ITF chce obnovit Hopman Cup. Zájemce o pořadatelství už má

  • Hopmanův pohár by se měl od roku 2021 opět vrátit do turnajového kalendáře. Předseda Mezinárodní tenisové federace ITF David Haggerty dnes oznámil, že o neoficiální mistrovství světa smíšených dvojic, které pro příští rok ustoupilo obnovenému Světovému poháru družstev pod názvem ATP Cup, má zájem několik pořadatelů.
    9. 10. 2019, 21:39 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Hopman Cupse hrál od roku 1989 tradičně na úvod sezony v australském Perthu. Ten ale bude od příštího roku hostit novou soutěž ATP Cup a neoficiální mistrovství světa smíšených dvojic rázem přišlo o tradičního pořadatele, už po roční pauze by ale mohlo dojít k jeho 'resuscitaci'.

"Náš plán je obnovit ho od roku 2021. Pro rok 2020 s ním nepočítáme, ale porozhlédneme se na trhu po zájemcích a už teď jsme dostali pár dotazů," řekl Haggerty agentuře Reuters.

Zatím poslední titul v Hopmanově poháru získali letos v lednu Švýcaři Roger Federer s Belindou Bencicovou, kteří jako první v historii dokázali trofej obhájit. Z českých tenistů ho naposledy vyhráli Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v roce 2012.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
10.10.2019 15:31Od: tommr Hopman Cup
nejdřív ho zabijou kvůli zcela nesmyslný a navíc duplicitní soutěži (to jim nestačil DC?) a pak ho hned chtějí oživovat. Těm lidem z vedení jde jen o to, aby si co nejvíc nahrabali ...
[ Reagovat ]
09.10.2019 22:57Od: Fandina
Tak to je super. Jen škoda, že se neví, jací zájemci to jsou a odkud. Myslela jsem si, že soutěž smíšených dvojic nezvednout by bylo škoda.
[ Reagovat ]
10.10.2019 14:51Od: annah
Ale kde na ni najít místo v kalendáři? Už tak je nabitý.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist