Kvitová, Krejčíková a Muchová hrají v Queen's Clubu. Turnaj žen se tam vrací po 52 letech

Zatímco na mužském okruhu je podnik v londýnském Queen's Clubu velmi oblíbený a slouží pro většinu nejlepších tenistů na světě jako poslední generálka na slavný Wimbledon, ženy se vracejí do tohoto dějiště po dlouhých 52 letech.
A budou u toho hned tři české tenistky. Dvojnásobná královna nejslavnějšího turnaje Kvitová narazí v úvodním kole na Haddadovou Maiaovou, která je letos v ohromné krizi. Mohla by si tak připsat svou teprve druhou výhru po návratu z mateřské pauzy.
Také potřetí potkává Brazilku na travnatých kurtech ve Velké Británii. V Birminghamu 2022 prohrála a o deset dní později v Eastbourne naopak zvítězila.
Úřadující wimbledonská šampionka Krejčíková absolvuje svůj teprve třetí turnaj po vleklé pauze zaviněné zraněním zad. Coby nasazená sedmička bude v prvním kole čelit slovenské jedničce Šramkové. Ve vzájemné bilanci vede 2:1, ovšem jedná se o velmi staré souboje z nejnižšího okruhu ITF.
Další českou nadějí bude turnajová šestka Muchová. Nad její formou i zdravotním stavem však visí obrovský otazník. Během antukového jara se představila pouze na stále probíhajícím French Open, kde zkusila první kolo, přestože bojovala s bolestí zápěstí a nemohla hrát normální bekhend. První soupeřku se dozví po skončení kvalifikace.
Nejvýše nasazenými hráčkami jsou Qinwen Zheng, Madison Keysová, Emma Navarrová a Jelena Rybakinová. Všechny mají v úvodním kole volno a Kvitová v případě postupu vyzve Navarrovou.
Komentáře
Morozova being labelled the "Godmother of Russian tennis"
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele