Juvanová přerušila po smrti otce kariéru. Vrátím se, až budu připravená, vzkázala

  • Kaja Juvanová přerušila z rodinných a zdravotních důvodů kariéru. Bývalá 58. hráčka světa se psychicky vypořádává se smrtí otce Roberta, který v prosinci podlehl rakovině. Dvaadvacetiletá rodačka z Lublaně o tom informovala na Instagramu.
    6. 4., 11:26 | Aktuality |  0 komentářů
    © Twitter© Twitter 
     
  • Profil hráče

"Jak už někteří z vás ví, v prosinci jsem přišla kvůli rakovině o tatínka. Od té doby je pro mě vše velká výzva. Přijít o tak blízkou osobu pro mě byla nejhorší věc na světě a něco, na co vás nikdo nepřipraví," napsala Juvanová. "Truchlení je pro mě velmi těžké. Většinu dní se i při běžném fungování cítím unavená, což mi ztěžuje trénink a zápasy. Některé dny jsou dobré, jiné horší, ale bolest a smutek pořád zůstávají," doplnila.

Délku přestávky Juvanová nestanovila. Chce se vrátit, až bude připravená. "Rozhodla jsem se, že na pár týdnů (nebo na období, které mi přijde správné) zvolním a vrátím se, až budu připravená. Chci to brát den za dnem a týden po týdnu, abych viděla, jak se cítím," řekla.

Juvanová, které nyní patří v žebříčku WTA 123. místo, sehrála letos patnáct zápasů a připsala si osm výher. Nejdále se dostala v březnu do semifinále na turnaji WTA 125 v mexickém San Luis Potosí.

Slovinskou tenistku podpořila na dálku také Barbora Krejčíková. "Kajo, jsi super statečná dívka a vždy budeme stát za tebou. Buď silná," napsala dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist