Muchová si nejvíce cení odvrácených mečbolů a chce na zápas zapomenout: Bylo to na krajíčku, jsem ráda, že jsem se s tím poprala

  • S rozpolcenými pocity postoupila Karolína Muchová premiérově do osmifinále US Open. Na rychlém kurtu bojovala v utkání s Rumunkou Soranou Cirsteaovou sama se sebou, po špatném druhém setu byla naštvaná, ale v závěru i díky odvaze chodit na síť odvrátila tři mečboly a postoupila.
    5. 9., 23:18 | Aktuality |  14 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Výhru vydřela za dvě a čtvrt hodiny a mnozí by na velký obrat, který Muchová předvedla ve třetím setu, byli pyšní a dlouho vzpomínali. "Já asi ne. Radši bych na tenhle zápas zapomněla. Nehrála jsem moc dobře," řekla sebekriticky.

Na rozdíl od předešlých dvou zápasů udělala více chyb než vítězných úderů (37-27) a po prvním setu se ve druhé sadě trápila. "Hrála jsem podprůměr a dostala ji zpátky na koně. Nebyla jsem schopná udržet balon ve výměně. Byla jsem na sebe naštvaná a ve třetím se to tam snažila dostat," řekla 26. hráčka světa.

V rozhodující sadě dlouho za Cirsteaovou zaostávala. Prohrávala už 3-5, ale nenechala soupeřku zápas dopodávat. A podobné to bylo v tie-breaku, v kterém za stavu 3-6 odvrátila tři mečboly. "Ani popravdě nevím, co se mi honilo v hlavě. Chtěla jsem to uhrát, šla jsem do toho a vyšlo mi to," oddechla si Muchová.

Shodou okolností se dva dny před zápasem bavili s koučem Davidem Kotyzou o tom, kolikrát v kariéře vyhrála zápas z mečbolu. "Nedokázala jsem si skoro žádný vybavit," řekla Muchová a dodala: "Snad jeden nebo dva mečboly jsem někdy odvrátila a tohle bude asi nejvíc. Hlavně to byly tři mečboly po sobě, to se počítá víc."

Za nepříznivého stavu, kdy už se zdálo, že odejde poražena, vytáhla nejlepší údery. "Jsem ráda, že jsem to zmáčkla v nejdůležitějších momentech zápasu," řekla olomoucká rodačka. V obličeji na sobě nedala v koncovce znát napětí. "Po pravdě jsem už na sebe měla nervy, ale asi ta moje flegmatická povaha pomáhá. I když jsem byla dole, pořád jsem šla do každého balónu a nevypálila jsem to někam poslepu."

Ke konci se čím dál častěji vydávala k síti. Třetí z mečbolů odvrátila vítězným volejem. "Nechtěla jsem hrát jenom zezadu. Už mi ruka nešvihala a někdy mi uletěly skoro kilometrové auty. Na síti se cítím silně, tak jsem do toho šla."

Špatný pocit ze hry možná vyplýval z faktu, že povrch na kurtu číslo sedm byl rychlejší než předešlé dva dvorce, na kterých hrála. "Hodně to sjíždělo a bylo těžké se s tím poprat. Ona hrála rychle a bylo těžké z toho něco tvořit," řekla Muchová. "Jsem ráda, jak jsem se s tím poprala a otočila to pro sebe. Ale bylo to na krajíčku."

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (14)
06.09.2020 16:48Od: anton77 Záznam
Ahoj,
nevíte jetli je někde k zhlédnutí záznam? Ideálně zdarma:) Děkuji
[ Reagovat ]
06.09.2020 00:56Od: turista
Podařilo se jí vyhrát prakticky ztracený zápas a to je fajn.
[ Reagovat ]
06.09.2020 01:01Od: blixa
Tak tak smilesmilesmile
[ Reagovat ]
05.09.2020 23:40Od: Fransoas
Skoro se tomu nedá uvěřit,že se jí podařilo to otočit,protože Rumunka předvedla neuvěřitelnou bitvu se Španělkou a nechybělo moc a naší naději mohla taky vyřadit. Zatím se to nedá z hlavy vytěsnit.Měla by si rychle vyjasnit,že přenechat komukoli iniciativu se nemusí vyplatit.
[ Reagovat ]
06.09.2020 00:04Od: tommr
pokud narážíš na zápas s Kontaovou tak to je Britka ...
[ Reagovat ]
05.09.2020 23:30Od: tommr Karolína Muchová
jsem rád, že Karolína sama přiznala, že dneska hrála blbě a nesnaží se to zbytečně okecávat ...
Otázka ale samozřejmě je proč hrála dneska tak mizerně a jak se tomu dá pro příště vyhnout. Tomu, že za to moh příliš rychlej kurt moc nevěřím. Spíš bych řek, že Muška byla nervózní z toho že je v zápase favoritka a že se od ní očekává jasnej postup. Z toho pak pramenila bojácná hra od BL a spousta zbytečnejch chyb, který normálně (aspon ne v takovým rozsahu) nedělá ...
[ Reagovat ]
05.09.2020 23:41Od: paddy
potřebné body uhrála, Cirstea to nezvládla, a proto nepostoupila

kdo nedopodával zápas a nedal 3 MB, tak nemohl hrát dobře
[ Reagovat ]
06.09.2020 00:06Od: tommr
mě ale Cirstea a její problémy nezajímá. Rád bych věděl co je s Muškou, že hrála tak prachbídně ...
[ Reagovat ]
06.09.2020 00:22Od: Dobry-den
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
06.09.2020 00:40Od: paddy
Příště bude pomalejší kurt, ale silnější soupeřka
Musíš pochopit, že 100% výkony na denní bázi zvládneš jenom ty smile
[ Reagovat ]
06.09.2020 01:01Od: blixa
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
06.09.2020 11:49Od: Grape
To je prostě tenis. Jednou se daří, jednou ne. Už jsme se několikrát snažili ti to vysvětlit. Marně.
[ Reagovat ]
05.09.2020 23:47Od: Fransoas
Zdravím. Měl jste pravdu.Po prověření průběhu na livesport.cz to skutečně bylo ve třetím setu.Oprava přišla pozdě ; z live přenosu jsem byl úplně vyřízenej - tím vznikl omyl.
[ Reagovat ]
06.09.2020 07:57Od: Jan
Také čím vyšší kolo, tím vyšší nervozita. Zejména na GS.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist