Podle australských médií se objevil pozitivní test mezi tenisty

  • Mezi více než tisícovkou tenistů a členů jejich doprovodu, kteří přicestovali do Austrálie na úvodní grandslamový turnaj sezony, se podle australských médií objevil první pozitivní test u některého z hráčů. Listu The Age to řekl šéf zdravotního úřadu pro Melbourne Brett Sutton, neupřesnil ale, zda se jedná o muže, či ženu. Úřady pouze potvrdily, že se nově objevily další čtyři případy, jejich počet tak vzrostl celkem na devět.
    18. 1., aktualizováno | Aktuality |  11 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

"Myslím, že mezi těmi čtyřmi (pozitivně testovanými) je i jeden profesionál," citoval list Suttona. Čtyři nakažené osoby spojené s tenisem potvrdil i premiér státu Viktoria Daniel Andrews, podle něhož jsou všichni v izolaci v hotelu. Pořadatelé Australian Open zatím informaci nekomentovali.

Tenisté a jejich týmy cestovali do Austrálie v posledních dnech několika charterovými lety z různých míst. Bezprostředně po příletu odhalily testy na palubách tří letadel pět pozitivních osob, čtyři pasažéry a jednoho člena posádky. V důsledku toho skončilo 72 hráčů a hráček v přísnější karanténě bez možnosti tréninku. Mezi nimi je i česká čtveřice Barbora Strýcová, Kateřina Sianiaková, Barbora Krejčíková a Tomáš Macháč.

Trenér vítězky US Open z roku 2019 Biancy Andreescuové Sylvain Bruneau později zveřejnil, že je jedním z pozitivně testovaných pasažérů a za způsobené potíže se omluvil. Do Melbourne přicestoval letem z Abú Zabí, v němž byly i české hráčky.

První hráč světového žebříčku Novak Djokovič se údajně obrátil na pořadatele Australian Open, aby karanténu zmírnili. Podle španělského tenisového webu poslal Srb šéfovi australského svazu Craigu Tileymu seznam požadavků, mezi nimiž bylo i zkrácení izolace a možnost přestěhování hráčů do soukromých domů s tenisovými kurty.

Informace vyvolala kritiku některých tenistů v čele s Nickem Kyrgiosem, který Djokoviče nazval šplhounem. Australan Sam Groth zase za tím vidí Djokovičovu snahu získat si popularitu a nabrat podporu pro nově založenou hráčskou organizaci PTPA. "To myslí vážně? Je to jen sobecký politický krok jak získat popularitu," napsal Groth ve svém sloupku pro Herald Sun. "Navrhnout, aby hráči měli kratší karanténu, není jen směšné, je to urážka všech Australanů, kteří ji museli zvládnout," dodal.

Tenisté, kteří přiletěli "čistými" spoji, sice musí rovněž absolvovat povinnou dvoutýdenní karanténu, mohou ale každý den opustit hotelový pokoj až na pět hodin a trénovat na kurtu. Po karanténě jsou v plánu ještě turnaje okruhů WTA i ATP, na kterých budou mít hráči šanci se rozehrát. Odložené Australian Open začne 8. února.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (11)
18.01.2021 14:53Od: FulnekUltras ukazuje se, že dva týdny karantény nestačí
vzhledem k novým "mutacím" gatesviru bude třeba nejméně třítýdenní totální izolace

smilesmilesmile
[ Reagovat ]
18.01.2021 18:31Od: brixner
More, ty seš fakt úplně všude! Nebo je to tvoje mutace?
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
18.01.2021 18:44Od: FulnekUltras
zaplňuju mezery ve frontě na vakcínu smile
[ Reagovat ]
18.01.2021 19:47Od: brixner
Jojo, já bych jí do tebe bod! Třeba bys konečně nedělal tolik dablfólůsmile

Do mě to zabodnout nemůžou, já vidim jehlu a hnedky sem v pánu, tzn. že ležim jako prkno! A do prken se nebodá, přecesmilesmile
[ Reagovat ]
20.01.2021 11:40Od: Grape
Proboha nestraš... smile smile
[ Reagovat ]
18.01.2021 19:57Od: EllNino
co říkáš na Běloruské MS?
[ Reagovat ]
18.01.2021 20:05Od: FulnekUltras
píšu to vedle - sociálfašistická lobby má dneska nejvíc peněz, a tak se snaží rozhodovat i proti nejzákladnější logice - "lidská práva" jsou prázdná floskule
[ Reagovat ]
18.01.2021 21:06Od: blixa
Tak pro tebe jistě, o tom ani v nejmenším nepochybuji. Myslím, že ty vidíš jen jediné základní lidské právo, právo na zastřelení za úsvitu smilesmilesmile
[ Reagovat ]
18.01.2021 22:24Od: FulnekUltras
hlavně to neberu selektivně - podle loajality jakéhokoliv režimu k eusa zóně a globálšmejdu smile
[ Reagovat ]
20.01.2021 11:39Od: Grape
Sociálfašistická - to používal naposledy Stalin ne? Tvůj vzor?
[ Reagovat ]
20.01.2021 14:46Od: FulnekUltras
spíš mě zajímá, co to znamená dnes:

my už vám ta "lidská práva" a "veřejné zdraví" zajistíme, i kdyby vás to mělo stát život

smilesmilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist