V Davis Cupu se budou testovat dvoudenní zápasy na dva sety

  • Daviscupová utkání v kontinentálních zónách, kde se představí i čeští tenisté, se budou v příštím ročníku hrát na zkoušku jen dva dny a jednotlivé zápasy pouze na dva vítězné sety. Mezinárodní tenisová federace (ITF) chce vyzkoušet nový systém kvůli zatraktivnění tradiční týmové soutěže. Duely elitní Světové skupiny zůstanou v roce 2018 beze změn, tedy třídenní a na tři vítězné sety.
    6. 10. 2017, 15:20 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Daviscupové duely zón I a II se budou místo dosavadních pátku až neděle hrát pouze v pátek a sobotu. Formát zůstane podobný. V pátek se odehrají dvě dvouhry, v sobotu pak čtyřhra, po které budou následovat v případě nutnosti dva singly.

Další změny se budou týkat i Světové skupiny. Týmy budou moci nominovat pět hráčů místo dosavadních čtyř. Odpadne pátý zápas, pokud se rozhodne už ve čtvrtém, a jestliže bude skóre zápasu 3-0, odehraje se už jen jedna dvouhra.

"Jsme odhodláni vylepšit naši vlajkovou loď pro hráče, fanoušky, pořadatelské země, vysílací společnosti a sponzory," uvedl prezident ITF David Haggerty. "Pokud bude tento test úspěšný, budeme v pozici, kdy budeme moci zvážit, zda by se po roce 2018 neměly tyto změny aplikovat i na Světovou skupinu," dodal šéf mezinárodní federace.

Vedení ITF doporučilo revoluční změny na srpnovém kongresu v Hoči Minově Městě, nicméně členové národních asociací celý balíček reforem neschválili. Dali však ITF mandát k testování nových pravidel.

Čeští tenisté opustili Světovou skupinu podruhé v historii po zářijové porážce v baráži v Nizozemsku. Nový formát Davis Cupu si vyzkouší až v dubnovém druhém kole Euroafrické zóny I, neboť na úvod mají volno. Jejich soupeř vzejde z únorového duelu mezi Jihoafrickou republikou a vítězem odloženého zápasu Izrael - Rumunsko.

ČTK, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
06.10.2017 19:42Od: dunphy
Podle nadpisu jsem se lekl, že by chtěli natahovat jeden zápas na dva dny. Jeden set v pátek, pak šlus a ten druhej a případnej třetí až v sobotu. :D
[ Reagovat ]
06.10.2017 19:42Od: Fandina OT
vzpomínka na vánoce a FED před pár lety s úsměvem :-))

https://www.facebook.com/CeskeSrdceTenisoveSrdce/videos/1050261138328896/
[ Reagovat ]
06.10.2017 19:34Od: Fandina
Tak uvidíme, jak se to osvědčí. Mně osobně se to líbí víc než ty tři dny a tři sety, bude to rychlejší.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist