdyby to šlo.
Reagovat
frenkie57
Stejně by to došlo zdrclé, ze všech těch otřesů, to se musí dlabat čerstvé, pěkně u toho kulatého stolku s kulatýma sedačkama bez opěradel - moje vzpomínka na cukrošku.
Reagovat
PTP
Vono tomu Mortenovi už je 66 let, to je něco, teda.
Reagovat
pantera1
Morten krásně zpívá, ale můj koník je Magne, já jdu vždycky proti proudu .

https://youtube.com/shorts/1V-6QP-prqU?is=XaE5nPLuKSiO1-T3
Reagovat
PTP
To bude ta sexy dvojka z mravů...
Reagovat
pantera1
Tus dostal ode mě a nechceš ji, dobře . A do kabinetu nejdu pane profesore. Klidně mi dejte pětku .
Reagovat
PTP
Reagovat
frenkie57
Máš recht, tam nechoď, to bys taky mohla odejít stylem námořník na rozkývané šalupě.
Reagovat
pantera1
Jen aby, víš jak to je. Pes kterej štěká nekouše, a to jsem chtěla pohledat obleček zlobivé školačky .
Reagovat
frenkie57
Reagovat
PTP
Tak to by mohla být 1 s *
Reagovat
pantera1
Má Parkinsona, bohužel .
Reagovat
honza.khp
a skrečuje to která?
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist